Užauginkite Galenis savo sode, kad būtų nereikalaujantis priežiūros ir spalvingų eksponatų

Užauginkite Galenis savo sode, kad būtų nereikalaujantis priežiūros ir spalvingų eksponatų

Savo sode Galenis , kad jos nereikėtų priežiūros ir būtų spalvingos

Galenis (Abutilon indicum) yra lengvai auginamas, mažai priežiūros reikalaujantis žydintis augalas, kuris suteikia nuostabios spalvos ir tekstūros bet kokiam sodui ar kraštovaizdžiui. Nepriklausomai nuo to, ar jis pasodintas vienas kaip pagrindinis taškas, ar auginamas eilėmis, kad būtų pasiektas masinis poveikis, jo ryškios gėlės suteiks gyvybės bet kuriai lauko erdvei. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip sėkmingai planuoti, sodinti ir prižiūrėti Galenis , kad šį sezoną galėtumėte mėgautis nuostabiu gėlių eksponatu.

Galenis yra greitai augantis lapuočių krūmas, kilęs iš Indijos ir Pietryčių Azijos, kuris pavasarį ir vasarą skleidžia nuostabias geltonas, oranžines, Gvazdikas arba raudonas varpelio formos gėles. Krūmas turi patrauklius šukuotus lapus, kurie subrendę gali siekti iki 50 cm ilgio. Galenis yra atsparios sausrai ir druskai, todėl Graikinis riešutmedis tinka sodams ir kiemams regionuose, kuriuose yra švelnios žiemos ir karštesnės vasaros.

Pasodinta tinkamoje vietoje ir tinkamai prižiūrima, Galenis gali žydėti ryškiai visą sezoną. Šios gėlės ne tik puikiai tinka dekoratyviniams tikslams, bet ir pritraukia kolibrius bei drugelius, suteikdamos dar daugiau judesio ir grožio jūsų sodui.

Planavimas ir amp; Pasiruošimas

Pirmasis žingsnis siekiant sėkmingo Galenis augimo yra tinkamos vietos parinkimas ir dirvožemio paruošimas prieš sodinimą. Rinkdamiesi sklypą atminkite, kad šis augalas labiau mėgsta gerai nusausintą, tolygiai drėgną dirvą ir dalinį pavėsį, o ne pilną saulę. Sodinimas šalia kitų augalų ar struktūrų padės apsaugoti jį nuo stipraus vėjo, kuris gali pažeisti stiebus.

Pasirinkę sklypą, naudokite kastuvą arba dirvą, kad į dirvą įterptumėte organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ir pasenęs mėšlas, kad pagerintumėte jo kokybę ir drenažą. Siekite, kad galutinis gylis būtų 15–30 cm, ir būtinai gerai sumaišykite organines medžiagas. Jei norite į dirvą pridėti papildomų maistinių medžiagų, taip pat galite naudoti trąšas.

Sodinimas

Dabar, kai jūsų sklypas paruoštas, laikas pradėti sodinti Galenis. Pradėkite nuo purškimo buteliuko, kad sudrėkintumėte plotą, kurį planuojate sodinti. Iškaskite duobę, maždaug 2 kartus didesnę už sodinuko šaknies rutulį, užtikrindami, kad šaknų sistemos dugnas būtų žemės lygyje. Atsargiai įdėkite daigą į duobutę ir užpildykite, kol nesimato šaknų. Švelniai sutrinkite dirvą ir lengvai laistykite aplink pagrindą, kad užtikrintumėte jo stabilumą.

Rūpinimasis augalu

Reguliariai Galenis , kad dirvožemis būtų drėgnas, bet ne per daug prisotintas. Priklausomai nuo jūsų regiono lietaus ir temperatūros, laistykite maždaug du kartus per savaitę, ypač šiltesniais mėnesiais. Būkite atsargūs ir neperlaistykite, nes tai gali sukelti šaknų puvinį.

Jei gėlės pradeda atrodyti nuvytusios arba nukritusios, gali prireikti greitai pridėti trąšų. Ieškokite subalansuotų trąšų (pvz., 8-8-8 arba 10-10-10), skirtų žydintiems krūmams, ir naudokite pagal instrukcijas ant pakuotės. Kad nesudegtumėte, laikykitės mažesnės koncentracijos, nei nurodyta instrukcijose.

Indinės Galenis pagrindo mulčiavimas gali padėti išlaikyti drėgmę ir sumažinti piktžolių augimą. Augalo lašėjimo linijoje paskleiskite 5 cm mulčio sluoksnį, stengdamiesi neuždengti stiebų.

Stebėkite voratinklinių erkių, amarų, miltų, baltasparnių ir vikšrų, kurie, kaip žinoma, minta Galenis augalais. Jei kenkėjai aptinkami, fizinis pašalinimas arba insekticidinis muilas gali padėti greitai ir lengvai juos išnaikinti.

Išvada

Galenis yra ištvermingas, mažai priežiūros reikalaujantis žydintis augalas, mėgstamas dėl spalvingų varpelio formos žiedų. Pasodintas tinkamoje vietoje ir gausus pakankamai vandens bei maistinių medžiagų, metai iš metų gali suteikti daugybę ryškių spalvų. Tinkamai prižiūrint, taip pat galėsite mėgautis šiuo nuostabiu savo sodo priedu!

Norėdami gauti geriausius rezultatus, pasirinkite saulėtą vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu, prieš sodindami įkaskite daug organinių medžiagų, reguliariai laistykite ir, jei reikia, naudokite trąšas. Atidžiai stebėkite, ar Galenis nėra kenkėjų požymių, ir nedelsdami imkitės veiksmų, kad išvengtumėte tolesnės žalos. Turėdami šiuos patarimus, šiandien galite drąsiai sukurti nuostabią oazę, užpildytą Galenis !