Kaip sodinti ir prižiūrėti Kalifornijos aguonas savo sode

Kaip sodinti ir prižiūrėti Kalifornijos aguonas savo sode

Kalifornijos aguonos linksmai, ryškiai žydi pavasario soduose. Jie geriausiai auga gerai nusausintame dirvožemyje, daug saulės ir šiek tiek šarminio pH lygio. Tinkamai paruošus ir prižiūrint, jūsų Ešolcija sodas klestės sezonas po sezono.

Kaliforninės aguonos, taip pat žinomos moksliniu pavadinimu Eschscholzia californica, yra kilusios iš JAV ir gali būti auginamos laukinėse sausose, atvirose vietose, tokiose kaip pievos, uolos ir kalvų šlaitai. Kaip vienmetė gėlė greitai auga ir išaugina gražius geltonus, oranžinius arba raudonus žiedus. Augančios Kalifornijos aguonos suteikia spalvų ir grožio kiekvienam sodui, be to, jos pritraukia apdulkintojus, pavyzdžiui, bites ir drugelius.

Paruošimas ir sodinimas

Prieš sodindami sužinokite apie Kalifornijos aguonų poreikius, kad galėtumėte sudaryti geriausias augimo sąlygas. Kalifornijos aguonoms reikia ryškios saulės šviesos, mažiausiai 6–9 valandų per dieną, ir gerai drenuojančios, smėlingos dirvos, kurios pH lygis yra 7,5–8,5. Laikykite augalus 8–15 cm (3–6 colių) atstumu vienas nuo kito, kad būtų pakankamai vietos, kad jie galėtų išsiskleisti ir klestėti.

Nustatę geriausią vietą savo sode, paruoškite dirvą, kad Ešolcija augalams būtų kuo daugiau sėkmės. Dirbkite su dideliu kiekiu organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ir mėšlas, ir įdirbkite arba kaskite dirvą 8–12 colių gylyje, kad aeruotų ir pridėtumėte maistinių medžiagų.

Graikinis riešutmedis laikas sodinti yra ankstyvas pavasaris, kai oras pradėjo šilti, bet vis dar yra vėsių naktų. Pasodinkite esamus sodinukus arba sėkite sėklas tiesiai į sodą, įsitikinkite, kad žemė yra lengvai užpilta ant sėklų. Sėdami sėklas nepamirškite, kad norint tinkamai sudygti, joms reikia šviesos.

Priežiūra ir priežiūra

Norėdami padėti Kalifornijos aguonoms klestėti, reguliariai laistykite ir tręškite. Giliai laistykite vieną ar du kartus per savaitę, priklausomai nuo temperatūros. Karštu ir sausu oru augalus gali prireikti dažniau laistyti. Tręškite anksti pavasarį, naudodami skystas trąšas, kuriose yra daug kalio ir fosforo.

Piktžolių kontrolė taip pat svarbi siekiant užkirsti kelią konkurencijai dėl išteklių ir užtikrinti, kad Kalifornijos aguonos gautų visas reikalingas maistines medžiagas. Ištraukite piktžoles rankomis, kad nepažeistumėte šaknų. Aplink aguonų augalus paskleiskite ploną mulčio sluoksnį, kad išvengtumėte piktžolių ir išlaikytumėte drėgmę dirvoje.

Pagaliau, reguliarus kirpimas padeda skatinti naują augimą ir ilgesnį žydėjimo laikotarpį. Nupjaukite nudžiūvusias gėles nuo stiebų ir plonais sluoksniais paskleiskite nupjautą žolę aplink augalų pagrindą.

Pabaigai

Kalifornijos aguonų sodinimas ir priežiūra reikalauja daug mokymosi ir paruošimo, bet tikrai apsimoka. Pasodintos Kalifornijos aguonos kasmet žydės linksmai ir jas prižiūrint minimaliai. Taigi pasiruoškite savo sode pasinaudoti klestinčio Ešolcija augalo privalumais!