Burnotis auginimo jūsų sode privalumai

Burnotis auginimo jūsų sode privalumai

Burnotis yra augalas, auginamas kaip grūdų kultūra ir taip pat naudojamas soduose, ypač tuose, kurie domisi tradicinių meksikietiškų patiekalų gamyba. Burnotis priklauso chenopodiaceae šeimai, kuriai priklauso labai paplitę augalai, tokie kaip špinatai ir quinoa. Šis universalus augalas gali būti įvairių spalvų ir formų, įskaitant raudoną, žalią ir violetinę, dažnai vadinamas „Meilė meluoja kraujuoja“ dėl jo spalvingų gėlių galvučių, susijungusių į ilgus šakojančius smaigalius, primenančius pom-pomus.

Burnotis auginimas sode yra daug privalumų. Jis ne tik suteikia didelę maistinę vertę su vitaminais ir mineralais, bet ir gali būti dekoratyvinis priedas su unikaliais spalvų deriniais tame pačiame sodinime. Be to, norint pasodinti Burnotis , reikia minimalių pastangų, todėl jums nereikės jaudintis dėl papildomo laiko jo priežiūrai.

Burnotis sodinimas

Sodinant Burnotis, reikia atlikti kelis veiksmus, kad užtikrintumėte sėkmingą augimą. Pirmiausia pasirinkite vietą, kurioje yra pilna arba dalinė saulė ir gerai nusausintas dirvožemis. Ruošdami dirvą, būtinai sumaišykite ją su kompostu ir trąšomis, pvz., 10-10-10 (1 puodelis 10 kvadratinių pėdų). Prieš sodinimą pasėkite sėklą pamirkydami karštame vandenyje arba užšaldydami per naktį. Atlikę šį veiksmą, pasėkite sėklą 1/2 colio gylio ir 2 colių atstumu vienas nuo kito į eilutes, išdėstytas 18 colių atstumu.

Yra trys pagrindinės Burnotis rūšys; raudona, žalia ir violetinė. Raudona dažniausiai žinoma kaip „Love Lies Bleeding“, nes ant kiekvieno stiebo yra ryškiai raudonos spalvos. Žaliosios veislės paprastai užauga nuo dviejų iki keturių pėdų aukščio, o violetinės – iki šešių pėdų aukščio.

Burnotis priežiūra

Pasodintus Burnotis palaistyti būtina, kad jis dygtų ir sveikas augtų. Laistyti reikia dažnai ir tolygiai, kad žemė išliktų drėgna ir nebūtų per daug prisotinta. Tręšti nebūtina, tačiau jei pageidaujama, per visą sezoną kas porą savaičių naudokite mėšlą arba natūralias trąšas. Genėjimas padeda skatinti oro cirkuliaciją, o tai sumažins ligų riziką. Be to, augalų pagrindo mulčiavimas gali padėti išlaikyti drėgmę.

Burnotis derliaus nuėmimas

Burnotis derlių nuimti paprasta ir paprasta. Nupjaukite visą augalą, kai subręs, arba atskirus stiebus, kai jie pasiekia piką. Palaukite, kol sėklų galvutės patamsės arba pradės kristi, kad reikštų, kad jos yra pasirengusios nuimti, paprastai maždaug rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje. Tada sėklas galima kulti patrynus sėklų galvutes tarp rankų arba naudojant smulkų tinklelį. Norėdami baigti, nuimtą sėklą paskleiskite ant didelio lakšto ir leiskite visiškai išdžiūti, prieš padėdami į sandarų indą.

Pabaigai

Burnotis siūlo daugybę privalumų tiek kulinariniais, tiek dekoratyviniais tikslais. Jame gausu maistinių medžiagų ir vitaminų bei mineralų, tokių kaip geležis, kalcis, cinkas ir manganas. Dėl savo ryškių spalvų nuo raudonos iki violetinės spalvos jis suteikia unikalų akcentą bet kurioje sodo aplinkoje. Sodinimas yra gana lengvas, o priežiūra nereikalauja daug pastangų, kad galutinis derlius būtų nuimtas be pastangų. Burnotis auginimas savo sode žada būti naudingas ir malonus.