Eustoma yra dekoratyvinė gėlė, kuri tampa vis populiaresnė sodininkams dėl savo subtilaus grožio ir gebėjimo pritraukti apdulkintojus. Ši gėlių rūšis, kilusi iš šilto Centrinės Amerikos klimato, gali toleruoti šaltą temperatūrą, kai tik nusistovėjusi ir tinkamai auginama. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip sėkmingai auginti ir prižiūrėti Eustoma savo sode.
Turinys
Eustoma liziantas arba eustoma grandiflorum yra mažas žydintis krūmas, augantis į viršų su laisvai išsišakojusiais stiebais nuo 30 cm (12 colių) iki 90 cm (36 colių). Gėlės dažniausiai yra baltos, Gvazdikas, mėlynos, Našlaitė arba geltonos spalvos su keliais žiedlapiais ir geltonu centru. Iš šių žiedų puokštės puokštės ir gėlių kompozicijos.
Eustoma auginimas savo sode turi daug privalumų, įskaitant mažą priežiūros poreikį, ilgesnį žydėjimo laiką, atsparumą sausrai ir įvairias spalvas bei dydžius. Jei gyvenate USDA 8–10 atsparumo zonoje ir teikiate pirmenybę žydinčiam daugiamečiui augalui, kuriam reikės minimalios priežiūros, Eustoma būtų Graikinis riešutmedis pasirinkimas.
Pasiruošimas sodinti
Pasirinkus vietą sode, svarbu užtikrinti, kad ji atitiktų visus sėkmingam augimui būtinus reikalavimus.
Vieta
Optimalus saulės Eustoma yra nuo dalinio pavėsio iki visiškos saulės, o tai reiškia, kad augalas turėtų gauti šešias valandas tiesioginių saulės spindulių kiekvieną dieną, tam tikra apsauga nuo popietės saulės. Be to, jis teikia pirmenybę Viduržemio jūros klimatui, kuriame yra ir sausų, ir vėsių naktų. Eustoma augalai geriausiai klesti gerai nusausintoje dirvoje, kurioje gausu organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ar mėšlas.
Metų laikas ir sodinimo instrukcijos
Pavasarį Eustoma sėklas reikia sėti į atskirus vazonėlius, užpildytus vazonine žeme 12–20 °C (54–68 °F). Kai daigai pasiekia 15 cm (6 colių) aukštį ir pasirodo pirmieji žiedpumpuriai, juos reikia persodinti į galutinę vietą. Pasodinkite sodinukus bent 25 cm (10 colių) atstumu vienas nuo kito, kad jiems būtų pakankamai vietos augti. Vasaros mėnesiais Eustoma augalus reikia reguliariai laistyti, kad dirvožemis išliktų drėgnas, bet ne šlapias.
Rudenį nuimkite visus auginimo galiukus, kad paskatintumėte krūminį augimą, ir mulčiuokite aplink augalo pagrindą. Žiemą vainiką uždenkite 5 cm (2 colių) mulčio arba pušų spyglių sluoksniu, kad apsaugotumėte jį nuo užšalimo.
Rūpinimasis Lisianthus
Dabar, kai žinote, kaip pasiruošti sodinimui, aptarkime, kaip prižiūrėti Eustoma. Kai tai daroma teisingai, šiuos augalus gana lengva prižiūrėti ir jie puikiai atlaiko tiek karštį, tiek šaltį.
Laistymas
Lastykite savo Eustoma augalus kas dvi ar tris dienas šiltesniu oru ir šiek tiek rečiau vėsesniais mėnesiais. Svarbu, kad žemė būtų nuolat drėgna, bet neužmirkusi – vienam kvadratiniam metrui turėtų pakakti apie 0,5–1 l (1–3 galonų).
Tręšimas
Vegetacijos sezono metu kas keturias savaites naudokite subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10 arba 20-20-20 maždaug 5 kg (11 svarų) 100 m2 (328 pėdų2). Arba galite naudoti skystąsias trąšas, tokias kaip žuvų emulsija arba jūros dumblių tirpalas, kurias augalas lengviau pasisavina.
Apkarpymas
Kad jūsų Eustoma būtų sveikas ir žydėtų, nusausinkite gėles ir reguliariai pašalinkite nuvytusius žiedus. Tai taip pat padės išvengti ligų ir vabzdžių įsigalėjimo sode.
Kenkėjų / ligų prevencija
Dažniausi kenkėjai yra amarai, tripsai ir voratinklinės erkės, todėl reguliariai tikrinkite, ar augalai neužsikrėtę. Kad išvengtumėte grybelinių ligų, laistykite augalus anksti ryte, kad žalumynai išdžiūtų prieš sutemus. Pašalinkite aplinkines šiukšles ar piktžoles, kuriose gali atsirasti grybelių sporų.
Derliaus nuėmimas
Skindami Eustoma liziantus skinamoms gėlėms, palaukite, kol žiedai pradės prasiskverbti, ir nupjaukite stiebą 1 cm (0,4 colio) žemiau galvos. Norėdami mėgautis gėlėmis patalpose, galite jas skinti, kai ant stiebo atsiskleidžia pusė žiedų.
Pabaigai
Tinkamai prižiūrint, Eustoma gali žydėti gražiai besikeičiančiais metų laikais. Naudokite šiuos patarimus, kad augintumėte ir prižiūrėtumėte šias nuostabias dekoratyvines gėles savo sode. Negalima paneigti jų teikiamo estetinio grožio, pritraukiant naudingų laukinių gyvūnų, tokių kaip bitės ir drugeliai. Apsvarstykite galimybę į savo sodą įtraukti Eustoma , kad galėtumėte mėgautis jų unikaliu žavesiu ir sezoniniu ilgaamžiškumu.