Kaip Bruknuolė augalus šaltuoju metų laiku

Kaip Bruknuolė augalus šaltuoju metų laiku

Bruknuolė augalai, dar žinomi kaip Gaultheria procumbens, kilę iš Šiaurės Amerikos ir geriausiai klesti šaltomis žiemomis. Tai žemai augantys visžaliai šliaužiantys krūmai, kurie pasiekia maksimalų 10 cm aukštį ir skleidžia švelnius baltus arba Gvazdikas žiedus pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje. Bruknuolė augalai rudenį ir žiemą veda ryškiai raudonas uogas, kurios yra maistas paukščiams ir žinduoliams. „ Bruknuolė “ augalų priežiūra šaltuoju metų laiku yra būtina jų ilgalaikei sveikatai ir išlikimui.

Išankstinis pasiruošimas

Prieš sodinant Bruknuolė augalus, svarbu pasirinkti tinkamą vietą ir pakoreguoti dirvą. Pasirinkite šešėlinę vietą su rūgščiu dirvožemiu, pavyzdžiui, vietą po medžiais ar krūmais, kuri kiekvieną dieną gauna nuo 1 iki 4 valandų tiesioginių saulės spindulių. Patikrinkite dirvožemio pH, kad įsitikintumėte, jog jis yra nuo 4,5 iki 5,5. Jei reikia, įpilkite sieros, kad sumažintumėte pH, arba sodo kalkių, kad padidintumėte pH. Kastuvu įmaišykite pataisas į viršutinį 15 cm žemės plotą iki 30 cm gylio. Laistykite dirvą bent tris dienas prieš sodinimą ir patikrinkite, ar ji pakankamai drėgna.

Sodinimas

Iškaskite duobę, kurios skersmuo yra du kartus didesnis nei indo, į kurį pateko augalas, skersmuo ir du kartus gilesnė. Įdėkite augalą į duobutę ir užpildykite žemę, įsitikindami, kad šaknies gumuliuko viršus yra lygus su dirvožemio paviršiumi. Švelniai supilkite dirvą aplink augalą ir gerai laistykite. Uždenkite dirvą aplink augalą 2–3 centimetrais smulkių akmenėlių ir (arba) mulčiu, kad išlaikytumėte drėgmę ir palengvintumėte piktžolių naikinimą.

Žiemos priežiūra

Kad jūsų Bruknuolė augalai būtų sveiki visą šaltą žiemos sezoną, pradėkite genėti nukirpdami visas negyvas šakas. Jei reikia, šiek tiek genėkite, kad augalas įgautų tvarkingą formą, venkite sunkaus pjovimo. Kartą per mėnesį tręškite organinėmis trąšomis, skirtomis rūgštingiems augalams. Įdėkite 1–2 cm storio pušų spyglių mulčio sluoksnį, kad apsaugotumėte šaknis nuo užšalimo ir išlaikytumėte drėgmę. Reguliariai tikrinkite dirvą, įsitikinkite, kad ji lieka šiek tiek drėgna, bet neužmirkusi.

Pabaigai

Bruknuolė augalų priežiūra šaltu oru gali atrodyti bauginanti, tačiau atlikus šiuos paprastus veiksmus jie gali atrodyti gyvybingi ir stiprūs. Nepamirškite pasirinkti apsaugotos vietos su rūgščiu dirvožemiu, pakoreguoti dirvą prieš sodinimą, iškasti tinkamo dydžio duobę ir saugiai supakuoti dirvą, reguliariai tręšti, mulčiuoti, kad būtų sukurta izoliacija, ir reguliariai tikrinti dirvožemio drėgmės lygį. Turėdami omenyje šiuos patarimus, jūsų Bruknuolė augalai išliks sveiki ir klestės visą sezoną.