Gėlių auginimas: gražaus sodo patarimai ir gudrybės!

Gėlių auginimas: gražaus sodo patarimai ir gudrybės!

Globės gėlės yra gražios, mažai priežiūros reikalaujančios daugiamečiai augalai, puikiai tinkantys bet kokiam sodui suteikti spalvos ir tekstūros. Su tinkama aplinka jie gali būti esminė jūsų sodo grožio dalis. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte viską, ką reikia žinoti apie sveikų, gyvybingų Globe gėlių auginimą.

Burbulis yra žydintis augalas, kilęs iš Europos ir kai kurių Azijos dalių. Jis išauga į didelius, į rutulį panašius kauburėlius su blizgančiais žaliais ir baltais lapais, kurie vėlyvą pavasarį ir vasaros pradžioje užleidžia vietą subtiliems geltoniems, baltiems arba violetiniams žiedams. Šiame straipsnyje pateiksime patarimų ir gudrybių, padėsiančių sėkmingai auginti Globe gėles savo sode.

Burbulis“ planavimas

Pirmasis žingsnis į sėkmingą Burbulis sodininkystę – parinkti jiems tinkamą vietą. Štai keletas pagrindinių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis, kur sodinti savo Globe gėles:
1. Saulės šviesa: Žemės rutulio gėlės renkasi vietas, kuriose yra pilna saulės, pageidautina, kad kiekvieną dieną būtų bent 5 valandos tiesioginių saulės spindulių.
2. Reikalavimai dirvožemiui: rutulinėms gėlėms paprastai reikia gerai nusausinančio dirvožemio, kurio pH yra nuo 6 iki 7, ir komposto, kuriame gausu maistinių medžiagų.
3. Vieta: laikykite Globe gėles toliau nuo kitų augalų, kurie susigrūs ir su jais konkuruos.

Be to, svarbu pasirinkti geriausiai jūsų sodui tinkančią Globe gėlių įvairovę. Skirtingos veislės paprastai skiriasi aukščiu, žydėjimo laiku ir spalvomis.

Pasodinkite savo Žemės rutulio gėles

Dabar, kai pasirinkote tinkamą vietą savo Globe gėlėms, galite pasiruošti sodinimui.

Dirvožemio paruošimas

Pirmasis žingsnis yra įvertinti dirvožemio tipą, kuriame sodinsite, ir nuspręsti, ar reikia atlikti kokių nors pakeitimų. Jei tai sunkus molis, pabandykite pridėti 25–30% organinių medžiagų, pvz., lapų pelėsių, durpių, grybų komposto ar mėšlo. Be to, norėsite patikrinti dirvožemio pH lygį ir trąšų poreikius.

Kitas žingsnis – iškasti lysvę, kurioje bus pasodintos jūsų Globe gėlės. Iškaskite kiekvieną pakankamai didelę skylę, kad šaknys turėtų pakankamai vietos išsiskleisti, ir būtinai palikite maždaug 30 centimetrų (12 colių) tarp kiekvieno augalo. Tada padėkite savo Globe gėles į žemę ir įsitikinkite, kad jų vainikas yra šiek tiek virš paviršiaus. Po pasodinimo gerai laistykite ir mulčiuokite aplink pagrindą.

Jaunų augalų priežiūra

Globės gėlių laistymas yra svarbus norint stipriai augti. Būtinai laistykite giliai ir reguliariai, užtikrindami, kad dirva išliktų drėgna, bet neužmirkusi. Esant šaltam orui, naudokite papildomą apsaugą, pvz., uždangalą ar eilės uždangalą, kad apsaugotumėte jaunus augalus nuo šalčio.

Be to, jaunoms Globe gėlėms bus naudinga genėti žiemos pabaigoje. Nugenėkite silpnas plonas arba dygliuotas šakas, pašalinkite ne daugiau kaip trečdalį viso šakos ilgio.

Priežiūra

Globe gėlių priežiūra yra gana paprasta.

Vandens poreikiai

Kad jūsų Globe gėlės atrodytų sveikos, svarbu jas reguliariai laistyti. Kaip dažnai ir kiek laistyti, priklausys nuo jūsų klimato ir vietinių oro sąlygų. Prieš laistydami patikrinkite dirvožemio drėgmę ir, jei reikia, laistykite giliai.

Kenkėjų kontrolė

Žvynuoti vabzdžiai, amarai ir šliužai kartais gali paveikti gaublių gėles, todėl svarbu stebėti, ar nėra kenkėjų. Su šiais kenkėjais galite susidoroti naudodami natūralias priemones, tokias kaip neemo aliejus, insekticidinis muilas ar naudingi nematodai. Tačiau kai kuriais atvejais gali prireikti ir cheminio apdorojimo.

Tręšimas

Pavasario viduryje ir vasaros viduryje šiek tiek patręškite savo Globe gėles subalansuotomis lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis. Tai padės skatinti sveiką augimą ir gausesnį žydėjimą.

Pabaigai

Naudodamiesi šiais patarimais ir gudrybėmis galite lengvai sukurti laimingus namus savo Globe gėlėms. Pasirinkite tinkamą vietą, tinkamai paruoškite dirvą, gerai prižiūrėkite jaunus augalus ir reguliariai prižiūrėkite optimalų augimą. Įdėję šiek tiek pastangų ir kantrybės, visą sezoną būsite apdovanoti gražiais, spalvingais žydėjimais.