Sodininkystės patarimai, kaip auginti ir prižiūrėti Bugenvilija
Bugenvilija yra patrauklus atogrąžų žydintis vynmedis, paprastai matomas su ugningos spalvos, Gvazdikas, oranžinės, violetinės arba geltonos spalvos pažiedėmis. Viso pasaulio sodininkai jį žino kaip gražiai žydintį vynmedį, kuriam prigijus reikia minimalios priežiūros. Štai keletas patarimų, kaip užtikrinti sveiką ir klestintį Bugenvilija augalą:
Turinys
A. Bugenvilija fonas
Bugenvilija yra vynmedžių, krūmų ir medžių gentis, kilusi iš Pietų Amerikos, Centrinės Amerikos, Meksikos ir dalies Karibų jūros regiono, tačiau buvo plačiai introdukuota už šių vietovių ribų. Bugenvilija rūšys skiriasi nuo mažų, krūmus primenančių augalų iki didesnių vynmedžių, kurių aukštis siekia iki 12 metrų (40 pėdų). Visoms rūšims būdingi trys ryškiaspalviai žiedai, juosiantys Gvazdikas, oranžinės, violetinės arba geltonos spalvos atspalviais.
B. Kas daro Bugenvilija patraukliu augalu
Bugenvilija augalo grožis slypi ryškiuose ir spalvinguose jo lapeliuose. Pačios gėlės palyginus yra gana nereikšmingos. Bugenvilija spalva ne tik patraukli vizualiai, bet ir gali būti naudojama norint suteikti privatumo balkonui ar terasai arba veikti kaip gyva siena. Be to, Bougainvilleas reikalauja mažai priežiūros ir yra įvairių veislių ir dydžių, todėl jie yra geidžiamas pasirinkimas tiek soduose, tiek terasose.
Bugenvilija planavimas ir sodinimas
A. Simbolinė reikšmė
Daugelyje kultūrų Bugenvilija turi simbolinę reikšmę. Indijoje Bugenvilija siejama su Viešpačiu Krišna, nes jos trys raudonos pažiedės simbolizuoja tris dieviškuosius jo atributus: Brahma (Kūrėjas), Višnu (Apsaugotojas) ir Šiva (Naikintojas). Japonijoje augalas asocijuojasi su laime, nes tradiciškai šventei suveriami raudoni popieriniai žibintai.
B. Vietos pasirinkimas
Rinkdamiesi savo Bugenvilija vietą, atminkite, kad ji teikia pirmenybę tiesioginiams saulės spinduliams, o ne daliniam pavėsiui. Tai reiškia, kad į pietus nukreipta vieta yra Graikinis riešutmedis vieta sodinant Bugenvilija. Be to, svarbu pasirinkti vietą, apsaugotą nuo vėjo ir šalčio, nes tai gali pažeisti gležnus vynmedžius. Galiausiai, Bugenvilija reikia vietos, kad galėtų išsiskirstyti laipiojant, todėl planuokite atitinkamai.
C. Reikalavimai dirvožemiui
Bugenvilija nėra ypač išrankus dėl dirvožemio tipo ir augs beveik bet kokio tipo; tačiau jis teikia pirmenybę gerai nusausintam dirvožemiui, kurio šiek tiek rūgštus pH yra apie 6,5. Jei jūsų dirvožemis neatitinka šio reikalavimo, gali tekti papildyti parduotuvėje pirktu vazoniniu dirvožemiu ar kitais pakeitimais. Prieš sodinimą į dirvą įdėjus daug komposto, Bugenvilija klestės.
D. Įvairios veislės ir spalvų pasirinkimas
Renkantis įvairius Bugenvilija , kad atitiktų jūsų poreikius, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Yra laipiojančių ir laipiojančių veislių, kurios abi vadinamos „standartinėmis“ arba „viso dydžio“ Bugenvilija. Taip pat galite rinktis iš žemaūgių veislių, kurios paprastai yra mažesnės nei 1 metras (3 pėdos). Kalbant apie spalvų pasirinkimą, Bugenvilija yra įvairių Gvazdikas, oranžinių, violetinių ir geltonų atspalvių. Kai kurios veislės turi net įvairiaspalvius šepetėlius.
