Kaip prižiūrėti savo Fitonija : išsamus vadovas sodininkams

Kaip prižiūrėti savo Fitonija : išsamus vadovas sodininkams

A. Fitonija augalo apibrėžimas
Fitonija augalas, dar žinomas kaip nervinis augalas, yra tropinis visžalis daugiametis augalas, kilęs iš atogrąžų miškų Pietų Amerikoje ir Pietryčių Azijoje. Jis turi tamsiai žalius lapus, margintus ryškiais margais, dažnai Gvazdikas arba baltais. Paprastai jie užauga 10–20 centimetrų (3,9–7,9 colio) aukščio.

B. Tipinių priežiūros reikalavimų apžvalga
Fitonija augalai klesti patalpose, kai jiems suteikiama pakankamai šilumos ir drėgmės. Tinkama priežiūra apima sodinimą į tinkamą dirvą ir indą, reguliarų laistymą, senų augalų genėjimą, netiesioginę šviesą ir retkarčiais tręšimą.

Pirkimas

A. Kur Pirkti
Fitonija augalų galima įsigyti iš vietinių darželių, namų tobulinimo parduotuvių ir sodo centrų. Tiems, kurie nori apsipirkti patogiai savo namuose, siūlomos internetinės galimybės.

B. Į ką atkreipti dėmesį perkant
Pirkdami savo Fitonija augalą ieškokite egzempliorių su sveikais ryškiais lapeliais. Venkite augalų su nuvytusiais ar pakitusiais lapais, kurie gali rodyti kenkėjus ar ligas. Patikrinkite stiebą ir patikrinkite, ar nėra vabzdžių pažeidimo požymių. Įsitikinkite, kad šaknų sistema yra nepažeista ir nėra per daug perkrauta mažame puode.

Sodinimas

A. Konteinerio pasirinkimas
Svarbiausias veiksnys renkantis konteinerį yra drenažo angos apačioje. „ Fitonija “ pirmenybė teikiama plastikiniams puodams, nes keraminiai indai paprastai sulaiko per daug drėgmės. Įsitikinkite, kad konteineris yra ne daugiau kaip 2–3 centimetrais (1–1,2 colio) didesnis nei dabartinis jūsų augalo dydis.

B. Tinkamo dirvožemio pasirinkimas
Drėgmė yra būtina Fitonija augalams, todėl naudokite konteinerių mišinį, kuris gerai nusausina, bet ilgiau išlaiko drėgmę. Norėdami gauti geriausius rezultatus, sumaišykite dvi dalis vazoninio dirvožemio su viena dalimi perlito. Arba galite sumaišyti lygiomis dalimis vazoninio dirvožemio, durpių samanų ir perlito.

C. Kaip sodinti
Užpildykite indą pasirinktu dirvožemio mišiniu ir padarykite pakankamai didelę skylę Fittonia šaknų kamuoliui. Įdėkite šaknies rutulį į indą, užpildykite aplink jį likusią erdvę daugiau dirvožemio ir tvirtai paspauskite. Po pasodinimo gerai laistykite ir padėkite savo Fitonija vidutinio apšvietimo vietoje.

Laistymas

A. Laistymo dažnumas
Laistykite Fitonija augalus nuosekliai per visą auginimo sezoną, bet niekada pakankamai, kad dirva būtų drėgna. Laistyti reikėtų maždaug kartą per 5-7 dienas. Esant silpnam apšvietimui, šiek tiek sumažinkite vandens kiekį, kurį duodate savo Fitonija.

B. Vandens kiekis
Į vazoną įpilkite du litrus (0,53 galono) vandens, kad visa šaknų sistema gautų pakankamai drėgmės. Prieš grąžindami augalą į įprastą vietą, leiskite vandeniui visiškai nutekėti. Jei viršutiniai du ar trys centimetrai (1–1,2 colio) dirvožemio lieka drėgni, nepridėkite papildomos drėgmės iki kitos savaitės.

Saulės šviesa

A. Kiek šviesos reikia
Fitonija labiau mėgsta ryškią, netiesioginę saulės šviesą, o ne tiesioginį saulės poveikį. Per daug saulės spindulių ant lapų gali atsirasti apdegusių dėmių, o per mažai – lėtesnis augimas ir blyškesni lapai. Graikinis riešutmedis langas, nukreiptas į rytus arba vakarus.

