Sveikiname žiemą su Erantis savo sode

Sveikiname žiemą su Erantis savo sode

Erantis yra graži gėlė, kuri suteikia nuotaiką bet kuriame sode. Tai lengva prižiūrėti anksti žydintį svogūnėlį, kurį galima sodinti rudenį, per žiemą užšaldyti, o pavasarį pradėti žydėti. Jei norite sutikti žiemos mėnesius gražiai, pažiūrėkime, kaip sodinti ir prižiūrėti šią rūšį.

Erantis apibrėžimas

Erantis (Eranthis hyemalis) yra daugiametis žydintis augalas, kilęs iš Europos ir Azijos. Ši rūšis turi ryškiai geltonus puodelio formos žiedus su žaliais lapais ir gali užaugti iki 8 cm aukščio. Paprastai žydi žiemos pabaigoje arba labai ankstyvą pavasarį ir formuoja grupes po 3–15 augalų.

Šios gėlės sodinimo sode privalumai

Į savo sodą įtraukę šias linksmas gėles suteiksite jam gyvumo ir spalvų net tada, kai kiti augalai žiemą dar neveikia. Mažas Erantis dydis užtikrina, kad jis neužims per daug vietos sode. Be to, tai mažai priežiūros reikalaujantys augalai, kuriems reikia minimalios priežiūros ir kurie padeda į sodą pritraukti naudingų vabzdžių, tokių kaip bitės, drugeliai ir skraidyklės.

Kaip Erantis

Pridedant Erantis į savo sodą, reikia atsižvelgti į įvairius veiksnius, pvz., geografinę vietą ir oro sąlygas. Kai nuspręsta, laikas planuoti sodinimą.

  1. Atsižvelkite į geografines ir oro sąlygas: Erantis geriausiai auga USDA 4–7 atsparumo zonose. Prieš nusprendžiant juos įsigyti ir sodinti, rekomenduojame ištirti konkretų klimatą.

  2. Nuspręskite, kada sodinti: jie turėtų būti sodinami rudenį, nuo rugsėjo iki lapkričio. Pasodinus juos pavasarį, neužteks laiko įsitvirtinti.

  3. Rinkitės saulėtą arba iš dalies pavėsingą sodo vietą: jie geriausiai tinka tose vietose, kur šviečia saulė, bet ir lengvas šešėlis. Visada venkite gilaus pavėsio, nes tai gali stabdyti žydėjimą.

  4. Paruoškite dirvą ir pasėkite sėklas / sodinukų gumbus: prieš pradėdami sodinti, būtinai atlaisvinkite dirvą iki 10–20 cm gylio ir, jei reikia, įpilkite komposto arba gerai supuvusio mėšlo. . Tada pasėkite sėklas 2 cm atstumu, lengvai užberkite žeme ir švelniai laistykite. Arba galite įsigyti svogūnėlių, gumbų ir gumbasvogūnių. Būtinai pasodinkite juos 5 cm gyliu ir 15 cm atstumu vienas nuo kito.

  5. Pasirinkite tinkamą atstumą tarp augalų: kai dedate kelis žieminius akonitus, būtinai palikite apie 10–15 cm tarp kiekvieno, kad jie turėtų pakankamai vietos išsiskleisti ir klestėti.

Kaip prižiūrėti augalus

Pasodinus, kitas žingsnis yra reguliari priežiūra, siekiant užtikrinti sveiką augimą. Štai keletas patarimų, kurių reikia laikytis:

  1. Vanduo sausomis sąlygomis: aktyvaus auginimo sezono metu Erantis reguliariai reikės vandens. Taigi kas savaitę patikrinkite, ar reikia laistyti, ir laikykite dirvą drėgną, bet neužmirkusią.

  2. Mulčiavimas drėgmei išsaugoti: mulčiavimas aplink augalų pagrindą padeda slopinti piktžoles, išlaikyti dirvą vėsią ir drėgną bei apsaugoti šaknis nuo temperatūros svyravimų. Užtepkite 5-10 cm gylio mulčio sluoksnį.

  3. Padalinkite gumbus, kai augalai tampa perpildyti: jei Erantis pradeda perpildyti, padalinkite ir persodinkite didesnius gumbus. Taip jūsų sode atsiras daugiau gėlių.

  4. Pašalinkite negyvas gėles: kai gėlės nuvysta, pašalinkite jas, kad geriau žydėtų. Tai taikoma ir nužydėjusioms gėlėms, ir žalumynams.

Santrauka

Tinkamai planuojant ir prižiūrint, Winter Aconites galima lengvai priimti bet kuriame sode. Ši rūšis suteikia žavesio ir grožio ne tik jūsų sodui, bet ir namams, pradedant ryškiai geltonais puodelio formos žiedais ir baigiant paprastu priežiūra. Būtinai išbandykite šią nuostabią gėlę, kad įneštumėte gyvybės savo žiemos sode.