Cimbaliarija yra amžinai žaliuojantis vijoklinis vynmedis, kuris greitai auga ir gali būti patrauklus bet kurio sodo priedas. Jis turi tamsiai žalią lapiją su mažų baltų gėlių žiedais vasaros mėnesiais ir sukuria gražų kontrastą su smaragdo lapais. Tinkamai prižiūrint, Cimbaliarija suteiks jūsų lauko erdvei grožio, tekstūros ir žalumos. Šiame vadove bus aprašyta, kaip sodinti, auginti ir prižiūrėti Cimbaliarija savo sode.
Turinys
Cimbaliarija (Cymbalaria muralis) yra ištverminga Gebenė rūšis, kilusi iš Europos. Gebenė yra stipri alpinista ir pilnai užaugusi paprastai pasiekia iki 2–3 metrų aukščio. Jis teikia pirmenybę drėgnoms, gerai drenuojančioms dirvoms ir saulėtoms arba dalinio pavėsio vietoms. Jis taip pat gana atsparus sausrai, kai tik įsitvirtino. Auginant Cimbaliarija savo sode galite sukurti gražų foną bet kuriai gėlių lovai arba padengti groteles ir sienas.
Planuoja auginti Cimbaliarija
Prieš pradėdami sodinti Cimbaliarija savo sode, svarbu paruošti vietą, kurioje planuojate auginti savo augalus. Pirmiausia apsvarstykite dirvožemio tipus toje vietoje, kurioje norite sodinti Gebenė. Geriausia, jei dirvožemio pH yra šiek tiek rūgštus ir jame yra daug organinių medžiagų, padedančių išlaikyti drėgmę.
Toliau nuspręskite, ar Cimbaliarija sodinate tiesiai į žemę, ar į vazoną. Jei planuojate Gebenė laikyti vazone, įsitikinkite, kad jos skersmuo yra bent 20 cm ir užpildytas dirvožemio mišiniu, specialiai sukurtu sodininkystei konteineriuose.
Galų gale pasirinkite vietą, kuri gauna šiek tiek saulės šviesos. Nors Cimbaliarija reikia tik dalinės saulės šviesos, jiems daugiausia naudos teikia 6 valandos tiesioginio saulės poveikio kasdien.
Cimbaliarija sodinimas
Paruošę visas medžiagas, galėsite pradėti sodinti Cimbaliarija. Jei sodinate tiesiai į žemę, iškaskite duobę, kurios plotis yra dvigubai didesnis nei šaknies rutulys ir gilesnis nei šaknies rutulio aukštis. Kasant per sekliai, šaknys gali išdygti, o tai gali sukelti dehidrataciją ir mirtį.
Įdėkite Cimbaliarija į paruoštą angą, užpildykite šonus žeme ir švelniai sutvirtinkite. Po pasodinimo kruopščiai laistykite. Jei Cimbaliarija sodinate į vazonus, užpildykite indą maždaug ¾ vazonų mišinio ir lengvai sutankinkite dirvą. Įdėkite augalą į vazoną ir užpildykite šonus, kol uždengs šaknies gumulėlį. Kruopščiai laistykite, kad vanduo pasiektų visą vazono mišinį.
Rūpinimasis Cimbaliarija
Pasodinus Cimbaliarija, norint išlaikyti jų sveikatą, reikės reguliariai laistyti ir genėti. Gebenė būtina, ypač esant dideliam karščiui ar sausrai. Paprastai Gebenė reikėtų giliai laistyti 1–2 kartus per savaitę pavasario ir vasaros sezono metu. Vėsesniais mėnesiais laistymo dažnis turėtų būti sumažintas iki 1 karto per savaitę ar rečiau.
Norint išlaikyti Cimbaliarija išvaizdą ir formą, genėti būtina. Apkarpę augalą, išvengsite jo nekontroliuojamo augimo. Ištisus metus nugenėkite nudžiūvusius lapus, o rudens ir pavasario mėnesiais nupjaukite visas paklydusias šakas.
Tręšdami savo Cimbaliarija kas kelis mėnesius, galite paskatinti geresnį augimą ir žydėjimą. Ieškokite trąšų, specialiai sukurtų amžinai žaliuojantiems augalams, pvz., lėtai išsiskiriančių granulių, skirtų pabarstyti aplink augalą esantį dirvą.
Pabaigai
Atlikdami šiuos veiksmus galite lengvai auginti ir prižiūrėti Cimbaliarija savo sode. Nepamirškite reguliariai stebėti dirvožemio drėgmės lygio, nugenėti negyvus lapus ir kas kelis mėnesius tręšti augalą, kad jis augtų sveikiau. Kruopštus dėmesys ir tinkama priežiūra, Cimbaliarija suteiks jūsų lauko erdvei spalvų ir gylio.