Fatshedera, taip pat žinomas kaip Tree Gebenė arba Japonijos Aralia, yra hibridinis augalas, jungiantis japonišką araliją (Fatsia japonica) su angliškąja Gebenė (Hedera helix). Tai visžalis daugiametis augalas, užaugantis iki 4 metrų aukščio ir žydintis baltais vėlyvą pavasarį ir vasaros pradžioje. Dėl patrauklių blizgių lapų, įdomių augimo įpročių ir atsparumo jis yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas daugeliui sodų.
Turinys
Kas yra Fatshedera?
Fatshedera yra didelis, visžalis krūmas, kuris yra puikus pasirinkimas tiek vidaus, tiek lauko dekoravimui. Jo žalumynai svyruoja nuo šviesiai žalios iki tamsiai žalios, o balti varpelio formos žiedai išauga vėlyvą pavasarį ir vasaros pradžioje. Fatshedera yra lėtai augantis augalas, tačiau esant Graikinis riešutmedis sąlygoms, jis pasiekia 3–4 metrų aukštį.
Fatshedera augalų auginimo privalumai
Fatshedera augalų auginimas turi daug privalumų. Paprastai jis yra atsparus ligoms ir reikalauja minimalios priežiūros. Jis gali toleruoti vidutinę sausrą, druską ir taršą, todėl jį gana lengva prižiūrėti. Be to, savo unikalia išvaizda ir baltais žiedais jis suteikia grožį bet kokiam sodui.
Pasiruošimas sodinti Fatshedera
Prieš sodindami Fatshedera, turėsite atlikti tam tikrus parengiamuosius veiksmus, kad užtikrintumėte sėkmę.
Pasirinkite tinkamą puodą
Svarbu pasirinkti pakankamai didelį vazoną, kad galėtų augti jūsų Fatshedera . Lauko augalams rinkitės vazoną, kurio skersmuo yra bent 40 cm, o gylis – 40 cm. Patalpoms užteks mažesnio 20 cm x 20 cm puodo. Įsitikinkite, kad puodo apačioje yra drenažo angos.
Pasirinkite tinkamą dirvožemio mišinį
Fatshedera tinkamiausias dirvožemio mišinys yra priemolio kompostas. Tai užtikrina gerą drenažą ir aeraciją šaknims. Jei reikia, į kompostą įpilkite smėlio, kad pagerintumėte drenažą. Taip pat galite naudoti standartinį vazoninio dirvožemio mišinį.
Sėti Fastshedera lizei
Pasirinkę tinkamą konteinerį ir dirvožemio mišinį, galite pradėti sodinti Fatshedera.
Lauko augalų sodinimas
Jei sodinate lauke, iškaskite duobę, kuri yra du kartus didesnė už jūsų augalo šaknų kamuoliuką. Prieš sodinimą pašalinkite visas piktžoles iš ploto. Įdėkite augalą į duobutę taip, kad vainikas būtų lygus su aplinkiniu dirvožemiu. Tada užpildykite skylę dirvožemiu ir gerai laistykite.
Kambarinių augalų sodinimas
Pasodinti patalpą Fatshedera yra paprasčiau. Užpildykite vazoną atitinkamu dirvožemio mišiniu ir įdėkite augalą į vidų. Tvirtai prispauskite dirvą aplink šaknis ir gerai laistykite. Padėkite puodą toje vietoje, kur patenka ryškios netiesioginės saulės šviesos.
Fastshedera lizei priežiūros patarimai
Dabar, kai pasodinote savo Fatshedera, pateikiame keletą patarimų, kaip jį prižiūrėti.
Reguliarus laistymas
Fatshedera augalus reikia reguliariai laistyti, kad jie klestėtų. Kiekvieną savaitę gerai laistykite augalą, sudrėkindami visą šaknų sistemą. Karštu oru gali tekti laistyti dažniau.
Apkarpymas
Kaip ir daugeliui augalų, Fatshedera gali būti naudinga retkarčiais genėti. Nupjaukite visas negyvas, ligotas ar pažeistas šakas, kad paskatintumėte naują augimą. Be to, išretinkite visus tankios lapijos sluoksnius, kad augalas išliktų sveikas.
Saulės šviesos reikalavimai
Fatshedera reikia tiesioginių saulės spindulių, kad išliktų sveikas. Jei sodinate patalpoje, padėkite vazoną tokioje vietoje, kur gausu ryškios, netiesioginės saulės šviesos. Jei sodinate lauke, įsitikinkite, kad jūsų augalas nėra užtemdytas kitų aukštesnių augalų.
Tręšimas
Jūsų Fatshedera turėtų būti tręšiama kas porą mėnesių subalansuotomis skystosiomis trąšomis. Arba kartą per sezoną augalą galite šerti lėtai atpalaiduojančiomis granulėmis.
Bendrosios problemos ir sprendimai
Nepaisant jūsų pastangų, jūsų „ Fatshedera“ gali susidurti su problemomis. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių problemų ir jų sprendimo būdų.
Rudieji lapai
Rudi lapai rodo sausumą. Norėdami išspręsti šią problemą, padidinkite laistymo dažnumą ir užtikrinkite, kad visa šaknų sistema gautų pakankamai drėgmės. Jei problema išlieka, patikrinkite, ar nėra šaknų puvinio, ir persodinkite augalą.
Geltoni lapai
Geltoni lapai paprastai reiškia, kad augalas gauna per daug azoto. Sumažinkite naudojamų trąšų kiekį ir įsitikinkite, kad jos tinkamai praskiestos. Atsižvelgiant į problemos sunkumą, gali tekti nuplauti dirvą, kad pašalintumėte maistinių medžiagų perteklių.
Vylantys lapai
Lapai nuvysta dėl vandens trūkumo. Priemonė yra aprūpinti augalą daugiau vandens ir galbūt persodinti į didesnį indą.
Pabaigai
Fatshedera yra gražus ir universalus augalas. Tinkamai pasodinus ir tinkamai prižiūrint, jis laimingai gyvens jūsų sode ilgus metus. Kad jūsų Fatshedera laimingas ir sveikas, nepamirškite pasirinkti tinkamo vazono, dirvožemio ir vietos; reguliariai laistyti; ir retkarčiais patręšti. Naudodamiesi šiais paprastais patarimais, jums neturėtų kilti problemų augindami ir prižiūrėdami klestintį Fatshedera augalą!