Kaip pasodinti ir Frezija savo sode

Kaip pasodinti ir Frezija savo sode

Frezija yra nuostabiai žydintis augalas, kurio iš karto atpažįstamas saldus aromatas. Žydi kiekvienais metais nuo ankstyvo pavasario ir kiekvienam sodui suteikia grožio bei kvapnių aromatų. Tinkamai pasodinus ir prižiūrint, Frezija gali atnešti gyvybės ir grožio jūsų lauko erdvei daugelį metų!

Kas yra Frezija?

Frezija – iridaceae šeimai priklausanti žolinių augalų gentis. Šios rūšies gėlės ant plonų stiebų paprastai užaugina iki devynių kvapnių piltuvėlio formos gėlių. Kiekvienas žiedas gali būti baltos, geltonos, Gvazdikas, violetinės, oranžinės arba raudonos spalvos. Nors dauguma frezijų rūšių yra daugiamečiai augalai, kai kurie variantai veiks kaip vienmečiai šaltesnio klimato sąlygomis. Gėlės dydis gali skirtis nuo 6–15 centimetrų (2,4–5,9 colio), priklausomai nuo veislės.

Frezija sode privalumai

Frezija jūsų sodui teikia tiek sveikatos, tiek estetinės naudos. Jo patrauklūs, subtilūs žiedlapiai suteikia vizualinį patrauklumą, o saldus kvapas užpildo orą maloniu aromatu. Be to, daugelis drugelių, bičių ir kolibrių rūšių mėgsta apdulkinti gėles ir gali padėti pritraukti šias gražias būtybes į jūsų lauko erdvę.

Frezija sodinimo ir priežiūros veiksmų apžvalga

Frezija auginimas reikalauja kruopštaus pasiruošimo ir planavimo, be to, norint užtikrinti sveiką gėlių augimą ir gyvybingą žydėjimą, turite atlikti keletą pagrindinių žingsnių. Štai ką turėsite padaryti norėdami pradėti:

  1. Pasirinkite vietą, kurioje gausu saulės šviesos
  2. Paruoškite dirvą sodinimui
  3. Įsigykite ir pasodinkite Frezija svogūnėlius
  4. Reguliariai laistykite
  5. Tręškite ir maitinkite Frezija
  6. Kovokite su kenkėjais
  7. Deadhead Frezija

Kur Frezija

Prieš pradėdami sodinti Frezija, turite rasti Graikinis riešutmedis vietą savo sode. Frezija reikia daug saulės ir gerai nusausinto dirvožemio, kad klestėtų, todėl svarbu pasirinkti plotą, kuris atitiktų šiuos reikalavimus.

Saulės šviesos reikalavimai

Frezija mėgsta pilną saulę ir kiekvieną dieną turėtų gauti bent 6 valandas tiesioginių saulės spindulių. Jei įmanoma, pasirinkite vietą, apsaugotą nuo stipraus vėjo, kuris gali pažeisti gėles.

Dirvožemio reikalavimai

Frezija geriausiai auga gerai nusausintoje dirvoje, kurios pH lygis yra nuo 6,0 iki 7,5. Jei dirvožemyje trūksta maistinių medžiagų, prieš sodindami įpilkite šiek tiek komposto, kad augalai būtų pakankamai maistingi, kad jie augtų.

Reikalingas vietos kiekis

Frezija augti nereikia per daug vietos, tačiau geriausia įsitikinti, kad tarp kiekvienos lemputės yra bent 10 cm (4 colių) tarpo, kad būtų užtikrintas optimalus augimas.

Kaip Frezija

Pasirinkus tobulą vietą Frezija, laikas pradėti sodinti.

Frezija pirkimas

Dauguma sodo centrų ar internetinių mažmenininkų prekiauja Frezija svogūnėliais ištisus metus. Būtinai nusipirkite savo regionui tinkamos rūšies Frezija , nes kai kurios veislės neklestės šaltame klimate.

Dirvožemio paruošimas

Prieš sodinimą atlaisvinkite žemę mentele ir įmaišykite šiek tiek komposto, kad gautumėte papildomų maistinių medžiagų. Iškaskite mažas skylutes 10 cm (4 colių) gylyje ir 10 cm (4 colių) atstumu vienas nuo kito. Į kiekvieną skylę įdėkite po vieną lemputę ir uždenkite žeme.

Frezija svogūnėlių sodinimas

Švelniai sutrinkite dirvą aplink kiekvieną svogūnėlį ir gerai laistykite vietą. Kai dirva drėgna, mulčiuokite aplink augalus, kad jie būtų šilti ir elastingi.

Frezija priežiūra

Frezija reikia reguliariai prižiūrėti, kad ir toliau žydėtų sveikai, ryškiai. Štai keli patarimai, padėsiantys jūsų gėlėms atrodyti geriausiai kiekvieną sezoną.

Frezija laistymas

Frezija reikia 1–2 cm (0,4–0,8 colio) vandens per savaitę, iškritus lietaus arba laistymo rankiniu būdu. Per daug laistydami svogūnėliai gali pūti, todėl svarbu laistyti tik tada, kai reikia.

Frezijų tręšimas ir Frezija

Pirmą kartą pasodindami svogūnėlius, įmaišykite lėtai išsiskiriančias trąšas. Po to, auginimo sezono metu kas savaitę tręškite skystomis trąšomis, kad augalai gautų visas reikalingas maistines medžiagas.

Kenkėjų kontrolė

Dažniausiai Frezija pažeidžiantis kenkėjas yra amarai. Norėdami pašalinti vabzdžius, pabandykite naudoti natūralius kontrolės metodus, pvz., purkšti augalus muilo ir vandens tirpalu.

Negyva Frezija

Deadheading yra gyvybiškai svarbi Frezija priežiūros dalis. Nužydėjusių žiedų pašalinimas skatina formuotis daugiau gėlių, todėl sodininkystės sezono metu ryškios spalvos bus rodomos dar ilgiau.

Pabaigai

Frezija yra stulbinantis bet kurio sodo priedas, siūlantis saldžių kvapų ir gražių spalvų pliūpsnius. Tinkamai parinkę vietą, paruošdami ir prižiūrėdami, galėsite mėgautis daugybe Frezija žydėjimo sezonų savo sode. Norėdami pasodinti ir prižiūrėti Frezija, tiesiog pasirinkite vietą, kurioje gausu saulės šviesos, paruoškite dirvą, įsigykite ir pasodinkite svogūnėlius, reguliariai laistykite, tręškite ir maitinkite, kontroliuokite kenkėjus ir užmuškite žydėjimą. Atlikę šiuos paprastus veiksmus, daugelį metų galėsite mėgautis Frezija grožiu.