Galtonija, arba saulėgrąžos, yra augalai, naudojami soduose šimtmečius. Jie yra gražūs ir suteikia puikią spalvą bet kokiam sodui. Tinkamai auginamos galtonijos gali suteikti jums puikų kraštovaizdžio foną. Šiame straipsnyje bus pateikti patarimai ir gudrybės pradedantiesiems, kaip panaudoti Galtonija sukurti.
Turinys
Galtonija – vienmečių žydinčių augalų gentis, kilusi iš Šiaurės Amerikos. Jį sudaro maždaug 70 rūšių, iš kurių dauguma duoda geltonų ir oranžinių atspalvių gėles. Visoms Galtonija rūšims būdinga bendra savybė – jos visos žydi dideliais ir efektingais. Dėl to jie populiarūs namų sodo ir kraštovaizdžio projektuose.
Be estetinės naudos, Galtonija į sodą pritraukia ir naudingų apdulkintojų, tokių kaip bitės, drugeliai ir kolibriai. Tai gali palengvinti kitų rūšių augalų auginimą sode, kurių augimas priklauso nuo šių apdulkintojų populiacijų.
Planas
Prieš pradedant projektą su Galtonija, svarbu suplanuoti savo sodo vietą ir išdėstymą. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti planuojant projektą:
Dirvožemio reikalavimai
Dauguma Galtonija veislių mėgsta gerai nusausintą, priemolio dirvą, kurios pH yra nuo 6 iki 7,5. Jei dirvožemis neatitinka aukščiau nurodytų reikalavimų, siekiant pagerinti drenažą ir aeraciją, rekomenduojama pridėti komposto, lapų kraiko, smėlio ar durpių samanų.
Saulės šviesos reikalavimai
Galtonija reikia pilnos saulės šviesos, kad galėtų tinkamai augti ir žydėti. Būtinai planuokite atitinkamai, kad jūsų augalai kasdien gautų bent 8 valandas tiesioginių saulės spindulių.
Suderinami įrenginiai
Planuodami savo sodo išdėstymą, atsižvelkite į kitus augalus, kurie derės su Galtonija. Galima rinktis iš spygliuočių, medetkų, ramunėlių ir kitų gėlių veislių.
Išdėstymo pasiūlymai
Kad padidintumėte savo sodo grožį, apsvarstykite galimybę sukurti zigzago raštą, pasodindami kelias Galtonija arti vienas kito. Aukštesnes veisles sodinkite gale, o trumpesnes – priekyje, kad vaizdas būtų optimalus.
Sodinimas
Kai suplanuosite savo projektą, laikas sodinti! Štai keletas naudingų patarimų, kaip pasodinti Galtonija:
Laikas
Geriausias laikas sodinti priklauso nuo jūsų Galtonija veislės ir vietos. Apskritai, prieš sodinant, geriausia palaukti, kol praeis paskutinės pavasario šalnos.
Skylučių kasimas
Kasdami duobes savo Galtonija, palikite pakankamai vietos tarp kiekvienos duobės, kad augalų šaknys nebūtų perpildytos. Jei reikia, į dirvą galite įmaišyti komposto, kad ji atsilaisvintų ir atsirastų daugiau oro erdvės.
Sėklų sodinimas
Iškasę duobutes įdėkite sėklas į duobutes ir užberkite jas žeme. Laistykite žemę, kol ji visiškai sudrėkins.
Laistymas
Kartą per savaitę lengvai laistykite dirvą, kad ji būtų drėgna, kol augalai dygsta. Kai augalai pasiekia 5 cm (2 colių) aukštį, sausros metu kas dvi savaites kiekvieną augalą laistykite po 1–2 litrus (1–2 kv.
Priežiūra
Dabar, kai pasodinote Galtonija, vis dar turite atlikti kelis veiksmus, kad užtikrintumėte sėkmingą augimą.
Apkarpymas
Genėjimas gali padėti paskatinti naujus ir sveikus augalus. Norėdami genėti savo Galtonija, žirklėmis arba genėjimo staklėmis nupjaukite sėklų galvutes, kai gėlės pradės prarasti žiedlapius.
Tręšimas
Tręškite augalus praėjus maždaug mėnesiui po pasodinimo, kad paskatintumėte greitesnį augimą. Organinės trąšos su subalansuotu azoto, fosforo ir kalio santykiu padarys viską.
Augimo stebėjimas
Stebėkite Galtonija augimą, kad įsitikintumėte, jog jie gauna pakankamai saulės šviesos ir maistinių medžiagų. Patikrinkite, ar nėra vytimo, spalvos pakitimo, kenkėjų ar ligų požymių, ir kreipkitės į vietinį sodininkystės centrą, jei pastebėsite ką nors įtartino.
Pabaigai
Laikydamiesi šiame straipsnyje pateiktų patarimų, galite sėkmingai panaudoti Galtonija , kad sukurtumėte nuostabų sodą. Būtinai planuokite iš anksto, sodinkite atsargiai ir reguliariai prižiūrėkite augalus, kad užtikrintumėte sveiką augimą ir gyvybingą žydėjimą. Turėdami kantrybės ir rūpestingumo savo kiemą galite paversti nuostabiu sodu, užpildytu ryškia Galtonija.