Budlėja (Buddleia davidii) yra krūmas, vertinamas dėl ryškiai kvepiančių žiedų, pritraukiančių drugelius, bites ir kitus apdulkintojus. Jei norite pridėti šį patrauklų krūmą į savo sodą, pateikiame keletą patarimų ir gudrybių, kurie palengvins procesą.
Turinys
Budlėja apibrėžimas
Budlėja yra lapuočių krūmas su išlenktomis šakomis ir smulkių purpurinių, Gvazdikas, baltų arba geltonų žiedų sankaupomis. Paprastai užauga 2–5 metrų aukščio, stačios formos ir plinta 3–4 metrų pločio. Šis lengvai augantis ir atsparus krūmas yra žinomas kaip atsparus sausrai ir atsparus kenkėjams ir gali žydėti vasaros pabaigoje iki rudens.
Privalumai, kai jūsų sode yra Budlėja
Be malonios išvaizdos ir aromato, Budlėja taip pat teikia svarbių privalumų jūsų sodui, pavyzdžiui, pritraukia apdulkintojus, suteikia maisto ir pastogės, kontroliuoja eroziją ir mažina nepageidaujamų augalų augimą. Įtraukę į savo sodą Budlėja , galite sukurti tvarią aplinką ir sukurti saugų prieglobstį paukščiams ir vabzdžiams.
Budlėja planavimas
Prieš sodinant Budlėja, svarbu žinoti vietą, kurioje norėtumėte sodinti krūmą. Turėtumėte atsižvelgti į tokius veiksnius kaip dirvožemio tipas ir šalia esantys augalai, kad gautumėte geriausius savo Budlėja rezultatus.
Nuspręskite vietą
Turite pasirinkti vietą, kuri yra visiškai saulėje arba daliniame pavėsyje ir kurioje yra gerai nusausinantis dirvožemis. Pasirinkite vietas, kuriose yra pakankamai vietos, kad augalas pasiektų visą savo dydį, kad jo šaknų sistema ir šakos išsiplėstų. Saulės kiekis ir dirvožemio derlingumas priklausys nuo to, kokias rūšis norite sodinti.
Pasirinkite rūšis
Yra daugiau nei 100 Budlėja rūšių , todėl svarbu pasirinkti tinkamą jūsų klimatui ir augimo sąlygoms. Kai kurios populiarios veislės yra Nanho Purple, Black Knight ir Adonis Blue. Jie skiriasi gėlių spalva ir dydžiu, todėl atlikite keletą tyrimų ir išsirinkite tai, kas geriausiai atitinka jūsų estetiką.
Nustatykite dirvožemio tipą
Dirvožemio tipas turi būti šiek tiek rūgštus arba neutralus, o pH lygis 6,0–7,5. Norėdami nustatyti dirvožemio tipą ir sužinoti, ar pH lygis subalansuotas, naudokite parduotuvėje įsigytą dirvožemio tyrimo rinkinį. Jei dirvožemį reikia pakoreguoti, naudokite tokius produktus kaip kalkės, kad padidintumėte pH lygį, o sieros kiekis – kad sumažintumėte.
Sodinimas
Pasirinkus tobulą vietą, laikas pradėti sodinti! Atlikite šiuos veiksmus, kad galėtumėte sėkmingai pridėti Budlėja į savo sodą.
Paruoškite dirvą
Krūmui kasti duobę turi būti dvigubai platesnis ir lygus vazono gyliui. Dirbkite su tokiais pataisomis kaip kompostas, durpių samanos ar mėšlas, kad būtų suteikta papildoma mityba. Kai skylė bus paruošta, prieš užpildydami skylę nešvarumais, išskleiskite šaknis.
Padėkite augalus tinkamose vietose
Padėkite Budlėja 4–6 pėdų atstumu nuo kitų krūmų. Įsitikinkite, kad krūmas gali plisti, neperpildydamas kitų augalų. Kai augalas atsidurs vietoje, užpilkite aplink pagrindą, kad šaknies kaklelis būtų lygus supančia dirva.
Vandens augalai
Laistykite bent kartą per dieną, kol augalai įsitvirtins, įsitikinkite, kad kelių colių viršutinė dirvožemio dalis yra drėgna, bet neužmirkusi. Kai augalas įsitvirtins, gali tekti laistyti tik kas kelias dienas, priklausomai nuo oro sąlygų.
Budlėja priežiūra
Kad krūmai klestėtų, juos retkarčiais reikia prižiūrėti. Štai keletas patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti Budlėja.
Apkarpymas
Genėjimas skatina krūmų augimą ir žydėjimo ciklą. Jei norite išlaikyti jų formą, nupjaukite Budlėja , kai jie baigs žydėti, nupjaudami stiebą tiesiai virš lapų. Genėjimas turėtų būti atliekamas kasmet, nes tai padės kontroliuoti jų dydį.
Tręšimas
Trąšos turėtų būti tręšiamos vieną kartą pavasarį, kai temperatūra yra vidutinė. Naudokite subalansuotas skystas trąšas pagal nurodymus ant pakuotės.
Vabzdžių kontrolė
Stebėkite kenkėjus, tokius kaip amarai, erkės ir vikšrai, kurie gali maitintis žalumynais ir sumažinti žydėjimą. Problemas gydykite insekticidiniu muilu arba sodo aliejumi.
Žiemos priežiūra
Tose vietose, kuriose žiemos mėnesiai yra šalti, papildomai apsaugokite jaunus drugelių krūmus, padengdami juos mulčiu arba medžio drožlėmis. Subrendusių augalų stiebus apvyniokite audiniu arba audeklu, kad apsaugotumėte nuo šalto vėjo.
Pabaigai
Jei vadovaudamiesi šiais patarimais ir gudrybėmis neturėsite problemų sukurti gražų sodą su Budlėja. Augantis Budlėja suteikia kraštovaizdžiui nuostabių spalvų ir tekstūros, taip pat suteikia daug naudos jūsų sodui, pvz., aprūpinama maistu ir prieglobsčiu laukinei gamtai, kontroliuojant eroziją ir sumažinant nepageidaujamų augalų augimą.