Epimedis (Epimedium spp.) yra daugiametis žolinis augalas, vertinamas dėl gležnos lapijos, ryškiai geltonų žiedų ir lengvos priežiūros. Užaugantis iki 30 cm (12 colių) aukščio ir pločio, šis antžeminis augalas domina visus metus.
Turinys
Epimedis kilęs iš graikiškos frazės „epi medon“, kuri reiškia ant midaus. Jis taip pat vadinamas kitais įprastais pavadinimais, tokiais kaip Vyskupo kepurė ir Raguotas ožkos piktžolė. Jį galima atpažinti iš širdies formos lapų ir ilgų mažų baltų arba gelsvų žiedų sankaupų. Ištverminga USDA 4–9 atsparumo zonoje, ši visžalis žemės danga geriausiai tinka daliniam arba visiškam pavėsyje, todėl tinka naudoti po medžiais, tarp krūmų arba vietose, kur žolė sunkiai auga.
Epimedis , yra daug naudos. Jis laimingai auga pavėsingose vietose ir yra patrauklus akcentas savo dailiais žydėjimais ir žalumynais. Šis mažai priežiūros reikalaujantis daugiametis augalas yra atsparus elniams ir triušiams ir greitai plinta per šakniastiebius, sudarydamas tankią, piktžolėms atsparią dangą. Be to, jo šaknys veikia kaip dirvožemio stabilizatoriai.
Pasodinti Epimedis
Sodinant Epimedis, norint sėkmingai augti, būtina pasirinkti tinkamą vietą. Svetainėje turėtų būti dalinis arba pilnas pavėsis ir gerai nusausinantis dirvožemis, kurio pH yra 7,0 ar mažesnis. Pridėjus organinių medžiagų, pvz., komposto, mėšlo ar durpių samanų, bus sukurta svetinga augimo aplinka.
Dirvos paruošimas
Prieš sodindami kastuvu ir grėbliu atlaisvinkite dirvą iki 15 cm (6 colių) gylio. Įpilkite 2,5–5 cm (1–2 colių) organinės medžiagos, tada įmaišykite į esamą dirvą. Užbaikite išlygindami plotą.
Sodinimo procesas
Apytiksliai 30 cm (12 colių) atstumu vienas nuo kito iškaskite kiekvieną duobutę, kuri yra dvigubai platesnė ir tokia pat gilesnė nei Epimedis šaknies rutulys. Įdėkite žemės dangą į skylę, vėl užpilkite sumaišytu dirvožemiu, jei reikia, įpilkite papildomai. Švelniai sutvirtinkite ir gerai laistykite, kad nusistovėtų dirva.
Patarimai dėl priežiūros
Reguliariai ir giliai laistykite, kol augalas įsitvirtins. Pirmą vasarą po Epimedis pasodinimo atidžiai stebėkite jį ir retkarčiais išgerkite per sausrą. Žiemą aplink pagrindą stipriai mulčiuokite, kad apsaugotumėte nuo stiprių šalnų.
Epimedis priežiūra
Susitvarkyti su Epimedis priežiūra yra gana paprasta. Visą auginimo sezoną stenkitės, kad dirva būtų tolygi, vengdami perlaistyti ir perlaistyti. Tręšiant du kartus per metus subalansuotomis universaliomis trąšomis pavasario pradžioje ir vėl vidurvasarį, bus sustiprinta sveika lapija.
Apsaugokite nuo kenkėjų, pvz., šliužų ir sraigių, varine juostele arba alaus gaudyklėmis. Šliužai ir sraigės minta augalo žalumynais, o nekontroliuojami gali pakenkti.
Pavasarį švelniai nugenėkite nudžiūvusius ar mirštančius lapus. Kas 3–4 metus išretinkite visus per daug susigrūdusius augalus, švelniai išardydami ir persodindami kitur. Taip jūsų Epimedis atrodys tvarkingai ir tvarkingai.
Pabaigai
„Epimedis “ yra universali ir patvari žemės danga, kuri suteikia daug universalumo sode. Dėl savo grožio, nereikalaujančio priežiūros ir ilgaamžiškumo jis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško be rūpesčių ir gražaus augalo. Sodinkite daliniame arba visiškame pavėsyje į gerai nusausintą dirvą ir reguliariai laistykite, stebėdami kenkėjus. Genėjimas kas kelerius metus ir tręšimas du kartus per metus padės išlaikyti jo gyvybingumą. Šiek tiek reguliariai prižiūrėdami galėsite džiaugtis šiuo nuostabiu augalu daugelį metų.