Kaip sodinti ir Eritronis savo sode

Kaip sodinti ir Eritronis savo sode

Įvadas į Eritronis

Eritronis (Erythronium), taip pat žinomos kaip upėtakių Lelija, yra gražiai žydintis augalas, kuris ankstyvą pavasarį išaugina mažus geltonus žiedus. Šių augalų lapija yra plati ir ieties formos, kiekviename lape yra savitų margų raštų. Šie augalai auga įvairiose Šiaurės Amerikos vietose ir mėgaujasi vėsesniu klimatu. Augančios Eritronis jūsų sode suteikia nepakartojamo grožio ir neabejotinai suteiks patrauklumo jūsų kraštovaizdžiui.

Eritronis sodinimas

Kai reikia sodinti Eritronis savo sode, pirmiausia turėtumėte pasirinkti jūsų erdvei tinkamiausią Lelija rūšį. Ramiojo vandenyno Eritronis yra kilusios iš vakarų Šiaurės Amerikos valstijų, o Siera Eritronis – iš Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų. Pasirinkę Lelija rūšį, turėtumėte nuspręsti dėl tinkamos sodinimo vietos. Eritronis mėgsta būti sodinamos vietoje, kurioje yra dalinis pavėsis ir gerai nusausinta dirva. Prieš sodinimą svarbu tinkamai paruošti dirvą. Jei dirvai reikia papildomų maistinių medžiagų, įpilkite komposto ar kitos organinės medžiagos ir įkaskite ją maždaug 15 cm (6 colių) gyliu. Kai dirva bus paruošta, atsargiai padarykite 5 cm (2 colių) gylio skylutes ir įdėkite į tręštus svogūnėlius. Po pasodinimo gausiai laistykite ir mulčiuokite aplink lysvę, kad išlaikytumėte pastovų drėgmės lygį.

Eritronis priežiūra

Eritronis į žemę, jas prižiūrėti gana lengva. Žydėjimo sezono metu laistykite nuosekliai, kiekvieną savaitę įpilkite 1–4 cm (0,25–1 colio) vandens. Be to, kartą per mėnesį tręškite dirvą ir naudokite pesticidų purškimą, kad atsikratytumėte kenkėjų. Taip pat būtina genėti ir apipjaustyti Eritronis ; nupjaukite negyvus lapus ir stiebus, jei reikia, ir pašalinkite išblukusias gėles, kad paskatintumėte daugiau žydėjimo.

Pabaigai

Eritronis yra nuostabi gėlė, kuri gali pagyvinti bet kurį sodą. Tinkamai prižiūrint ir planuojant šias gražias gėles auginti gana lengva. Taigi, jei šį sezoną ieškote ryškaus papildymo savo sodui, apsvarstykite galimybę pasodinti Eritronis!