B. Vietos, tinkamos talpinti
Tinkamos jūsų „ Fitonija “ vietos gali būti šalia lango, nukreipto į šiaurę, arti fluorescencinės lemputės arba net šalia tamsesnio lango, nukreipto į pietus. Padėkite savo Fitonija toliau nuo skersvėjų ir šildymo / vėsinimo angų.

Apkarpymas

A. Priežastys slysti
Reguliariai genėkite savo Fitonija , kad ji atrodytų geriausiai. Nukirpkite nesveiką lapiją, pašalinkite nudžiūvusius ar rudus lapus ir išlaikykite norimą formą. Nudžiūvusioms gėlėms, jei taikoma, paskatinsite tolesnį žydėjimą.

B. Bendrosios gairės
Genėdami savo Fitonija, visada naudokite švarias žirkles arba žirkles, kad išvengtumėte ligų. Nupjaukite tiesiai virš poros sveikų lapų arba tiesiai virš tos vietos, kur du lapų stiebai jungiasi prie pagrindinio stiebo. Atsispirkite norui per daug genėti – su šiomis subtiliomis gražuolėmis mažiau yra daugiau!

Maitinimas

A. Tręšimo patarimai
Jūsų Fitonija bus naudinga subalansuotomis skystosiomis trąšomis, tręšiamos kas dvi savaites aktyvaus augimo laikotarpiais. Visada vadovaukitės trąšų etiketėje pateiktomis skiedimo instrukcijomis. Žiemos mėnesiais tręškite saikingai.

B. Trąšų naudojimo dažnis
Pavasario–rudens sezono metu savo Fitonija augalus turėtumėte tręšti subalansuotomis skystosiomis trąšomis kas dvi savaites. Žiemos mėnesiais šį dažnį sumažinkite iki karto per mėnesį.

Kenkėjai ir ligos

A. Dažni kenkėjai
Fittonia gali pulti įprasti kenkėjai, tokie kaip amarai, miltligės, uodai, Fitonija vabzdžiai ir voratinklinės erkės. Norėdami kovoti su kenkėjais, kas savaitę nuvalykite lapus drėgnu skudurėliu arba švelniu muilo tirpalu. Apsvarstykite galimybę naudoti natūralias alternatyvas, tokias kaip neem aliejus arba insekticidinis muilas.

B. Ligų prevencija
Venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti grybelines ligas. Užtikrinkite gerą oro cirkuliaciją ir įsitikinkite, kad dirva ilgą laiką nelieka drėgna, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Atidžiai stebėkite augalą, ar neatsiranda nelaimės požymių.

Persodinimas

A. Persodinimo priežastys
Dažniausiai Fittonijas reikia persodinti, kai jos peraugo savo dabartinį vazoną. Kitos priežastys gali būti šaknų ribojimo problemos arba prastos kokybės dirvožemis.

B. Kada persodinti
Fittonijas geriausia persodinti ankstyvą pavasarį, kai prasideda naujas augimas. Prieš persodindami leiskite žemei šiek tiek išdžiūti, kad šaknys nebūtų per šlapios. Nebandykite persodinti, jei jūsų augalas turi nelaimių požymių, tokių kaip vytimas arba geltoni lapai.

C. Kaip persodinti
Pasirinkite konteinerį, kuris yra tik 1–2 coliais (2,54–5,08 cm) didesnis nei dabartinis vazonas, ir naudokite tą patį dirvožemio mišinį, kaip ir anksčiau. Paruoškite puodą, kaip aprašyta anksčiau šiame vadove, ir atsargiai išimkite Fitonija iš esamo puodo. Įdėkite Fitonija į naują talpyklą ir užpildykite likusią vietą dirvožemiu. Įpilkite šiek tiek vandens ir padėkite jį saulėtoje vietoje.

Pabaigai

A. „ Fitonija“ augalų priežiūros veiksmų santrauka
Norint rūpintis Fitonija augalais, reikia įsigyti sveiką egzempliorių, parinkti tinkamo dydžio konteinerį su tinkamu drenažu, sodinti su tinkamu dirvožemio mišiniu, reguliariai laistyti, tiekti netiesioginę saulės šviesą, retkarčiais genėti, maitinti subalansuotomis skystomis trąšomis, kontroliuoti kenkėjus ir užkirsti kelią ligoms ir retkarčiais persodinti.

B. Fitonija augalų auginimo privalumai
Fitonija augalai yra ne tik estetiški, bet ir valo orą bei pagerina patalpų oro kokybę. Jas gana lengva prižiūrėti ir puikiai papildo jūsų namų ar biuro patalpas.