Brugmansija auginimas: patarimai ir gudrybės, kaip sukurti įspūdingą sodą
Brugmansija (Brugmansia spp.) yra atogrąžų augalai su išskirtiniais, kvapniais žiedais, kurių spalva svyruoja nuo baltos iki geltonos, oranžinės, Gvazdikas ir raudonos. Tinkamai prižiūrint, Brugmansija gali tapti įspūdingu sodo židinio tašku ir apdovanoti jus nuostabiais žiedais visą vasarą. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai ir gudrybės, kaip planuoti, sodinti, prižiūrėti ir nuimti šiuos įspūdingus augalus.
Turinys
A. Brugmansija apibrėžimas
Brugmansija (Brugmansia spp.) yra pusiau sumedėję medžiai arba krūmai, kilę iš Pietų Amerikos. Jie turi dideles, svyrančias gėles, kurios būna įvairių spalvų – nuo baltos, geltonos, oranžinės ir lašišos iki Našlaitė, Levanda ir Gvazdikas. Kai kurios veislės netgi žydi dvispalviais.
B. Brugmansija auginimo jūsų sode privalumai
Brugmansija reikia mažai priežiūros ir jie yra palyginti mažai priežiūros reikalaujantys augalai. Be to, augantys Brugmansija suteiks jūsų sodui grožio ir kvapo.
Brugmansija planavimas ir sodinimas
A. Tinkamos vietos pasirinkimas
Rinkdamiesi Brugmansija vietą, ieškokite vietų, kuriose šviečia pilna saulė ir yra gera oro cirkuliacija, taip pat apsauga nuo vėjo. Sodinkite į gerai nusausintą, šiek tiek rūgščią dirvą (pH nuo 6,0 iki 6,5). Jei sodinate daugiau nei vieną angelo trimitą, būtinai laikykite juos bent 4 pėdų (1,2 m) atstumu vienas nuo kito.
B. Dirvožemio paruošimas
Prieš sodinimą svarbu paruošti dirvą. Sumaišykite organines medžiagas, tokias kaip kompostas arba pasenęs mėšlas, į dirvą iki 15 colių (38 cm) gylio. Taip pat galite pridėti trąšų ar kitų pataisų, rekomenduojamų vietinio darželio ar apskrities plėtros biuro.
C. Tinkamiausių veislių pasirinkimas jūsų klimatui ir regionui
Brugmansija yra atsparūs USDA augalų atsparumo zonose nuo 8b iki 11. Atsižvelgdami į klimatą, pasirinkite veislę, tinkančią jūsų regionui. Pavyzdžiui, B. suaveolens yra atsparus šalčiui ir gerai veikia vėsesnėse vietose, o B. sanguinea geriau nei kitos veislės toleruoja šilumą.
D. Sėklų ar sodinukų sodinimas
Sodinkite sėklas pavasarį į atskirus durpių vazonus, užpildytus sėklų pradiniu mišiniu. Sėklą lengvai uždenkite, bet neužkaskite. Talpyklas pastatykite šiltoje vietoje ir reguliariai laistykite sodinukus. Kai daigai pasiekia 10–15 cm (4–6 colių) aukštį, juos galima persodinti į nuolatinę vietą sode.
Tiems, kurie siekia greitesnio rezultato, galima įsigyti įsitvirtinusių Angelo trimito sodinukų. Jaunus augalus reikia sodinti esant švelniam orui ir gerai laistyti iškart po pasodinimo.
Brugmansija priežiūra
A. Laistymo reikalavimai
Kai Angelo trimitas nusėda žemėje, jis turi būti gerai laistomas, kad įsitvirtintų. Išsivysčius šaknims, prieš vėl laistydami palaukite, kol dirva išdžius. Neleiskite dirvai visiškai išdžiūti.
B. Tręšimas
Tręškite augalus kas dvi savaites subalansuotomis trąšomis. Sezono pabaigoje taip pat galite naudoti papildomą azotą. Kai augalai pradės žydėti, nustokite tręšti.
C. Genėjimas ir naikinimas
Genėjimas ir galvų pašalinimas yra svarbūs žingsniai siekiant toliau žydėti Brugmansija. Pašalinkite nužydėjusius žydėjimus ir genėkite augalus atgal, kai jie peraugs arba sudygs. Būkite atsargūs ir nepjaukite per arti stiebo apykaklės.
D. Kenkėjų kontrolė
Jei atsiranda amarų ar miltų, reguliariai purškiant insekticidiniu muilu arba sodininkystės aliejumi padės juos pašalinti.
Brugmansija rinkimas
A. Prinokusių žiedų pasirinkimas
Sunokę angelo trimito varpelius primenantys žiedai skleidžia kvapnų kvapą. Pasirinkite prinokusių gėlių kekes, kurios yra putlios ir plačiai atsidarančios, kad užtikrintumėte optimalų vazos tarnavimo laiką. Mūvėkite pirštines ir naudokite žirkles arba genėjimo peiliukus, kad išvengtumėte galimo odos sudirginimo.
B. Laikymas ir konservavimas
Nuskintas gėles galima laikyti vėsioje ir tamsioje vietoje, kol būsite pasiruošę jomis mėgautis. Norėdami išsaugoti Brugmansija, galite 2 minutes panardinti stiebus į verdantį vandenį ir leisti jiems per naktį išdžiūti. Įdėjus į cukraus ir citrinos sulčių tirpalą, gėlės išsilaikys ilgiau.
Išvada
A. Brugmansija auginimo žingsnių santrauka
Norėdami auginti Brugmansija, pasirinkite tinkamą vietą ir paruoškite dirvą, pasirinkite savo vietovėje tinkamas veisles ir įsigykite sodinukų arba pasėkite sėklas. Rūpindamiesi šiais gražiais augalais įsitikinkite, kad jie reguliariai laistomi ir tręšiami kas dvi savaites. Kalbant apie genėjimą ir kenkėjų kontrolę, pašalinkite nužydėjusius žiedus ir naudokite insekticidinį muilą arba sodo aliejų, kad atsikratytumėte kenkėjų. Paruošę nuskinkite prinokusius žiedus ir laikykite vėsioje ir tamsioje vietoje arba konservuokite cukraus ir citrinos sulčių tirpale.
B. Paskutiniai patarimai, kaip auginti įspūdingą sodą su Brugmansija
Laikydamiesi šiame straipsnyje pateiktų nurodymų, galėsite sukurti įspūdingą sodą su Brugmansija. Mėgaukitės savo Brugmansija ir dangišku jų žiedų kvapu!