Atsineškite Felicija į savo sodą: patarimai, kaip užauginti gražią gėlę

Atsineškite Felicija į savo sodą: patarimai, kaip užauginti gražią gėlę

Felicija yra dekoratyvinis augalas, kuris vasaros mėnesiais žydi ryškiai mėlynai. Kaip akį traukiantis priedas prie bet kurio sodo, ši gėlė gali būti puikus pasirinkimas pradedantiesiems ir patyrusiems sodininkams. Šiame įraše aptarsime, kaip planuoti, pasodinti ir prižiūrėti Felicija savo namų sode.

Felicija felicija (Schizostylis coccinea `Major’) yra visžalis, daugiametis žydintis augalas, kilęs iš Pietų Afrikos. Užaugina plonus 1–1,5 m aukščio stiebus su stačiais cilindriniais, siaurais lapais ir ryškiai rausvai violetiniais žiedais. Gėlės žydi karštais vasaros mėnesiais, suteikdamos ryškių spalvų ir grožio lauko peizažams.

Felicija auginimo pranašumai apima mažą priežiūros poreikį ir greitą augimo tempą. Šis augalas taip pat suteikia vizualinio susidomėjimo ir tekstūros tiek oficialiems, tiek neoficialiems sodams. Tinkamai prižiūrint, jis gali sukurti nuostabų foną kitiems pasodintiems sodinukams.

Planuoja auginti Felicija

Planuodami Felicija savo sode, turėsite atsižvelgti į saulės šviesos reikalavimus, dirvožemio sudėtį ir atstumą.

Saulės šviesos reikalavimai

Šis žydintis augalas nori daugiau nei šešių valandų tiesioginių saulės spindulių kiekvieną dieną, kad augtų optimaliai. Jis neturėtų būti dedamas į visą pavėsį arba per daug šilumos.

Dirvožemio reikalavimai

Felicija reikia sodinti į gerai nusausintą, šiek tiek rūgštų dirvą. Graikinis riešutmedis pH diapazonas yra 6,0–7,0. Jei reikia, naudokite dirvožemio tyrimo rinkinį, kad gautumėte tikslius pH matavimus.

Erdvės svarstymai

Siekdami geriausių rezultatų, kelis Felicija augalus išdėstykite 15 cm atstumu vienas nuo kito eilėmis, kurių atstumas yra bent 25 cm.

Sodinimas

Prieš dedant „Felicija “ į žemę arba į konteinerį, reikia atsiminti keletą dalykų.

Tinkamo dydžio sudėtinio rodinio pasirinkimas

Jei sodinate į konteinerį, pasirinkite tokį, kuriame būtų geras drenažas ir kuris būtų pakankamai didelis, kad tilptų augalo šaknys. Didesniems augalams apsvarstykite galimybę įsigyti 10–20 litrų vazoną.

Vietos pasirinkimas

Pasirinkite vietą savo sode su daug šviesos ir oro cirkuliacijos. Pagalvokite apie būsimą augalo dydį jam augant; būtinai palikite vietos jo plitimui.

Dirvos paruošimas ir sodinimas

Jūsų dirvožemio mišinyje turėtų būti komposto ir lėtai išsiskiriančių trąšų, kad augalas aprūpintų maistinėmis medžiagomis. Iškaskite 13 cm skylę ir įdėkite Felicija šaknies rutulį į vidų, tada užpildykite vietą žeme ir lengvai sutrinkite. Kruopščiai laistykite ir palaukite augimo požymių.

Priežiūros instrukcijos

Siekdami užtikrinti tinkamą sveikatą ir augimą, pateikiame keletą patarimų, kaip pasodinti Felicija .

Vandens reikalavimai

Rekomenduojama reguliariai laistyti kas dvi ar tris dienas, kol augalas įsitvirtins; po to laistykite, kai viršutinis dirvožemio sluoksnis jaučiasi sausas. Venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį.

Trąšų reikalavimai

Pavasario ir vasaros mėnesiais kas antrą savaitę tręškite subalansuotas skystas trąšas, bet nustokite maitinti, kai tik augalas pradeda ruoštis žiemos ramybės būsenai.

Apipjaustymas ir genėjimas

Reguliariai nupjaukite nužydėjusius žiedus ir pageltusius ar nudžiūvusius lapus, kad paskatintumėte naują augimą. Taip pat bet kuriuo metu galite nugenėti nepaklusnius stiebus ir šakas.

Pabaigai

Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs sodininkas, „ Felicija “ yra puikus pasirinkimas norint suteikti lauko kraštovaizdžiui gražių spalvų. Šis greitai augantis daugiametis augalas reikalauja minimalios priežiūros ir turi daug privalumų, įskaitant intensyvų žydėjimą per visą sezoną ir sodų tekstūros bei gylio suteikiantį augalą. Tinkamas dirvožemis, saulės sąlygos ir reguliarus genėjimas bei tręšimas jūsų Felicija klestės.