Užauginkite nuostabius Ežiuolė savo sode: patarimai ir gudrybės

Užauginkite nuostabius Ežiuolė savo sode: patarimai ir gudrybės

Kaip sodininkai, visi norime turėti gražią lauko erdvę, kurioje galėtume sėdėti ir atsipalaiduoti mėgstamų augalų apsuptyje. Vienas iš nuostabiausių žiedų, kuriuos galite pridėti prie savo sodo, yra spygliuočiai (arba ežiuolė). Šios gėlės yra įvairių veislių ir spalvų – nuo aukštos ir ryškios violetinės iki subtilesnių baltų atspalvių. Be vizualiai puikaus ekrano, Ežiuolė turi daug kitų privalumų, įskaitant bites, drugelius ir kitus apdulkintojus, atsparumą sausrai ir puikus nektaro šaltinis paukščiams.

Ežiuolė sodinimo sode veiksmai

Siekdami užtikrinti, kad jūsų Ežiuolė augtų sveiki ir stiprūs, sodinant jas savo sode reikia atlikti keletą svarbių veiksmų.

Kur Ežiuolė

Pirmasis žingsnis – nuspręsti, kur sodinti Ežiuolė – svarbu pasirinkti vietą, kurioje būtų pakankamai saulės šviesos. Ežiuolė labiausiai tinkama vieta kiekvieną dieną gaus 6–8 valandas saulės. Taip pat svarbu įsitikinti, kad vieta nėra per šešėlinė, nes dėl to žydėjimas gali būti silpnas arba mažas.

Kai radote tinkamą vietą, svarbu atsižvelgti į dirvožemio tipą. Ežiuolė geriausiai dera gerai nusausintoje dirvoje, todėl, jei reikia, gali tekti įberti smėlio arba komposto, kad pagerintumėte vietovės drenažo galimybes.

Dirvos paruošimas sodinimui

Pasirinkę vietą, turite paruošti dirvą sodinimui. Graikinis riešutmedis Ežiuolė dirvos mišinyje yra daug organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ar lapų pelėsis, kad augalas aprūpintų būtinomis maistinėmis medžiagomis ir mineralais. Norėdami tai padaryti, tiesiog įmaišykite 2 dalis viršutinio dirvožemio sluoksnio ir 1 dalį komposto į esamą dirvą. Be to, rekomenduojama įterpti lengvą granuliuotų trąšų sluoksnį, kad augant Ežiuolė gautų pakankamai maistinių medžiagų.

Sėklų sodinimas

Dabar esate pasiruošę pradėti sodinti! Paimkite kiekvieną sėklą ir padėkite ją dirvos paviršiaus lygyje, maždaug 0,5–1 centimetro gylyje. Įsitikinkite, kad kiekviena sėkla yra 30–45 centimetrų atstumu. Pasodintas sėklas lengvai laistykite, kol jos visiškai sudrėkins.

Prieš sodinimą taip pat verta atsižvelgti į dirvožemio temperatūrą – idealiu atveju ji turėtų būti apie 10–15 °C. Jei ne, prieš sėdami sėklas palaukite, kol atšils orai, kitaip jos gali netinkamai augti.

Ežiuolė priežiūra

Teisingai pasodinus Ežiuolė prižiūrėti reikia minimalių pastangų. Tačiau vis dar yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte padaryti, kad jis atrodytų geriausiai.

Spygliuočių laistymas ir Ežiuolė

Spygliuočiai yra gana atsparūs sausrai, todėl jums nereikia jų reguliariai laistyti, tačiau vasaros mėnesiais turėtumėte laistyti kartą per savaitę. Geriausias būdas tai padaryti – leisti jiems apie 7–10 litrų vandens, priklausomai nuo vazono ar gėlyno dydžio.

Be to, pridėjus tam tikros maistinės vertės į dirvą, galima paskatinti sveikesnį augimą. Tai galima padaryti 3–4 kartus per auginimo sezoną šeriant Ežiuolė universaliomis lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis. Tai padės papildyti prarastas maistines medžiagas, todėl jūsų Ežiuolė atrodys gyvybingi.

Apkarpymas ir šalinimas

Genėjimas yra svarbi priežiūros užduotis žydėjimo sezono metu. Reguliariai nužydėjusius žiedus nusausinkite, ty pašalinkite visus parudavusius ar nuvytusius žiedus, kad jų vietą galėtų užimti nauji pumpurai. Tai taip pat padės nukreipti energiją į naujų gėlių auginimą, o ne sėti. Be to, nugenėkite visus geltonus ar negyvus lapus, kurie atsiranda augalo apačioje.

Vabzdžių užkrėtimų kontrolė

Kaip ir dauguma augalų, spygliuočiai gali būti linkę užkrėsti vabzdžiais. Norint užkirsti kelią šioms problemoms arba jas kontroliuoti, geriausia naudoti organinį pesticidų tirpalą arba išbandyti natūralius metodus, pvz., įterpti naudingų vabzdžių arba pašalinti kenkėjus rankomis. Taip pat svarbu reguliariai tikrinti augalus, ar neatsirado užkrėtimo požymių, nes ankstyvas aptikimas yra labai svarbus norint išvengti didelės žalos.

Pabaigai

Ežiuolė žiedų auginimas savo sode gali atnešti daugybę privalumų – nuo jų įspūdingo žydėjimo iki gebėjimo pritraukti apdulkintojus. Vadovaudamiesi aukščiau pateiktais patarimais, dabar galite užtikrinti, kad jūsų spygliuočiai klestėtų jūsų sode. Nuo tobulos saulėtos vietos radimo, tinkamo dirvožemio mišinio paruošimo ir laistymo, šėrimo ir genėjimo priežiūros – atlikę šiuos veiksmus galėsite mėgautis nuostabiais spygliuočių žiedais visą sezoną.