Boxwood yra visžalių krūmų ar gyvatvorių augalų rūšis, pasižyminti įspūdinga rūšių ir veislių įvairove. Jis yra neįtikėtinai universalus, nes gali būti naudojamas gyvatvorėms, apvadams, pamatams, topiarinėms formoms, parteriams ir net kaip pavyzdiniai augalai. Yra žinoma, kad jis atlaiko bet kokį pernelyg didelį genėjimą ir daugelį metų išlaiko savo gražią formą. Dėl to buksmedis yra puikus pasirinkimas visų dydžių sodams, nes norint išgyventi ir klestėti, jai reikia mažai priežiūros.
Turinys
Priežastys sodinti buksmedžius sode
-
Mažai priežiūros – Buksmedžiui reikia minimalaus dėmesio ir priežiūros, nes ji greitai atsigauna po genėjimo. Jis taip pat yra gana atsparus nepalankiam klimatui ir kenkėjams, todėl Graikinis riešutmedis tinka bet kokio dydžio sodams. Be to, buksmedis gali augti daugelyje dirvožemio tipų ir jį reikia laistyti tik saikingai.
-
Įvairiapusiškumas – Buksmedžio yra daug veislių, tokių kaip japoniškas morpho, English Green, Winter Gem ir English Dwarf. Kiekvienas iš jų yra unikalus ir gali pasiūlyti skirtingą išvaizdą, priklausomai nuo norimo rezultato. „Boxwood“ gali lengvai prisitaikyti prie jūsų sodo stiliaus ir sukurti nuostabų vaizdinį efektą.
-
Estetinis patrauklumas – vešli žalia buksmedžio lapija puikiai atrodo ištisus metus ir suteikia patrauklią išvaizdą, kuri patiks visiems. Įvairios buksmedžio formos ir dydžiai leidžia lengvai sukurti patrauklius raštus ir suteikti tekstūros bet kokiam sodo dizainui.
-
Patvarumas – „Boxwood“ sukurtas naudoti lauke, todėl gali atlaikyti ekstremalias oro sąlygas, nenuvytęs ir nenumetęs lapų. Jį retai reikia pakeisti, o tai sutaupo laiko ir pinigų prižiūrint savo sodą.
-
Lengva auginti ir prižiūrėti – dėl lengvo augimo ir puikaus atsparumo buksmedis buvo naudojamas šimtmečius kaip dekoratyvinis sodų objektas. Kadangi buksmedis nereikalauja per daug pastangų ir reguliaraus genėjimo, tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pagyvinti savo sodą neišeikvodami per daug energijos.
Kaip sodinti buksmedį
-
Atidžiai rinkitės vietą – pasirinkus tinkamą vietą buksmedžiui sodinti, jos augimas gali būti labai svarbus. Įsitikinkite, kad pasirinktoje vietoje yra pakankamai saulės šviesos ir drėgmės, kad jūsų buksmedžiai galėtų klestėti.
-
Paruoškite dirvą – prieš sodindami buksmedžius pašalinkite piktžoles ir atlaisvinkite dirvą. Paruoškite duobutę, kuri yra dvigubai didesnė už šaknų kamuoliuką, ir į dirvą įmaišykite šiek tiek komposto ar mulčio. Buksmedžiai teikia pirmenybę šiek tiek rūgščiam dirvožemiui, todėl norint pasiekti geresnių rezultatų, rekomenduojama į dirvą įmaišyti durpių samanų.
-
Pasodinkite buksmedžius vadovaudamiesi instrukcijomis – Paruošę dirvą, atsargiai įdėkite buksmedžius į duobutes tame pačiame lygyje su aplinkiniu dirvožemio paviršiumi. Po pasodinimo reguliariai laistykite, kad buksmedžiai įsitvirtintų.
Kaip prižiūrėti buksmedį
-
Reguliariai laistykite – norėdami užtikrinti, kad buksmedžiai išliktų sveiki, pasirūpinkite, kad jie būtų pakankamai laistomi per sausus laikotarpius, paprastai kartą per savaitę, kol kritulių nėra pakankamai. Paprastai kiekvieną buksmedį palaistykite tiek, kad sugertų aplinkinę dirvą, kol vanduo pradės nutekėti. Norint, kad buksmedis būtų hidratuotas ilgą laiką, geriausia naudoti lašelinę laistymo sistemą.
-
Tręškite kasmet – subalansuotų trąšų naudojimas padeda pamaitinti buksmedį ir skatinti energingą augimą. Siekdami optimalių rezultatų, buksmedį tręškite du kartus per metus – vieną kartą ankstyvą pavasarį ir vėl vasaros pabaigoje.
-
Genėkite du kartus per metus – buksmedžius reikia genėti du kartus per metus, kad jie išlaikytų formą ir paskatintų augimą. Naudokite sodo žirkles, kad apipjaustytumėte buksmedį pavasarį ir vasaros pradžioje, kad būtų teisingi tarpai; neprižiūrimi buksmedžiai gali apaugti ir prarasti patrauklią išvaizdą.
-
Kovokite su piktžolėmis ir vabzdžiais – jei aplink buksmedžius nepateksite į piktžoles ir vabzdžius, bus palaikoma jo sveikata. Purškimas insekticidais ir herbicidais yra būtinas norint apsisaugoti nuo galimų įsibrovėlių, tačiau tai turėtų būti daroma saikingai ir pasikonsultavus su ekspertais, kad būtų išvengta žalos aplinkai.
Pabaigai
Busksmedžių sodinimas sode suteikia daug privalumų – nuo mažos priežiūros ir universalumo iki estetinės vertės ir ilgaamžiškumo. Buksmedį ne tik lengva auginti ir prižiūrėti, bet ir visą sezoną jai reikia skirti minimalų dėmesį. Su nuolatine priežiūra ir dėmesiu buksmedis suteiks jūsų sodui grožio ir žavesio.