Kaip auginti ir Gaisrena savo sode

Kaip auginti ir Gaisrena savo sode

Jūsų sode galima auginti ir prižiūrėti daugybę gėlių rūšių. Viena iš tokių gėlių yra graži, ryškiai rausvai violetinė Gaisrena (Lychnis coronaria). Šis tvirtas vienmetis puikiai tinka bet kokiam sodui suteikti ryškios spalvos ir tekstūros, jei tinkamai laikomasi jo priežiūros nurodymų.

Gaisrena yra žemai augantis žydintis augalas su ilgomis minkštų penkių žiedlapių žiedų grupėmis Rožė, Levanda, rausvai raudonos arba baltos spalvos ant sidabriškai žalios lapijos. Žydėjimo laikotarpis trunka nuo vasaros pradžios iki rudens, todėl tai Graikinis riešutmedis pasirinkimas sodininkams, norintiems suteikti ryškių spalvų mėnesių. Augalas ne tik gerai atrodo, bet ir pritraukia drugelius bei bites, o tai padeda apdulkinti kitus sodo augalus.

Planavimas

Pirmasis žingsnis norint sėkmingai auginti Gaisrena savo sode – rasti tinkamą vietą ir paruošti dirvą prieš sodinimą.

Tinkamos vietos pasirinkimas

Gaisrena geriausia sodinti saulėtoje vietoje, tačiau pakaks šiek tiek šešėlio, jei visą dieną gaus daug tiesioginės šviesos. Vėsesnė vieta turėtų padėti išvengti lapų vytimo karštomis vasaros popietėmis. Dirvožemis turi gerai nusausinti ir išlaikyti drėgmę, todėl svarbu nustatyti, kur jūsų sode laikomasi šių sąlygų.

Dirvožemio paruošimas

Prieš sodindami iškaskite plotą, įberkite organinių medžiagų ir trąšų bei išlyginkite žemę. Įsitikinkite, kad dirvožemio pH yra nuo 6,5 iki 7,2.

Sodinimas ir tarpas

Paruošę žemę, paimkite Gaisrena sodinukus ir atsargiai perkelkite juos į duobutes, užtikrindami, kad šaknies gniūžtė būtų visiškai padengta žeme. Kiekvieną sodinuką sodinkite maždaug 30 centimetrų (cm) atstumu vienas nuo kito, nes tai suteikia pakankamai vietos šaknims augti ir užtikrina oro cirkuliaciją, todėl sumažėja ligų rizika. Laistykite iš karto po pasodinimo.

Augalų priežiūra

Pasodinę turite atlikti kelis veiksmus, kad užtikrintumėte, jog Gaisrena klestės jūsų sode.

Laistymas

Kad dirva būtų tolygiai drėgna, pirmąsias savaites bent kartą per savaitę laistykite aplink augalo pagrindą, kol augalas įsitvirtins. Nepamirškite patikrinti dirvožemio drėgmės lygio, kad išvengtumėte per didelio laistymo. Kai tai bus nustatyta, sumažinkite laistymą iki maždaug dviejų kartų per mėnesį sausesniais mėnesiais.

Tręšimas

Gaisrena papildomai tręškite kas dvi savaites, kol jie žydi. Norėdami tai padaryti, tiesiai augalus patepkite subalansuotomis skystosiomis trąšomis, kurių stiprumas yra pusė rekomenduojamo etiketėje.

Apsauga nuo kenkėjų

Reguliariai tikrinkite, ar augale nėra įprastų kenkėjų, tokių kaip amarai, voratinklinės erkės ir šliužai. Jei randama, apipurkškite insekticidiniu muilu arba naudokite kitą patvirtintą kenkėjų pašalinimo būdą.

Apkarpymas ir naikinimas

Kai gėlės pradeda nykti, nupjaukite stiebą prie augalo pagrindo. Tai skatina naujų pumpurų formavimąsi, o augalas atrodo tvarkingas ir sveikas. Be to, pasibaigus žydėjimo sezonui, nupjaukite stiebus, kad kitais metais paskatintumėte energingesnį augimą.

Pabaigai

Gaisrena yra nuostabus augalas, kuris, tinkamai prižiūrimas, gali lengvai klestėti sode. Pasirinkę tinkamą vietą, paruošę dirvą, tinkamai pasodinę sodinukus, reguliariai laistydami ir tręšdami, apsisaugodami nuo kenkėjų, tinkamai genėdami ir nukirpdami, galėsite išlaikyti ir džiaugtis šia akį traukiančia gėle ilgus metus.