Kaip auginti ir Citrininė verbena savo sode

Kaip auginti ir Citrininė verbena savo sode

Citrininė verbena (Aloysia citrodora) yra visžalis krūmas, kilęs iš Pietų Amerikos. Jis žinomas dėl savo citrina kvepiančių lapų ir baltų gėlių, kurios patrauklios apdulkinantiems vabzdžiams, tokiems kaip bitės ir drugeliai. Augindami jį sode būsite apdovanoti nuostabiu kvapu, ryškiomis spalvomis ir daugybe vabzdžių apdulkintojų apdovanojimų. Norėdami sėkmingai sodinti, auginti ir prižiūrėti Citrininė verbena, turite suplanuoti ir suprasti šio ypatingo krūmo reikalavimus.

Planuoti Citrininė verbena

Pirmasis Citrininė verbena auginimo žingsnis yra nustatyti, ar jis klestės jūsų klimato zonoje. Šis augalas geriausiai auga šiltame klimate ir auga bet kur tarp USDA 9a ir 11b atsparumo zonų. Tada nuspręskite, kokio dydžio norite, kad šis augalas būtų, nes kai kurie gali siekti iki 4 metrų aukščio. Galiausiai sode pasirinkite vietą su gerai nusausintu dirvožemiu ir daug saulės šviesos.

Citrininė verbena

Kai suplanuosite, kur nukeliaus Citrininė verbena , surinkite reikiamas medžiagas. Jums reikės vazonų mišinio, indų ar vazonų (su drenažo angomis), etikečių, vandens, mentele ar kastuvo, trąšų ir Citrininė verbena sėklų. Paruoškite sodinimo vietą purendami dirvą ir įmaišydami trąšų. Jei naudojate puodą ar indą, užpildykite jį vazonų mišiniu. Jei sodinate tiesiai į žemę, iškaskite kelias 10 cm gylio duobes, išdėstytas 45 cm atstumu. Į kiekvieną skylę įdėkite dvi ar tris sėklas, įsitikinkite, kad jos yra 2 cm žemiau dirvos paviršiaus. Kruopščiai užberkite sėklas žeme, lengvai paglostykite, tada laistykite.

Citrininė verbena

Prižiūrėti Citrininė verbena apima laistymą, saulės šviesą, genėjimą ir tręšimą. Pavasarį ir vasarą dažnai Citrininė verbena sodinukus, kad per daug neprisotintumėte dirvožemio. Kiekvieną dieną jie turėtų gauti 8 valandas tiesioginių nefiltruotų saulės spindulių. Reguliariai genėkite, kad paskatintumėte sveiką augimą ir išlaikytumėte norimą dydį. Tręškite dirvą du kartus per metus pavasario pradžioje ir vėl vasaros pabaigoje.

Pabaigai

Citrininė verbena savo sode reikia planuoti, sodinti ir prižiūrėti šį ypatingą krūmą. Nustatykite, ar jis tinka jūsų klimatui, pasirinkite norimą dydį ir sodinimo plotą, surinkite atsargas ir paruoškite žemę prieš sodindami. Reguliariai laistykite, užtikrinkite daug saulės, genėkite ir tręškite sodinukus per visą jų gyvavimo ciklą. Tinkamai elgiantis, Citrininė verbena suteiks jūsų sodui gražaus kvapo ir nuostabios išvaizdos bei naudingų vabzdžių lankytojų.