Kaip sodinti ir Flioksas savo sode

Kaip sodinti ir Flioksas savo sode

Flioksas yra patrauklus, atsparus sodo augalas su kvapniais žiedais, kurie būna įvairių atspalvių. Jie puikiai papildo bet kurį sodą, nesvarbu, ar jis išklotas gėlių lovomis, ar tiesiog susideda iš kelių vazoninių augalų jūsų terasoje. Tinkamai pasodinus ir prižiūrint, jie klestės ir suteiks džiaugsmo jūsų lauko erdvei.

Sąvoka „flioksai“ apima kelias žydinčių daugiamečių augalų rūšis, kilusias iš Šiaurės Amerikos. Šie visžaliai augalai užauga nuo 15 iki 60 cm aukščio su tankiomis gėlių galvomis viršuje. Žiedlapiai gali būti paprasti arba dvigubi, o žalumynai paprastai būna ryškiai žali. Be akį traukiančios išvaizdos, Flioksas taip pat pritraukia drugelius ir kamanes.

Planuodami, kaip sodinti ir prižiūrėti Flioksas savo sode, reikia atsižvelgti į kelis svarbius veiksmus. Žinojimas, kada sodinti, kur juos dėti, kiek jiems reikia vandens ir saulės šviesos ir kokios dirvožemio sąlygos yra geriausios augimui, yra esminiai dalykai, norint užtikrinti, kad jūsų Flioksas išnaudotų visą savo potencialą. Kai jie įsitvirtina, tinkami priežiūros būdai padeda išlaikyti juos sveikus ir gražius visą sezoną.

Sodinimas ir paruošimas

Pirmasis žingsnis norint sėkmingai pasodinti ir prižiūrėti Flioksas savo sode yra laikas: nuo kada pradėti? Paprastai geriausias laikas sodinti floksų sodinukus yra pavasarį arba rudenį. Tai leidžia augalams įsitvirtinti prieš vasaros karščius ir turėti pakankamai laiko sukurti stiprią šaknų sistemą prieš prasidedant žiemai. Taip pat svarbu pasirinkti laiką, kai dieną temperatūra nuolat laikysis aukštesnė nei 10°C.

Norėdami išnaudoti visas savo Flioksas, turėtumėte atsižvelgti į vietą, kurią pasirinksite sodinti. Įsitikinkite, kad yra tinkamas drenažas ir tinkamas dirvožemio tipas. Flioksas teikia pirmenybę gerai nusausintam dirvožemiui, kuris yra lengvas ir turi šiek tiek rūgštinį pH balansą. Taip pat turėtumėte pagalvoti apie saulės poveikio kiekį; nors Flioksas patinka kai kurie saulės spinduliai, per daug tiesioginių saulės spindulių jie gali nuvyti.

Kai išsiaiškinsite geriausią vietą Flioksas, svarbu paruošti dirvą sodinti. Sėjinukus sodinkite bent 25 cm atstumu vienas nuo kito ir, jei reikia, pataisykite dirvą, įpildami organinių medžiagų, tokių kaip kompostas arba pasenęs mėšlas, kad pagerintumėte derlingumą ir drenažą.

Sodinimas

Šiuo metu galite pradėti sodinti Flioksas. Jei persodinate sodinukus, iškaskite nedidelę duobutę, kuri būtų pakankamai gili ir plati, kad šaknys patogiai tilptų. Po pasodinimo gerai laistykite ir laikykite dirvą drėgną, kol augalai įsitvirtins.

Jei sodinate floksų sėklas, išbarstykite sėklas maždaug 1 cm gylyje į dirvą ir lengvai suspauskite. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra drėgnas, bet ne per šlapias. Galiausiai, plonas mulčio sluoksnis ant pasodinto ploto gali padėti išlaikyti drėgmę ir slopinti piktžoles.

Flioksas priežiūra

Kad jūsų Flioksas išnaudotų visas savo galimybes, svarbiausia yra laiku laistyti ir genėti. Nors Flioksas nereikalauja per daug drėgmės, reguliarus laistymas vis tiek yra svarbus norint išlaikyti dirvą drėgną ir užtikrinti greitą naujai pasodintų sėklų daigumą. Kas 7–14 dienų, priklausomai nuo klimato ir oro, pamirkykite žemę aplink augalo pagrindą.

Kadangi augalai toliau auga, gali tekti retkarčiais genėti perpildytus žiedus ar stiebus, kad paskatintumėte jų augimą ir užtikrintumėte tolygų žydėjimą viso sezono metu. Genėkite po to, kai žiedai nuvysta, kad pagerintumėte oro cirkuliaciją ir sumažintumėte kenkėjų ar ligų riziką.

Tręšimas subalansuotomis trąšomis pagal etiketėje pateiktas instrukcijas taip pat gali padėti maitinti augalus ir skatinti sveiką augimą. Be to, nudžiūvimas (arba išnykusių ar nykstančių gėlių pašalinimas) skatina žydėjimą ir neleidžia plisti ligoms.

Galiausiai, norėdami apsaugoti savo Flioksas nuo kenkėjų ar ligų, reguliariai stebėkite augalus ir, jei reikia, imkitės atitinkamų veiksmų. Kenkėjų kontrolės metodai gali apimti lervų pašalinimą rankiniu būdu arba patvirtintų insekticidų, skirtų vikšrams ir amarams, naudojimą. Sergant ligomis, taikykite prevencinius metodus, tokius kaip tinkamas tarpas ir laistymas, venkite laistymo virš galvos ir žinokite apie įprastas grybelines ligas, tokias kaip miltligė.

Pabaigai

Teisingai prižiūrėdami ir prižiūrėdami būsite apdovanoti ryškiais ir kvapniais Flioksas savo sode, kuris tarnaus ilgus metus. Atkreipdami dėmesį į metų laiką ir aplinką, kurioje jie sodinami, pasirinkę tinkamą dirvą ir tinkamai juos prižiūrėdami, jūsų Flioksas klestės ir žydės nuostabiais, viliojančiais tiek žmones, tiek būtybes.