E. Pasiruošimas sodinimui
Prieš sodinant Bugenvilija, svarbu paruošti dirvą ir vietą, kur augalas eis. Užtikrinkite, kad dirvožemis būtų gerai nusausintas ir, jei reikia, papildytas kompostu. Bugenvilija bent 30 cm (1 pėdos) gylyje ir pakankamai dideliame inde, kad būtų galima išsiplėsti. Kruopščiai laistykite dirvą prieš ir po sodinimo. Jei sodinate tiesiai į žemę, naudokite kuoliukus arba groteles, kad palaikytumėte vynmedį jam augant.
Bugenvilija priežiūra po pasodinimo
A. Laistymo ir šėrimo reikalavimai
Bugenvilija turi vidutinius laistymo reikalavimus; giliai laistykite kartą per savaitę vasaros mėnesiais ir rečiau žiemos mėnesiais. Kad nustatytumėte, kada laistyti, įkiškite pirštą į dirvą 2,5 cm (1 colio) gyliu ir, jei ji liečiant sausa, Bugenvilija reikia palaistyti. Per didelis laistymas gali sukelti grybelinių problemų, todėl svarbu rasti tinkamą pusiausvyrą. Tręškite Bugenvilija subalansuotomis trąšomis kas antrą mėnesį, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.
B. Genėjimo reikalavimai
Bugenvilija karts nuo karto reikia šiek tiek genėti. Lengvai nupjaunant negyvas medienas ir ūglius, kurie auga toliau nuo norimos augalo formos, bus skatinamas augimas ir jis atrodys tvarkingas. Jei norite drastiškesnio genėjimo, palaukite, kol pasibaigs žydėjimas, ir vėl pradėkite nuo nulio. Sunkus genėjimas turėtų būti atliekamas tik pavasarį arba vėlyvą rudenį.
C. Pavojai Bugenvilija, tokie kaip kenkėjai, ligos ir ekstremalios temperatūros
Bugenvilijos yra jautrios įvairiems kenkėjams ir ligoms, įskaitant amarus, miltliges, nematodus, voratinklines erkes, šaknų puvinį ir miltligę. To galima išvengti užtikrinant tinkamą drenažą ir vengiant perlaistyti. Be to, bugenvilijos yra atogrąžų augalai, kurie negali atlaikyti žemesnės nei 0˚C (32˚F) temperatūros, todėl, jei temperatūra nukrenta per žemai, juos reikia perkelti į patalpas arba uždengti šalčio dangalais.
Išvada
A. Pagrindinių punktų santrauka
Apibendrinant galima pasakyti, kad galima sėkmingai auginti ir išlaikyti sveiką Bugenvilija augalą atsargiai ir atsidavus. Renkantis vietą, pasirinkite saulėtą vietą ir įsitikinkite, kad dirvožemis yra gerai nusausintas ir šiek tiek rūgštus. Būtinai palikite pakankamai vietos vynmedžiui lipti ir išsiskleisti. Reguliarus laistymas ir tręšimas, taip pat lengvas genėjimas padės išlaikyti jūsų Bugenvilija sveiką ir atrodyti geriausiai. Be to, imkitės atsargumo priemonių nuo didelio šalčio ir galimų kenkėjų ar ligų.
B. Kaip maksimaliai išnaudoti savo Bugenvilija
Tinkamai prižiūrint, Bugenvilija augalas gali tarnauti daugelį metų ir už tai pasiūlyti daug džiaugsmo ir grožio. Vadovaudamiesi aukščiau pateiktomis gairėmis, galite išnaudoti visas savo Bugenvilija galimybes ir mėgautis nuostabiomis spalvomis metai iš metų.