Kaip Cirtomis: vadovas sodininkams

Kaip Cirtomis: vadovas sodininkams

Cirtomis yra visžalių paparčių rūšis, kurios lapai yra blizgūs ir dažniausiai auginami soduose kaip dekoratyvinis augalas. Labiausiai paplitusios rūšys yra Cirtomis falcatum, Cirtomis fortunei ir Cirtomis macrophyllum. Jis gali toleruoti tiek karštą, tiek šaltą orą, taip pat yra atsparus kenkėjams. Auginant Cirtomis , reikia tinkamai planuoti, kokybiškai tvarkyti dirvą, laistyti, tręšti, genėti ir prižiūrėti. Šiame vadove sodininkams pateikiami patarimai ir būdai, kurių reikia norint prižiūrėti jų Cirtomis.

Cirtomis apibrėžimas

Cirtomis (taip pat žinomas kaip japoniškas Bugienis Fern) yra visžalis daugiametis papartis, kilęs iš Azijos. Jis pasižymi blizgiais ryškiai žaliais lapais, kurie gali užaugti iki 20 cm ilgio.

Privalumų apžvalga

Cirtomis yra Graikinis riešutmedis kambarinis augalas, nes jam nereikia daug priežiūros ir jis toleruoja tiek šiltą, tiek vėsesnę aplinką. Tai puikiai papildo bet kokią lauko ar vidaus sodo aplinką, nes be didelių pastangų suteikia tekstūros ir grožio. Be to, Cirtomis yra gana atsparus kenkėjams ir ligoms ir netgi gali padėti išvalyti oro taršą.

Cirtomis planavimas

Prieš įsigydami Cirtomis, reikia atsižvelgti į keletą dalykų, kad užtikrintumėte sėkmingą augimą:

Kur dėti augalą

Rinkdamiesi puikią vietą savo Cirtomis, įsitikinkite, kad pasirinkote vietą, kurioje daug šviesos, bet ne per daug tiesioginių saulės spindulių. Cirtomis geriausiai veikia daliniame pavėsyje ir teikia pirmenybę 15–25 °C temperatūrai.

Saulės šviesos reikalavimai

Jūsų Cirtomis reikės 4–6 valandų netiesioginės saulės šviesos per dieną. Jei saulė yra per intensyvi, lapai gali nudegti arba pageltonuoti.

Dirvožemio kokybė

Dirvožemis turi būti gerai nusausintas ir šiek tiek rūgštus, o pH lygis 5,5–6,5. Pavasarį ir vasarą galite naudoti skystas trąšas kas dvi savaites, kad gautumėte papildomų maistinių medžiagų.

Cirtomis priežiūra

Kaip pasodinti, štai kaip galite išlaikyti sveiką Cirtomis :

Laistymas

Vegetacijos sezono metu kartą per savaitę kruopščiai Cirtomis , kad 10 centimetrų viršutiniai dirvožemio sluoksnis būtų įmirkęs. Nepamirškite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį.

Tręšimas

Kas mėnesį galite tręšti subalansuotas skystas trąšas, kad papildytumėte dirvožemio maistinių medžiagų kiekį. Būtinai atskieskite trąšas iki pusės arba ketvirtadalio rekomenduojamo stiprumo, nurodyto etiketėje.

Genėjimas ir priežiūra

Norėdami išlaikyti tvarkingą išvaizdą, nupjaukite visus negyvus lapus ar stiebus. Taip pat galite suimti naujų šakų ir lapijos galiukus, kad paskatintumėte krūmų augimą.

Pabaigai

Cirtomis

Norėdami sėkmingai auginti Cirtomis, padėkite jį į vietą, kurioje yra dalinis pavėsis, o temperatūra yra nuo 15 °C iki 25 °C. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra gerai nusausintas ir šiek tiek rūgštus. Laistykite augalą kas savaitę, neperlaistydami. Norėdami papildyti dirvožemio maistinių medžiagų kiekį, naudokite praskiestą skystą trąšą. Galiausiai nupjaukite visus negyvus lapus ir suimkite naujų šakų ir lapijos galiukus, kad paskatintumėte krūmų augimą. Atlikę šiuos veiksmus užtikrinsite gražų, sveiką Cirtomis!