Sukurkite gražų sodą su Eonis augalu

Sukurkite gražų sodą su Eonis augalu

Sodą galima padaryti gražesnį pasodinus Eonis augalą. Šiame straipsnyje bus nagrinėjama, kas yra „ Eonis “, jo pranašumai ir kaip tinkamai jį auginti bei prižiūrėti.

Eonis žiedinis augalas (Tropicanna cannas), taip pat žinomas kaip Pipytė šratukas arba Kanai Lelija, yra žydintis augalas, kilęs iš Pietų / Centrinės Amerikos. Jis išsiskiria sodriai oranžine spalva ir dideliais lapais, kurie dažnai būna geltonai, žaliai arba Gvazdikas dryžuoti. Vienas augalas gali pasiekti iki 1,5 metro aukščio visiškai žydėdamas, o pavieniai augalai gali lengvai papuošti bet kurią lauko erdvę.

Eonis turi keletą privalumų. Ryškūs žalumynai ir ryškūs gėlių žiedai suteikia sodams tekstūros ir spalvos, tuo pačiu suteikiant priedangą ir maistą naudingiems vabzdžiams. Be to, norint toliau augti sveiki ir gražūs, jiems reikia minimalaus darbo ir tik retkarčiais reikia laistyti, tręšti ir genėti.

Planavimo procesas

Pirmasis žingsnis kuriant gražų sodą su Eonis Plant yra tinkamiausios vietos pasirinkimas. Kad augalas optimaliai augtų, būtinas tinkamas saulės poveikis, dirvožemio kokybė ir vandens sulaikymas.

Kai kalbama apie saulės spindulius, Eonis teikia pirmenybę pilnai saulei (6–8 valandas per dieną), nors šviesus šešėlis toleruojamas. Kalbant apie vandens sulaikymą, būtinai pasirinkite vietą su gerai nusausintu dirvožemiu, nes kitaip gali atsirasti šaknų puvinys. Galiausiai, Graikinis riešutmedis dirvožemio tipo pH turi būti 6,0–7,0 ir geras organinių medžiagų kiekis.

Geriausias laikas sodinti Green Pinwheels yra ankstyvas pavasaris arba vasaros pabaiga. Tačiau jei gyvenate vietovėje, kurioje yra švelni temperatūra, sodinti galima bet kuriuo metų laiku. Priimdami sprendimą atsižvelkite į bendruosius klimato reikalavimus ir vietos oro sąlygas.

Priežiūra ir priežiūra

Laistymo dažnis ir kiekis daugiausia priklauso nuo sąlygų – dirvožemio tipo, saulės spindulių poveikio ir pan., tačiau paprastai augalą reikia laistyti kartą per savaitę, tiek, kad viršutiniai 15 cm dirvožemio liktų drėgni. Esant šiltesniam klimatui, gali reikėti dažniau laistyti.

Norint užtikrinti optimalų augimą, svarbu tręšti „ Eonis “; tačiau nepersistenkite, nes per daug trąšų gali nužudyti augalą. Paprastai tariant, geriausia kai kuriuos tepti kas kelis mėnesius nuo pavasario vidurio iki ankstyvo rudens. Pirmenybė teikiama organinėms trąšoms, nes tai yra švelnios, bet veiksmingos maistinės medžiagos augalui ir aplinkai.

Norint kontroliuoti dydį ir pagerinti oro cirkuliaciją, rekomenduojama genėti. Norėdami pasiekti norimą formą, švariomis genėjimo žirklėmis pašalinkite maždaug 10–15% augalų naujų ūglių. Tai turėtų būti daroma du kartus per sezoną – vieną kartą žiemos pabaigoje, prieš prasidedant naujam augimui, ir vėl vidurvasarį, kad sumažėtų vabzdžių užkrėtimo rizika. Be to, nepeškite lapų nuo stiebo, nes tai gali sutrikdyti tinkamą augalo funkcionavimą.

Vabzdžiai ir ligos taip pat gali turėti įtakos augalo sveikatai, įskaitant žydėjimo periodų sumažėjimą ir augimo sulėtėjimą. Stebėkite įprastus požymius, tokius kaip geltoni lapai, įdubusios dėmės ar suvytę stiebai. Jei nustatote užkrėtimą, susisiekite su savo apskrities išplėtimu arba vietiniu darželiu, kad gautumėte patarimų dėl valdymo galimybių.

Pabaigai

Sukurti gražų sodą su Green Pinwheels gali kiekvienas. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai rasti tinkamą vietą, atsižvelgiant į tinkamą saulės poveikį, vandens sulaikymą ir dirvožemio kokybę. Sodinkite juos anksti pavasarį arba vasaros pabaigoje, nepamirškite reguliariai laistyti, tręšti ir genėti. Saugokitės kenkėjų ar ligų ir nedelsdami kovokite su jais. Įdėję šiek tiek pastangų, kantrybės ir rūpestingumo, gyvu ir prabangiu sodu džiaugsitės daugelį metų.