Ceiloninis cinamonas sodinimas ir priežiūra: išsamus vadovas

Ceiloninis cinamonas sodinimas ir priežiūra: išsamus vadovas

Ceiloninis cinamonas (Cinnamomum verum) yra visžalis, atogrąžų Azijos augalas su mažais žaliai geltonais žiedais, aromatinga žieve ir odiniais lapais. Jis užauga iki 10 metrų aukščio ir paprastai auginamas dėl kvapnios žievės, naudojamas kulinarijoje ir kvepaluose. Šiame vadove aptarsime viską, ką turėtumėte žinoti apie savo Ceiloninis cinamonas sodinimą ir priežiūrą.

Ceiloninis cinamonas sodinimas

Pasodinti savo Ceiloninis cinamonas gali atrodyti šiek tiek bauginančiai, bet iš tikrųjų tai nėra labai sunku, jei atidžiai laikotės instrukcijų. Toliau nurodyti veiksmai, kuriuos turėsite atlikti:

Vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi vietą savo Ceiloninis cinamonas atminkite, kad jis mėgsta pilną saulę ir dalinį pavėsį ir netoleruoja šaltos temperatūros. Pasirinkite vietą savo kieme ar sode, kur visą dieną gausu saulės šviesos ir apsaugotą nuo stipraus vėjo.

Dirvožemio reikalavimai

Jūsų Ceiloninis cinamonas reikalingas gerai nusausinantis dirvožemis, kuriame gausu organinių medžiagų ir šiek tiek rūgštus (pH 5,5–6,5). Jei jūsų dirvožemis netinkamas, galite įmaišyti durpių samanų ar komposto, kad pagerintumėte drenažą ir aeraciją.

Informacija apie puodus

Jei norite sėti savo Ceiloninis cinamonas į vazoną, pirmiausia pasirinkite 10 colių pločio ir 12 colių aukščio indą. Užpildykite jį aukštos kokybės vazonų mišiniu ir įsitikinkite, kad apačioje yra drenažo angos.

Medžio sodinimas

Kai pasirinksite vietą ir paruošite dirvą, laikas pasodinti savo Ceiloninis cinamonas. Iškaskite du kartus platesnę ir dvigubai gilesnę duobę nei medžio šaknies rutulys ir įstatykite medį į skylę. Užpildykite skylę dirvožemiu ir tvirtai paspauskite. Kruopščiai laistykite ir patręškite subalansuotomis trąšomis pagal etiketės instrukcijas.

Ceiloninis cinamonas priežiūra

Dabar, kai jūsų Ceiloninis cinamonas pasodintas, laikas išmokti tinkamai jį prižiūrėti, kad jis išnaudotų visas savo galimybes. Štai pagrindiniai dalykai, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti:

Laistymo reikalavimai

Laikykite savo Ceiloninis cinamonas tolygiai drėgną, bet neužmirkusį. Priklausomai nuo temperatūros, vasarą laistykite kas dvi ar tris dienas, o žiemos mėnesiais – kas keturias ar penkias dienas. Kiekvieną kartą laistydami būtinai įpilkite 1 litrą vandens vienam kvadratiniam metrui žemės.

Tręšimo instrukcijos

Kai jūsų Ceiloninis cinamonas bus užsodintas, turėtumėte jį tręšti kelis kartus per metus. Naudokite lėtai atpalaiduojančias trąšas, specialiai sukurtas naudoti medžiams, ir naudokite pagal etiketės instrukcijas.

Apkarpymo gairės

Svarbu reguliariai genėti Ceiloninis cinamonas, kad pašalintumėte negyvas ar ligotas šakas ir paskatintumėte sveiką augimą. Lengvai genėkite rudens ir pavasario sezonais, vienu metu pašalindami ne daugiau kaip 15 procentų medžio lapijos.

Stebėjimas ir amp; Trikčių šalinimas

Stebėkite, ar nėra kenkėjų ar ligų požymių. Jei nesate tikri, kreipkitės į vietinį vaikų darželį ir, jei reikia, nedvejodami kreipkitės į specialistą.

Pabaigai

Užauginti Ceiloninis cinamonas yra naudinga patirtis ir suteikia daug privalumų, pvz., šviežių žolelių ir prieskonių maisto ruošimui, grožio ir kvapo jūsų sodui bei eterinių aliejų gamyba. Tiesiog nepamirškite atidžiai pasirinkti vietą, aprūpinti reikiamu kiekiu vandens ir trąšų ir reguliariai stebėti savo medį. Sėkmės!