Kaip auginti ir Fryzija augalą savo sode

Kaip auginti ir Fryzija augalą savo sode

Fryzija gamyklos įvadas

Fryzija augalas (mokslinis pavadinimas Vriesea godseffiana) yra gražus, gyvybingas atogrąžų augalas kardo formos lapija. Jis kilęs iš Brazilijos ir yra populiarus kaip dekoratyvinis kambarinis augalas ar sodo akcentas. Fryzija augalo lapai yra vazos formos, užauga iki 30 cm ilgio, gali būti įvairių atspalvių žalios, Gvazdikas, violetinės, oranžinės, baltos ir geltonos spalvos. Žydi ant ilgų spyglių galiukų, kurių kiekviename yra ryškiai raudonų žiedlapių.

Fryzija augalo auginimas ir priežiūra turi daug privalumų. Kai kurie iš jų apima pagerintą oro kokybę namuose, suteikiant sodui spalvų ir gyvybingumo bei ryšį su gamta per augalus. Fryzija augalas gali suteikti jums ir jūsų šeimai džiaugsmo, įtraukdamas visus pojūčius – regėjimą, lytėjimą ir uoslę.

Fryzija gamyklos planavimas

Tinkamos vietos parinkimas Fryzija gamyklai yra labai svarbus jos sėkmei. Graikinis riešutmedis vieta turėtų būti toje vietoje, kurioje dalinis saulės poveikis (4–6 valandos saulės per dieną). Teritorijos temperatūra turi išlikti nuo 16 iki 32°C, o šalčio neturėtų būti. Jūsų Fryzija augalas geriausiai veikia, kai jis yra atokiau nuo tiesioginių skersvėjų.

Prieš sodindami įsitikinkite, kad turite visas sodinimui ir priežiūrai reikalingas medžiagas. Jums reikės smėlio dirvožemio, pageidautina pastatyto iš organinių medžiagų; vazoninis mišinys iš vienos dalies sfagninių durpių samanų, vienos dalies perlito ir vienos dalies rupaus smėlio; trąšos, specialiai sukurtos ir pažymėtos „tropinėmis“ (8-10-8); ir konteinerį su tinkamu drenažu.

Fryzija augalo sodinimas

Sodydami Fryzija svogūnėlį, pradėkite tinkamai paruošdami dirvą. Į dirvą įpilkite komposto ar kitų organinių medžiagų, kad paskatintumėte sveiką šaknų augimą. Taip pat įsitikinkite, kad konteinerio apačioje yra geros drenažo angos. Sumaišykite lygiomis dalimis durpių samanų, perlito ir stambaus smėlio, kad susidarytumėte Fryzija augalo mišinį.

Pasirinkus ir paruošus dirvą, laikas kasti ir pasodinti svogūnėlį. Įdėkite Fryzija lemputę į talpyklą ir įsitikinkite, kad ji yra vertikaliai. Švelniai užpildykite indo šonus vazonų mišiniu, kol lemputė visiškai uždengs. Švelniai nuspauskite viršutinį dirvožemio sluoksnį, kad pritvirtintumėte lemputę. Baigę palaistykite naujai pasodintą Fryzija lemputę.

Priežiūra ir priežiūra

Svarbu tinkamai prižiūrėti Fryzija augalą, kad jis išliktų sveikas. Svarbu reguliariai laistyti – tai reiškia, kad žemė turi būti nuolat drėgna, bet neužmirkusi. Fryzija augalai pavasarį ir vasarą turėtų gauti 1–2 centimetrus vandens per savaitę, o rudenį ir žiemą – šiek tiek mažiau. Gali būti naudinga naudoti drėgmės matuoklį kaip vadovą.

Taip pat rekomenduojama Fryzija augalą. Jei naudojate sintetines trąšas, kas dvi savaites pavasario ir vasaros mėnesiais maitinkite jas Fryzija augalui, bet palaukite, kol rudenį ir žiemą pasibaigs žydėjimas. Atidžiai perskaitykite ir vykdykite instrukcijas ant trąšų pakuotės.

Be to, genėjimas padeda išlaikyti Fryzija tvarkingą ir patrauklų. Nupjaukite senus stiebus ir lapus, taip pat visus perteklinius žalumynus. Tai pagerins oro cirkuliaciją, šviesos poveikį ir bendrą jūsų Fryzija augalo sveikatą.

Pabaigai

Fryzija augalo auginimas ir priežiūra gali suteikti jūsų sodui tiek estetinės, tiek emocinės vertės. Pasirinkę tinkamą vietą, parūpindami tinkamą dirvą ir medžiagas bei laikydamiesi priežiūros instrukcijų, ilgus metus galėsite džiaugtis Fryzija augalo grožiu. Be to, jei jūsų sode yra Fryzija augalas, jis gali padėti filtruoti toksinus iš oro, taip pagerinti oro kokybę ir sumažinti streso lygį.