Ametisto gėlių auginimas: pradedančiųjų sodinimo ir priežiūros vadovas šiam gražiam žydėjimui

Ametisto gėlių auginimas: pradedančiųjų sodinimo ir priežiūros vadovas šiam gražiam žydėjimui

Ametisto gėlių auginimas: sodinimo ir priežiūros vadovas pradedantiesiems

Brovalija puikiai papuoš bet kurį sodą. Dėl savo ryškios violetinės spalvos ir saldaus aromato nenuostabu, kodėl visi jį mėgsta. Šiame vadove bus pateikti patarimai, kaip pasodinti ir prižiūrėti savo Brovalija , kad gautumėte naudos iš tokio šlovingo žydėjimo.

A. Brovalija apibrėžimas

Ametisto gėlės, dar žinomos kaip „Prunus amoena“, yra maži medžiai arba krūmai su širdies formos lapais ir nuo baltos iki tamsiai violetinės spalvos žiedais, turinčiais penkis žiedlapius. Žiedai tęsiasi nuo pavasario iki vasaros, o lapai keičia spalvą ištisus metus.

B. Brovalija pranašumai

Ametisto gėlės populiarios dėl ryškios spalvos, nuostabaus grožio ir saldaus kvapo. Jie ne tik suteikia kraštovaizdžiui vizualinio susidomėjimo, bet ir pritraukia įvairius vabzdžius, tokius kaip drugeliai, bitės ir paukščiai. Be to, jie gali būti naudojami aromaterapijoje arba netgi iš jų galima gaminti arbatą.

Brovalija sodinimas

A. Tinkamos vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi vietovę Brovalija sodinti, įsitikinkite, kad rinkitės tokią, kurioje yra pilna arba dalinė saulė ir gerai nusausinta žemė. Jis turėtų gauti bent 6 valandas saulės šviesos per dieną, o dirvožemio pH turėtų būti nuo 6,0 iki 7,5. Venkite vietovių, kuriose gali užmirkti arba kuriose yra molio dirvožemis.

B. Dirvos paruošimas sodinimui

Prieš sodindami Brovalija, turite paruošti dirvą įdirbdami arba įkasdami maždaug 10–15 cm (4–6 colių) gylio ir įpildami organinių medžiagų, pvz., komposto ar mėšlo. Taip pat norėsite sukurti 13 cm (5,1 colio) aukščio ir 30 cm (12 colių) pločio piliakalnį arba paaukštintą lovą, kad pagerintumėte drenažą ir oro cirkuliaciją.

C. Sėklų / svogūnėlių sodinimas

Jei sodinate sėklas, sėkite jas žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį 25 litrų (10 colių) atstumu viena nuo kitos esančiomis eilėmis ir įsitikinkite, kad žemė yra drėgna. Jei naudojate lemputes, kiekvieną lemputę įstatykite 15 cm (6 colių) gyliu viršumi į viršų. Padėkite kelias lemputes 15–20 centimetrų (6–8 colių) atstumu.

D. Augalo laistymas

Pasodinę dirvą laikykite drėgną. Pirmąsias dvi savaites giliai Brovalija kas antrą dieną, vėliau – du kartus per savaitę. Mažiau laistymo metu, pavyzdžiui, žiemą, sumažinkite laistymą ir padidinkite, kai augalas žydi.

Brovalija priežiūra

A. Genėjimas ir naikinimas

Svarbu reguliariai genėti, kad Brovalija išliktų sveika ir atrodytų kuo puikiausiai. Genėkite nudžiūvusias šakas ir seną lapiją, taip pat bet kokį slogų augimą. Nepamirškite nupjauti nudžiūvusių gėlių, kad paskatintumėte daugiau žydėti.

B. Tręšimas

Brovalija kartą per mėnesį, naudodami subalansuotas trąšas, kuriose yra fosforo ir kalio bei mažai azoto. Naudokite pagal instrukcijas ant pakuotės.

C. Dirvožemio drėgmės stebėjimas

Visą laiką stebėkite savo ametisto gėlių dirvožemio drėgmės lygį. Per drėgnos sąlygos gali sukelti šaknų puvinį ir augalo mirtį. Norėdami patikrinti, įkiškite pirštą į dirvą ir, jei ji jaučiasi sausa maždaug 2,5 cm (1 colio) žemiau paviršiaus, laikas laistyti.

D. Kenkėjų kontrolė

Saugokitės kenkėjų, tokių kaip amarai ir erkės, kurie gali pažeisti Brovalija. Norėdami kontroliuoti šiuos kenkėjus, purškite augalus neemo aliejumi arba insekticidiniu muilu.

Atlyginimas

A. Mėgaukitės Brovalija regėjimu ir kvapu

Atlikę aukščiau išvardytus veiksmus ir pasirūpinę Brovalija, galėsite mėgautis jos žydėjimo vaizdais ir kvapais. Pasigrožėkite purpuriškai rožiniais pumpurais, kurie tik pradeda atsiskleisti, o plonų žiedlapių sankaupomis sukuria tobulą simetriją. Ir nepamirškite saldaus kvapo!

B. Gėlių spalvos panaudojimas kraštovaizdžio projektuose

Brovalija grožis ne tik džiugina jusles, bet ir gali būti panaudotas kraštovaizdžio kūrimo projektuose. Jo sodrios spalvos pagyvina bet kokią lauko erdvę ir suteikia gyvybingumo nuobodžiam kiemui.

Išvada

A. Brovalija sodinimo ir priežiūros veiksmų santrauka

Apibendrinant galima pasakyti, kad ametisto gėlės puikiai papildys bet kurį sodą. Vykdydami šiame vadove aprašytus veiksmus, galėsite sėkmingai pasodinti ir prižiūrėti savo gražų žiedą. Renkantis vietą sodinti, įsitikinkite, kad pasirinkote tokią, kurioje yra pilna arba dalinė saulė ir gerai nusausintas dirvožemis. Prieš sodindami paruoškite dirvą ir reguliariai Brovalija . Genėkite ir nuskabykite augalą, tręškite kas mėnesį, stebėkite dirvožemio drėgmę ir saugokitės kenkėjų. Galiausiai atsisėskite, atsipalaiduokite ir mėgaukitės nuostabios Brovalija reginiu bei kvapu .