Fuksija yra gražios, mažai priežiūros reikalaujančios gėlės, kurios suteiks jūsų sodui ryškių spalvų ir žydėjimo. Laikoma viena iš ilgiausiai žydinčių daugiamečių augalų, todėl reikia daug sužinoti apie šių gležnų augalų priežiūrą. Šiame straipsnyje bus supažindinama su Fuksija augalais ir jų teikiamais pranašumais, kaip juos planuoti ir įdiegti bei jų priežiūros poreikiams, kai jie pateks į žemę.
Turinys
Fuksija augalas (episcia gentis) yra žydinčių augalų gentis, kurioje yra daugiau nei 20 žolelių, krūmų, medžių ir vynmedžių rūšių. Vasaros mėnesiais ant ilgų stiebų jie užaugina dideles nukritusias nuostabių, ryškiaspalvių gėlių grupes. Dažniausios Fuksija augalų spalvos yra violetinės spalvos su purpuriniais arba Gvazdikas akcentais.
Fuksija augalų auginimas sode turi daug privalumų. Šie žydintys augalai laikomi gana mažai priežiūros reikalaujančiais, palyginti su kitų rūšių gėlėmis ir medžiais. Be to, šie akį traukiantys augalai gali būti naudojami kaip dekoras soduose, aplink tvenkinius ir prie takų ar tvorų.
Fuksija gamyklos planavimas
Įrengdami bet kokio tipo sodo gėles, svarbu pradėti atitinkamai planuodami. Planuodami Fuksija augalą, turite atsižvelgti į keletą dalykų, pavyzdžiui, kur jį dėti, kada įsigyti ir paruošti dirvą.
Pirmas žingsnis yra pasirinkti vietą, kurioje jis bus patalpintas. Fuksijos teikia pirmenybę dalinai pavėsingoms dėmėms, kurios visą dieną gauna ne tokius intensyvius saulės spindulius, nes jos paprastai nežydi esant tiesioginiams saulės spinduliams. Pasirinkus vietą, svarbu nusipirkti Fuksija augalus nuo kovo iki birželio mėn. Pirkdami rinkitės sveikus augalus be spalvos pakitusių lapų. Taip pat patariama išsirinkti sveikus augalus, kurie nebuvo apdoroti chemikalais.
Prieš sodinimą rekomenduojama patikrinti dirvožemio pH, naudojant dirvožemio tyrimo rinkinį. Kaip rūgštį mėgstantis augalas, Fuksija teikia pirmenybę pH lygiui nuo 5,5 iki 6,5. Jei reikia, likus maždaug 3–4 savaitėms iki sodinimo, dirvą pataisykite organiniu kompostu ir mėšlu.
Fuksija augalo priežiūra
Dabar, kai Fuksija augalas pasodintas tinkamoje vietoje, pateikiame keletą patarimų, kaip juo rūpintis:
-
Saulės šviesos reikalavimai: nors fuksijos nėra tiesioginių saulės spindulių gerbėjos, joms kasdien reikia dalinės saulės šviesos ir šešėlio. Paprastai Fuksija augalams tinka 4–9 valandos saulės per dieną.
-
Fuksija laistymas : Fuksija reikia daug vandens, todėl pasirūpinkite, kad dirva būtų drėgna, bet neužmirkusi. Laistykite šiuos augalus reguliariai, nuo dviejų kartų per savaitę iki vieno kas antrą dieną, priklausomai nuo dirvožemio sausumo. Itin karštomis dienomis padidinkite vandens kiekį, kad augalas gautų pakankamai drėgmės. Prieš laistydami patikrinkite dirvą, nes perlaistymas gali sukelti šaknų puvinį ir apatinių lapų pageltimą.
-
Fuksija šėrimas : kas mėnesį Fuksija skystomis trąšomis, atskiestomis vandens tiekime, maždaug 10–15 ml 4 litrams vandens. Norėdami paskatinti daugiau žydėjimo, vietoj to maitinkite daug fosforo turinčiomis trąšomis.
-
Fuksija genėjimas ir karpymas : genėkite ir genėkite Fuksija augalus kasmet, geriausia ankstyvą pavasarį. Nupjaukite seniausius stiebus, kad paskatintumėte naują augimą ir suteiktumėte augalui tvarkingą išvaizdą.
-
Ligų, vabzdžių ir kenkėjų kontrolė: kas savaitę stebėkite Fuksija augalus, ar nėra ligos požymių, vabzdžių ir kenkėjų. Pašalinkite visas paveiktas augalo dalis ir apdorokite tinkamais fungicidais ir insekticidais pagal instrukcijas.
Pabaigai
Fuksijos puikiai papildys bet kurį sodą. Atlikdami aukščiau nurodytus veiksmus, galite lengvai planuoti, įdiegti ir prižiūrėti Fuksija augalus. Pradėkite pasirinkdami tinkamą vietą Fuksija ir įsigydami sveikų augalų, tada pereikite prie dirvožemio paruošimo. Fuksija , laikykitės tinkamų priežiūros nurodymų, pvz., pakankamai saulės šviesos ir vandens, šėrimo, genėjimo ir apipjaustymo bei ligų, kenkėjų ir ligų kontrolės. Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, jūsų Fuksija augalai apdovanos jus ryškiomis spalvomis ir nuostabiu žydėjimu ištisus metus.