Kaip kontroliuoti Fitolaka savo sode

Kaip kontroliuoti Fitolaka savo sode

Fitolaka (Phytolacca americana) yra dekoratyvinis augalas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Jis jau seniai naudojamas kaip vaistinis augalas, tačiau jis taip pat išpopuliarėjo dėl patrauklių gėlių ir uogų grupių, kurias mėgsta paukščiai ir kiti laukiniai gyvūnai. Fitolaka galima suteikti grožio, spalvos ir tekstūros, o gyvūnams suteikiama buveinė ir maistas. Siekdami užtikrinti, kad jūsų augalas išliktų gražus ir sveikas, turite atlikti kelis veiksmus, kad galėtumėte kovoti su Fitolaka.

Fitolaka, taip pat žinomas kaip inkberry, American Nightshade arba pokeberry, yra Phytolaccaceae šeimos narys. Jo stiebai daugiamečiai, kartais sumedėję, užaugantys iki 2 metrų aukščio. Jo lapai dažniausiai būna 6–20 cm ilgio ir išsidėstę pakaitomis išilgai stiebo. Gėlės žydi nuo pavasario pabaigos iki vasaros pradžios ir yra mažos, baltos gėlės, kurių skersmuo yra 5–10 mm. Jo vaisiai arba uogos pasirodo klasterių pavidalu vasaros pabaigoje ir skiriasi nuo ryškiai Gvazdikas iki tamsiai violetinės spalvos. Nors uogos yra nuodingos, jas mėgsta paukščiai ir kiti laukiniai gyvūnai, todėl daugelis sodininkų ir kraštovaizdžio meistrų nusprendžia jas nuimti prieš pasklidus sėkloms.

Fitolaka daug privalumų, pavyzdžiui, spalvinga lapija, gausybė vaisių ir nektaro paukščiams ir netgi gydomųjų savybių. Tačiau svarbu tinkamai prižiūrėti šiuos augalus, kad jie būtų saugūs ir sveiki.

Žingsniai, kaip Fitolaka

Prieš pradėdami sodinti Fitolaka, turėtumėte paruošti dirvą naujiems augalams. Į žemę įpilkite šiek tiek komposto ir sugrėbkite, kad pašalintumėte visas piktžoles ar šiukšles. Pasirinkite vietą, kur Fitolaka kiekvieną dieną gaus bent 6 valandas saulės šviesos. Fitolaka maždaug 2–3 centimetrų gyliu ir lengvai užberkite žeme. Fitolaka ir laikykite dirvą drėgną, kol išdygs daigų daigai. Kai tik pradeda augti, Fitolaka augalus kas savaitę ir auginimo sezono metu palaikykite tolygiai drėgną dirvą, kad dirva per daug nesušlaptų.

Priežiūra Fitolaka augalais

Prižiūrėdami patalpą, būtinai Fitolaka ar mirštančius lapus ir reguliariai nukirpkite šakų galiukus. Jei vazonas tampa per didelis Fitolaka, gali tekti sodinti iš naujo. Lauke nustatykite reguliarią piktžolių kontrolės programą, kad išvengtumėte nepageidaujamų augalų. Stebėkite, ar plote nėra kenkėjų ir ligų, o aktyvaus augimo laikotarpiu tręškite kas dvi savaites. Dažnai tikrinkite dirvožemio drėgmės lygį, ypač sausais laikotarpiais.

Pabaigai

Sodininkystė Fitolaka suteikia daug privalumų, įskaitant spalvingą lapiją, vaisių gausą ir gydomąsias savybes. Tačiau norint mėgautis šiais privalumais, reikia atlikti keletą veiksmų, kad būtų galima tinkamai suvaldyti Fitolaka. Tai apima dirvožemio paruošimą, Fitolaka sėklų sodinimą, tinkamo drėgmės lygio palaikymą, piktžolių kontrolę, kenkėjų ir ligų valdymą bei tręšimą. Tinkamai skiriant dėmesį ir rūpestį, jūsų Fitolaka sodas suteiks džiaugsmo ir grožio jūsų lauko erdvei!