Kaip sodinti ir prižiūrėti Amazonės lelijas savo sode

Kaip sodinti ir prižiūrėti Amazonės lelijas savo sode

Eucharis (Eucharis grandiflora) yra žydintis svogūnas, kuris dažnai auginamas lauke vidutinio klimato sąlygomis arba patalpose kaip kambarinis augalas šaltesnio klimato sąlygomis. Ši nuostabi gėlė auga iš storų, odinių šakniastiebių ir gali būti sodinama tiesiai į savo sodą arba vazonuose. Tinkamai rūpindamiesi Amazonės lelijomis užtikrinsite sveiką augimą ir gausų žydėjimą kiekvieną sezoną.

Eucharis gausiai žydi pavasarį su savo žvaigždės formos baltais žiedais su geltonomis gerklėmis. Vasaros mėnesiais jis gali nustoti žydėti dėl karščio ar sausros streso, tačiau jis turėtų ir toliau aktyviai augti, jei bus aprūpinamas daug vandens ir trąšų. Atlikę kelis paprastus veiksmus, jūsų sode gali augti nuostabios Amazonės lelijos!

Kaip sodinti Amazonės lelijas

Vietos pasirinkimas

Sodinant Amazonės lelijas, svarbu pasirinkti vietą su daliniu pavėsiu ir gerai nusausinančiu dirvožemiu. Pasodinus tiesioginiuose saulės spinduliuose, lapai gali nudegti, o augalas gali ne taip žydėti. Optimalus dirvožemio pH turėtų svyruoti nuo 6,0 iki 7,5 ir turi būti geras drenažas.

Pasiruošimas

Prieš sodindami šakniastiebius, pašalinkite visus augalus ar piktžoles, kurios galėtų konkuruoti dėl maistinių medžiagų, vandens ir saulės spindulių, ir pataisykite dirvą kompostu ar kita organine medžiaga, kad išlaikytumėte drėgmę.

Šakniastiebių sodinimas

Kai dirva bus paruošta, galite sodinti šakniastiebius maždaug 4–6 colių atstumu vienas nuo kito, švelniai stumdami juos į dirvą, kol jų galiukai vos bus matomi tiesiai po paviršiumi. Sutvirtinkite dirvą aplink šakniastiebius ir pasodinę lengvai laistykite.

Priežiūra po augalų

Siekdami geriausių rezultatų, pirmą mėnesį po pasodinimo naujai pasodintoms Amazonės lelijomis leiskite 1 colio vandens per savaitę. Po šio pradinio laikotarpio jie turėtų būti reguliariai laistomi pagal poreikį – paprastai kartą per 2 savaites. Tręškite lengvai bent du kartus per mėnesį, naudodami subalansuotas trąšas.

Priežiūra įkurtų Amazonės lelijų

Laistymas

Amazonės lelijas reikia reguliariai laistyti, kad jos klestėtų; tačiau leisdami jiems išdžiūti trumpą laiką tarp laistymo sumažina šaknų puvinio tikimybę. Aktyvaus augimo metu siekkite 2–3 cm vandens per savaitę.

Tręšimas

Tręšiant amazonines lelijas kartą per du mėnesius jų aktyvaus auginimo sezono metu, skatinama vešli lapija ir gausus žydėjimas. Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite pusės stiprumo skystąsias trąšas, specialiai sukurtas svogūniniams augalams, laikydamiesi etiketės nurodymų.

Apkarpymas

Reguliariai, ypač iškart po žydėjimo, genėdami nudžiūvusius žalumynus ir nudžiūvusius gėlių stiebus, padėsite išlaikyti augalo sveikatą. Tai taip pat gali padėti paskatinti tolesnį žydėjimą.

Priežiūra

Kad maksimaliai žydėtų, pašalinkite visus, išskyrus didžiausius, pumpurus ir lysves mulčiuokite lengvu žievės drožlių, nupjautos žolės ar medžio drožlių sluoksniu, kad išlaikytumėte drėgmę ir šaknis vėstų.

Pabaigai

Amazon lelijų auginimas jūsų sode gali suteikti spalvų ir grožio bet kuriai erdvei! Sodindami ir prižiūrėdami šiuos ryškius svogūnėlius, nepamirškite pasirinkti vietos daliniame pavėsyje, paruošti dirvą kompostu ir priedais, reguliariai laistyti ir tręšti du kartus per mėnesį. Jei reikia, nugenėkite nudžiūvusias gėles ir žalumynus, palaikydami optimalias sąlygas mulčiavimu ir nuskeldimu. Nenorite praleisti šių gausių žydėjimo dar vieną sezoną!