Viskas, ką reikia žinoti apie Eraičinas savo sode

Viskas, ką reikia žinoti apie Eraičinas savo sode

Eričinas yra žolė, kilusi iš Šiaurės Amerikos ir Europos. Jis plačiai naudojamas soduose ir vejose, nes yra tolerantiškas sausrai, karščiui, šalčiui ir pėsčiųjų eismui. Eričinų sodinimas suteikia daug privalumų jūsų sodui ir kiemui, pvz., erozijos kontrolė, vėsinantis poveikis supančiai aplinkai, gilios šaknys geresnei dirvožemio aeracijai ir apskritai nedideli priežiūros reikalavimai.

Augalų pasirinkimas

Renkantis, kokio tipo eraičinai norite sodinti savo sode, reikia atsižvelgti į kelis veiksnius. Tai apima klimatą, dirvožemio tipą, saulės spindulių poveikį ir priežiūros reikalavimus.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis eraičinų veisles

  1. Klimatas: skirtingų tipų eraičinai turi skirtingą temperatūros toleranciją, todėl turėtumėte pasirinkti tą, kuris gali augti jūsų konkrečiame klimate.

  2. Dirvožemio tipas: eraičinai mėgsta palyginti neutralius dirvožemius, kurių pH yra 6–7,5. Dirvožemis, kuriame yra molio ar smėlio, nustatys, kuri eraičinų veislė geriausiai atitinka jūsų poreikius.

  3. Poveikis saulėje: kai kurios eraičinų veislės gali toleruoti visą saulę, pvz., aukštieji eraičinai, kitos, pavyzdžiui, dailieji eraičinai, renkasi dalinį pavėsį ir negali išgyventi tiesioginiuose saulės spinduliuose. Atsižvelgdami į saulės spindulių kiekį jūsų vietovėje, pasirinkite tinkamą eraičinų veislę.

  4. Priežiūros reikalavimai: Apskritai, visoms eraičinų veislėms reikia minimalios priežiūros, ypač palyginti su kitomis šiltojo sezono žolėmis. Tačiau kai kuriuos gali reikėti pjauti dažniau nei kitus.

Populiarios eraičinų rūšys

  1. Smulkieji eraičinai: dailieji eraičinai susideda iš kelių rūšių žolių, pvz., kramtomųjų, raudonųjų, kietųjų, avių, šliaužiančių raudonųjų ir plonų šliaužiančių žolių. Paprastai tai yra trumpos, lėtai augančios žolės, kurioms reikia mažiau vandens ir trąšų nei kitų rūšių žolei.

  2. Aukštieji eraičinai: aukštaūgiai eraičinai yra kietesnė, stambesnė žolė, galinti atlaikyti tiek vidutinę, tiek ekstremalią temperatūrą. Tai populiarus pasirinkimas saulėtose vietose ir greitai auga, todėl reikia nuosekliai pjauti.

Sodinimas ir priežiūra

Kai pasirinksite savo sodui tinkamą eraičinų rūšį, laikas pradėti sodinti.

Kaip sodinti eraičiną

  1. Paruoškite dirvą: kruopščiai atlaisvinkite viršutinį 10 cm (4 colių) žemės plotą sodo šakute arba armatūra. Prieš įdėdami organinių medžiagų, pvz., komposto ar mėšlo, įsitikinkite, kad pašalintos šiukšlės ar piktžolės.

  2. Sėklų paruošimas ir paskleidimas: Eričinų sėklas tolygiai paskleiskite po dirvos paviršių 9 kg 100 kvadratinių metrų (10 svarų 1000 kvadratinių pėdų). Paskleidus sėklas lengvai sugrėbkite į dirvą, kad užtikrintumėte gerą sąlytį su žeme.

  3. Laistykite eraičiną: pasodinę eraičiną gerai laistykite ir įsitikinkite, kad žemė išliks nuolat drėgna, kol sudygs.

Kaip prižiūrėti eraičiną

  1. Šienavimas: reguliarus šienavimas padeda išlaikyti eraičiną sveiką ir neleidžia įsitvirtinti piktžolėms. Pjaukite eraičiną kartą per savaitę piko sezono metu 5–7 cm (2–3 colių) aukštyje.

  2. Tręšimas: tris kartus per metus naudokite lėtai atpalaiduojančias trąšas – pavasarį, vasarą ir rudenį.

  3. Piktžolių kontrolė: reguliariai tikrinkite, ar vejoje nėra piktžolių, ir imkitės veiksmų, kad jas greitai pašalintumėte. Ranka raunant didesnes piktžoles ir naudojant selektyvų herbicidą, nepageidaujami augalai nepateks į eraičinų veją.

  4. Drėkinimas: laistykite savo Eričinų veją 1–2 kartus per savaitę maždaug po 20 minučių kiekvieną kartą.

Pabaigai

Eričinas yra patvari ir mažai priežiūros reikalaujanti žolė, kuri gali suteikti daug naudos jūsų sodui ir vejai. Kruopščiai parinkę savo konkrečiai vietai tinkamą eraičinų rūšį, minimaliomis pastangomis galite sukurti vešlią, žalią veją. Pasodintus eraičinus reikia reguliariai pjauti, tręšti, naikinti piktžoles ir laistyti. Tinkamai prižiūrint, eraičinai gali pakeisti jūsų sodą daugelį metų.