Bugienis auginimas spalvingam Bugienis : sodinimo ir priežiūros patarimai ir gudrybės

Bugienis auginimas spalvingam Bugienis : sodinimo ir priežiūros patarimai ir gudrybės

Bugienis yra visžalis krūmas su blizgiais, giliai žaliais lapais ir ryškiomis raudonomis uogomis. Jis buvo populiarus Anglijos soduose nuo XVI amžiaus ir suteikia jūsų sodui ne tik gražių spalvų, bet ir struktūros, laukinių gyvūnų maisto ir prieglobsčio nuo vėjo ar lietaus. Šiame straipsnyje apžvelgsime patarimus ir gudrybes, kaip sodinti ir prižiūrėti Bugienis savo sode.

Bugienis apibrėžimas

Bugienis yra visžalis krūmas, priklausantis Ilex genčiai, kuriai priklauso daugiau nei 400 žydinčių augalų rūšių visame pasaulyje. Labiausiai paplitusios rūšys yra amerikietiška kiaunė ( Bugienis opaca), angliška (arba europietiška) kiaunė ( Bugienis aquifolium), japoninė kiaunė ( Bugienis crenata) ir rašalinė uogienė (Ilex glabra). Net ir šiose rūšyse yra daug veislių – nuo mažų krūmų iki didelių medžių.

Bugienis auginimo soduose privalumai

Bugienis augalai domina ištisus metus dėl savo tamsiai žalių lapų dantytais kraštais ir ryškiai raudonų uogų, kurių galima rasti ant moteriškų augalų. Jis puikiai tinka jūsų sodo perimetrui nubrėžti, suteikti privatumo ir pavėsio, taip pat suteikti paukščiams vietą, kur galėtų priglausti žiemą. Jie taip pat yra gana atsparūs kenkėjams ir ligoms.

II. Patarimai ir gudrybės, kaip sodinti Bugienis

Tinkamos Bugienis veislės pasirinkimas

Rinkdamiesi geriausią sodui skirtą Bugienis , atsižvelkite į ieškomą dydį ir klimatą, kuriame gyvenate. Pavyzdžiui, jei gyvenate toliau į šiaurę ir patiriate atšiauresnes žiemas, japoninė Bugienis veikia geriau, nes ji geriau atlaiko didelius šalčius. Amerikietiška Bugienis yra viena iš didesnių veislių ir užauga iki 4,5 metro aukščio, todėl puikiai tinka kurti gyvatvores ar gyvas sienas. Pirkdami Bugienis, visada ieškokite veislių, pažymėtų „moteriška“, kad galėtumėte gauti tų ikoniškų raudonų uogų!

Kada sodinti Bugienis

Geriausias metas sodinti Bugienis yra pavasarį arba ankstyvą rudenį, kai temperatūra švelnesnė. Nesodinkite ekstremaliomis oro sąlygomis, pavyzdžiui, karščio ar sausros laikotarpiais. Kad jūsų Bugienis turėtų pakankamai laiko augti ir įsitvirtinti prieš žiemą, geriausia jį pasodinti likus dviem mėnesiams iki vidutinių pirmųjų šalnų jūsų vietovėje.

Dirvožemio paruošimas

Prieš sodindami pataisykite dirvą įmaišydami į ją organinių medžiagų. Tai padeda Bugienis gauti visas maistines medžiagas, kurių jai reikia sveikam augimui. Naudokite kompostą arba gerai perpuvusį mėšlą ir įmaišykite 2–4 colius (5–10 cm) į viršutinę 8–12 colių (20–30 cm) dalį. Būtinai rinkitės vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu, nes Bugienis netoleruoja sėdėjimo drėgnoje dirvoje.

Sodinimo instrukcijos

Dabar laikas sodinti! Pirmiausia iškaskite duobutę, dvigubai didesnę už šaknies rutulį ir gilesnę už talpyklą, į kurią jis patenka. Jei jūsų Bugienis buvo auginama lauke, nupjaukite visas sulaužytas ar negyvas šaknis. Įdėkite Bugienis į skylę ir užpildykite žeme, sutvirtindami ją rankomis. Kruopščiai laistykite, kad šaknys patogiai įsitvirtintų.

Patarimai ir gudrybės, kaip rūpintis Bugienis

Kai jūsų Bugienis bus pasodintas, štai kaip užtikrinti, kad ji išliktų sveika ir laiminga.

Suteikite Bugienis pakankamai vandens ir saulės šviesos

Vasaros mėnesiais Bugienis reikia laistyti maždaug 2,5 centimetro negiliai kartą per savaitę, ypač jei oras karštas arba sausas. Visada venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Bugienis turi daug saulės šviesos, kad klestėtų, idealiu atveju keturios–šešios valandos tiesioginių saulės spindulių per dieną.

Šerti Bugienis

Bugienis kartą per tris ar keturias savaites, kol jis aktyviai auga vasaros ir rudens mėnesiais. Ieškokite produktų, specialiai sukurtų visžalių augalų. Taikyti pagal gamintojo instrukcijas.

Genimas Bugienis

Norint, kad Bugienis atrodytų tvarkinga, svarbu ją reguliariai genėti. Genėkite žiemos pabaigoje, praėjus bet kokiai šalnų grėsmei. Nupjaukite visus ūglius nuo 45 iki 90 laipsnių kampu šiek tiek virš pumpurų akių. Visi ūgliai, kurie kerta vienas kitą, turi būti pašalinti.

Pabaigai

Bugienis auginimo privalumų apibendrinimas

Savo sode augindami Bugienis gausite daug nuostabių privalumų – gražią lapiją, ryškias uogas, papildomą privatumą ir pastogę ir, žinoma, ryšį su tradicijomis. Be to, tinkamai prižiūrint, Bugienis yra puikus pasirinkimas ilgalaikiams kraštovaizdžio projektams.

Tolimesnių tyrimų skatinimas

Jei norite sužinoti daugiau apie Bugienis auginimą, pasikonsultuokite su vietiniu darželiu arba ieškokite informacijos internete, kad gautumėte išsamesnių patarimų, susijusių su jūsų regionu.