5 priežastys Forsitija savo sode

5 priežastys Forsitija savo sode

Sodą galima apsodinti neįtikėtinai daugybe augalų, gėlių, medžių ir krūmų, kad jis taptų gražia ir spalvinga lauko erdve. Viena krūmų rūšis, kurią daugelis žmonių mėgsta įtraukti į savo sodus, yra Forsitija (Tecoma stans). Nors šis sparčiai augantis grožis nėra kilęs iš Šiaurės Amerikos, bet kuriam sodui suteikia spalvų, tekstūros ir gyvybės. Šiame straipsnyje apžvelgsime penkias puikias priežastis, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę savo sode pasodinti „ Forsitija ir kaip tai padaryti teisingai ir efektyviai.

Forsitija (Viguieria Chamaecyparissus), taip pat vadinamas geltonu Juoduogis šeivamedis arba geltonuoju trimitų krūmu, skleidžia ryškiai geltoną žydėjimą, kuris tęsiasi visą vasarą ir retkarčiais vėl žydi ištisus metus. Lapai yra visžaliai, tai reiškia, kad jie išlieka žali visą žiemą. Šis augalas greitai auga, kai jam suteikiama pakankamai saulės ir vandens, ir pasiekia iki 4,5 metro aukštį ir 3 metrų plotį. Graikinis riešutmedis tinka naudoti kaip gyvatvorę, širmą arba sodinant pamatus, ypač šiltesnio klimato kraštuose, pavyzdžiui, Floridoje ir Teksase.

Forsitija sodinimo privalumai

Forsitija sodinimas savo sode turi keletą privalumų. Štai penki geriausi:

1. Spalvingai ir ryškiai žydi

Vienas didžiausių „ Forsitija privalumų yra ryškiai geltoni žydėjimai, kurie tęsiasi visą vasarą ir sukuria nuostabių spalvų jūsų sode. Jie netgi gali žydėti visą žiemą, suteikdami spalvą ištisus metus.

2. Pritraukia naudingus vabzdžius

Vabzdžiai atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį išlaikant jūsų sodą sveiką, o „ Forsitija yra puikus pasirinkimas, nes jis pritraukia naudingus apdulkintojus, pvz., drugelius, kamanes ir kitus naudingus vabzdžius.

3. Mažos priežiūros priežiūra

Auksinių varpelių krūmams prižiūrėti nereikia mažai priežiūros ir jie yra puikus pasirinkimas ieškantiems mažai priežiūros reikalaujančio kraštovaizdžio. Reguliarus genėjimas ir apipjaustymas yra viskas, ko reikia, kad jie atrodytų tvarkingi ir tvarkingi.

4. Įvairus kraštovaizdžio naudojimas

Golden Bell krūmai yra neįtikėtinai universalūs ir gali būti naudojami įvairiais būdais jūsų kraštovaizdyje. Jie puikiai tinka gyvatvorėms, sienoms ir pamatams sodinti, taip pat gali sukurti puikų akcentą aplink pėsčiųjų takus ir terasas.

5. Atsparumas ligoms ir patvarumas

Forsitija yra labai ištvermingas ir atsparus įprastoms ligoms, todėl yra puikus pasirinkimas tiek naujiems, tiek patyrusiems sodininkams.

Forsitija planavimas ir sodinimas

Kai ateis laikas pasodinti Forsitija, reikia atsižvelgti į keletą dalykų.

Tinkamos vietos pasirinkimas

Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą krūmo vietą. Įsitikinkite, kad svetainė gauna bent 6 valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną ir turi gerai nusausinantį dirvožemį, kurio pH yra nuo 6,5 iki 7,5. Jei įmanoma, venkite vietų, esančių šalia brandžių medžių ar pastatų, nes jie gali sukurti per daug šešėlio ir sukelti sunkumų krūmams.

Dirvožemio paruošimas

Pasirinkę vietą, prieš pradėdami sodinti turite paruošti dirvą. Pašalinkite visas piktžoles ir akmenis iš vietos ir į dirvą įpilkite komposto ar kitų organinių medžiagų, kad pagerintumėte drenažą. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra laisvas ir nesuspaustas, nes tai gali neleisti šaknims įsitvirtinti.

Sodinimas ir tarpas

Dabar laikas sodinti! Iškaskite du kartus platesnę ir lygiai tokią pat gilesnę duobę, kaip augalo šaknies rutulys. Švelniai padėkite augalą į žemę ir užpildykite žeme. Statykite didesnius egzempliorius maždaug 2 m atstumu, o mažesnius – apie 1,2 m atstumu.

Forsitija priežiūra

Forsitija priežiūra reikalauja minimalių pastangų, tačiau norint užtikrinti, kad jis klestėtų, reikia atlikti keletą pagrindinių žingsnių.

Laistymas

Lastykite krūmą giliai, bet retai, leiskite viršutinei 12 cm dirvožemio daliai išdžiūti tarp drėkinimų. Sausros laikotarpiais duokite savo krūmui papildomo vandens, kad jis išgyventų.

Apkarpymas ir naikinimas

Krūmo genėjimas ir nukirpimas paskatins daugiau žydėjimo ir gausesnio augimo. Kad nudžiūtų, tiesiog nupjaukite išblukusias ar suvytusias gėles, esančias žemiau, kur jie prisitvirtina prie stiebo. Genėjimo žirklėmis išretinkite šakas ir pašalinkite pažeistus, sergančius ar susikryžiuojančius stiebus.

Tręšimas

Pavasarį ir vasarą kas du ar tris mėnesius tręškite krūmą subalansuotomis trąšomis, skirtomis žydintiems krūmams. Tai padės skatinti stiprų augimą ir gausų žydėjimą.

Kenkėjų ir ligų kontrolė

Golden Bell krūmai paprastai yra atsparūs ligoms ir kenkėjams, tačiau vis tiek svarbu stebėti, ar neatsiranda bėdų. Įprasti kenkėjai, kurių reikia saugotis, yra amarai, miltligės ir baltasparniai. Jei pastebėjote bet kokius kenkėjų ar ligų požymius, nedelsdami juos gydykite.

Pabaigai

Forsitija savo sode yra puikus būdas suteikti kraštovaizdžiui grožio, spalvų ir įdomumo. Šis sparčiai augantis gražuolis žydi visą vasarą ir jam stebėtinai nereikia priežiūros. Be to, jis atsparus ligoms ir lengvai prižiūrimas. Tinkamai suplanuodami ir prižiūrėdami savo sodą daugelį metų turėsite nuostabų ir gyvybingą priedą!