Kaip užsiauginti Eukomis savo namų sode

Kaip užsiauginti Eukomis savo namų sode

Eukomis auginimas savo namų sode turi keletą privalumų, nes tai labai maistingas vaisius, kurio derlių galima skinti daugelį metų. Nors Eukomis auginimas gali atrodyti bauginantis, tai yra gana lengva, atlikus kelis žingsnius ir tinkamai prižiūrint. Šiame vadove rasite visą informaciją apie tai, kaip planuoti, pasodinti ir prižiūrėti Eukomis savo namų sode.

Ananasų gėlių pristatymas

Ananaso Eukomis (Ananas cosmosus) yra egzotiškai atrodantis visžalis krūmas iš Bromeliaceae šeimos. Jis kilęs iš Pietų Amerikos šalių, tokių kaip Brazilija, Paragvajus ir Bolivija. Eukomis turi ryškiai žalius lapus su geltonais smaigaliais, kurie pagrindinio stiebo gale sudaro gražią karūną. Jo žiedai yra maži ir balti iki 5 cm ilgio ir duoda vaisius, kurių minkštimas yra saldus ir sultingas.

Eukomis auginimo namų sode privalumai

Kai auginama namų sode, Eukomis gali gauti daug naudos. Pirma, jis reikalauja minimalios priežiūros ir gali išgyventi daugelyje dirvožemių ir klimato sąlygų. Antra, jis taip pat gali būti lengvai padauginamas auginiais, o tai reiškia, kad galima išauginti daugiau ananasų augalų jų neperkant. Galiausiai, nuimdami savo Ananasas , galite gauti sveikų, skanių ir ekologiškų vaisių, kuriuose nėra cheminių medžiagų ir konservantų.

Eukomis planavimas

Prieš sodinant Eukomis svarbu suplanuoti, kur ji turėtų būti jūsų sode ir kokio tipo konteinerį naudoti.

Graikinis riešutmedis vietos pasirinkimas

Ananasų gėlės mieliau auga saulėje, todėl sode pasirinkite vietą, kurioje gausu saulės šviesos. Dirvožemis gali būti smėlio arba priemolio, tačiau būtinai venkite molingų dirvožemių, nes jie linkę sulaikyti per daug drėgmės, o tai gali sukelti šaknų puvinį.

Dirvožemio paruošimas

Kai nuspręsta dėl Graikinis riešutmedis vietos, Eukomis reikia paruošti dirvą. Patikrinkite dirvožemio pH lygį, kad įsitikintumėte, jog jis yra tarp 6 ir 7. Jei tyrimo rezultatai rodo žemesnį nei 6 lygį, įpilkite kalkių, kad padidintumėte šarmingumą. Be to, įmaišykite šiek tiek komposto arba gerai perpuvusio mėšlo, kad padidintumėte dirvožemio derlingumą.

Naudotino konteinerio tipo sprendimas

Jei nuspręsite Eukomis sodinti į konteinerį, o ne tiesiai į žemę, įsitikinkite, kad jis yra 30–40 cm gylio ir pločio bei turi geras drenažo angas. Užpildykite indą lygiomis dalimis vazoninio dirvožemio, durpių samanų ir smėlio.

Eukomis sodinimas ir priežiūra

Paruošus dirvą ir vietą, kitas žingsnis – paruošti Eukomis sodinti.

Sveikiausio augalo pasirinkimas

Pirkdami Eukomis, atidžiai ją apžiūrėkite ir ieškokite ligos ar kenkėjų požymių. Sveiki ananasų augalai turi turėti ryškiai žalius lapus ir tvirtus stiebus. Venkite bet kokių augalų, kurių lapai nuvysta arba yra pakitusios spalvos dėmės.

Eukomis sodinimas

Kai išsirinksite sveiką Eukomis, laikas pradėti sodinti. Dirvožemyje padarykite maždaug 20 cm gylio duobutę ir švelniai suspauskite šonus prieš atsargiai įdėdami augalą į duobutę. Uždenkite šaknis žeme ir tvirtai prispauskite dirvą aplink augalo pagrindą.

Augalo laistymas ir tręšimas

Pasodinę Eukomis, gausiai laistykite du kartus per savaitę ryte, kai rasa išgaruoja. Naudokite specialiai bromeliadams skirtas trąšas ir švelniai paskirstykite jas ant dirvos paviršiaus kas antrą savaitę visą vasaros sezoną.

Mulčiavimas ir genėjimas

Mulčiuokite dirvą aplink Eukomis , kad palaikytumėte drėgmės lygį ir žemę vėsintumėte. Kai augalas pradės žydėti, nupjaukite visus pažeistus ar negyvus lapus, kad paskatintumėte jų augimą.

Kenkėjų ir ligų kontrolė

Reguliariai tikrinkite, ar Eukomis nėra kenkėjų ar ligų požymių. Spręsdami šias problemas, rinkitės natūralias priemones, tokias kaip neemo aliejus, o ne griežtus cheminius tirpalus.

Derliaus nuėmimas

Ananaso Eukomis derliaus nuėmimo laikas paprastai patenka į pavasarį, kai gėlė pražydo ir pradeda bręsti vaisiai. Nupjaukite prinokusį ananasą nuo stiebo ir mėgaukitės!

Eukomis auginimo namų sode santrauka

Eukomis auginimas savo namų sode yra ne tik naudinga, bet ir lengva patirtis. Tinkamai planuojant ir ruošiant, taip pat tinkamai prižiūrint ir skiriant dėmesį, Eukomis auginimas gali būti sėkminga pastanga, vedanti prie skanių, namuose užaugintų ekologiškų vaisių.

Eukomis valgymo privalumai

Eukomis auginimas ne tik naudingas, bet ir valgymas turi daug naudos sveikatai. Ananasas yra įvairių vitaminų ir mineralų, tokių kaip vitaminas C, manganas, varis, folio rūgštis, kalis ir tiaminas. Juose taip pat gausu antioksidantų ir fermentų, kurie gali padėti sumažinti uždegimą ir apsaugoti nuo audinių pažeidimų, kuriuos sukelia laisvieji radikalai. Be to, Ananasas yra be riebalų, cholesterolio, mažai natrio ir daug maistinių skaidulų, todėl jie puikiai papildo bet kokią dietą.

Pabaigai

Pasodinti Eukomis savo namų sode yra įdomus ir vertas dėmesio projektas; toks, kuris žada duoti skanių, sveikų vaisių, tuo pačiu prisidedant prie jūsų sodo grožio ir kraštovaizdžio. Dabar, kai žinote, kaip planuoti, sodinti ir prižiūrėti Eukomis, belieka pabandyti!