Su Galenis!

Su Galenis!

Galenis arba Brazilijos jazminas yra visžalis krūmas, kilęs iš Pietų Amerikos. Jis žinomas dėl savo gražių, ryškių žydėjimo ir patrauklių žalumynų, kurie suteikia sodui gausių spalvų, nesvarbu, koks metų laikas.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis Galenis

Renkantis Galenis, reikia atsižvelgti į daugybę dalykų, kad jie klestėtų jūsų sode.

Augalo dydis ir forma priklausys nuo pasirinktos veislės. Petite veislė turi stačiai augantį įprotį ir pasiekia iki 1 metro (3 pėdų) aukštį. „Grand“ veislė gali siekti iki 2 metrų (6 pėdų) aukštį ir turėti apvalesnę formą.

Galenis nuo pavasario iki rudens skleidžia nuostabius varpelio formos žiedus. Žydėjimo spalvos svyruoja nuo Gvazdikas, geltonos ir oranžinės iki baltos. Paprastai jie atsiranda grupėmis ir pritraukia bites bei drugelius. Priklausomai nuo to, kur gyvenate, dėl klimato sąlygų žydėjimas gali trukti ilgiau arba trumpiau nei įprastai.

Galenis lapai būna įvairių formų, dydžių ir žalių atspalvių. Petite veislė paprastai būna kompaktiškesnė ir tamsesnės išvaizdos, tuo tarpu Grand veislės lapai yra didesni, lancetiški, šviesesni ir ryškesni.

Galenis

Galenis geriausiai auga pasodinus saulėtose vietose su daliniu pavėsiu visą dieną. Dirvožemis turi būti gerai nusausintas ir jame turi būti daug organinių medžiagų. Jei jūsų dirvožemis prastai nusausina, galbūt norėsite sodinti į paaukštintas lysves arba įpilti smėlio, kad pagerintumėte drenažą.

Sodydami kiekvieną augalą palikite maždaug 0,9 metro (3 pėdų) atstumu. Iškaskite duobutę, kuri yra šiek tiek platesnė už vazoną ir pakankamai gili, kad augalo šaknys būtų visiškai uždengtos. Įdėkite augalą į duobutę, tada užpildykite žeme ir lengvai paspauskite, kad būtų užtikrintas geras šaknies gumulėlio ir dirvožemio kontaktas. Po pasodinimo gerai laistykite, kad dirvoje susidarytų oro kišenės.

Galenis

Sukūrus Galenis , reikia reguliariai laistyti, bet nereikia per daug trąšų. Karštesniais vasaros mėnesiais laistykite kas 3–4 dienas, užtikrindami, kad dirvožemis išliktų šiek tiek drėgnas. Žiemą laistymą sumažinkite iki vieno karto per savaitę, priklausomai nuo oro sąlygų.

Jei nuspręsite tręšti, kartą per dvi savaites auginimo sezono metu tręškite subalansuotas trąšas. Aplink kiekvieną augalą paskleiskite mulčio sluoksnį, kad išsaugotumėte drėgmę ir išvengtumėte piktžolių.

Stebėkite kenkėjus, tokius kaip voratinklinės erkės, amarai ir miltligės. Reguliariai tikrinkite augalus, ar nėra pažeidimo ar ligos požymių, ir, jei reikia, imkitės veiksmų.

Pabaigai

Galenis yra puikus bet kurio sodo priedas dėl savo spalvingų žydėjimo ir vešlių lapų. Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, šis amžinai žaliuojantis krūmas suteiks ilgalaikį grožį jūsų sode. Pasirinkite vietą, kurioje daug saulės šviesos ir turtingas, gerai nusausinantis dirvožemis. Reguliariai laistykite, tręšdami kas porą savaičių ir palaikykite kenkėjų kontrolę. Mėgaukitės spalvų antplūdžiu ir gyvybe, kurią Galenis atneša į jūsų sodą ištisus metus.