Kaip Gardenija: išsamus vadovas sodininkams

Kaip Gardenija: išsamus vadovas sodininkams

Sodininkystė yra naudinga terapijos forma, o sodininkystė su Gardenija gali suteikti dar daugiau gydomosios naudos. Gardenija arba Gardenija jasminoides yra žydintys visžaliai augalai, kurių žiedai kvepia ir žvilga, sodri žalumynai yra stulbinantis derinys bet kuriame sode. Šiame straipsnyje pateiksime išsamų Gardenija sodinimo ir priežiūros vadovą, kad galėtumėte įnešti šių augalų grožį į savo sodą.

Gardenija yra žydinčių augalų gentis, kilusi iš tropinių ir subtropinių Afrikos, Azijos, Madagaskaro ir Ramiojo vandenyno salų regionų. Jis priklauso Rubiaceae šeimai ir pasižymi ryškiai baltomis gėlėmis su stipriu dangišku kvapu ir blizgia tamsiai žalia lapija. Nors neabejotinai graži, Gardenija reikalauja šiek tiek papildomos priežiūros, kai reikia sodinti ir prižiūrėti.

Gardenija auginimo pranašumai apima gėlių kvapą, kuris, kaip teigiama, mažina nerimą, atbaido vabzdžius, malšina galvos skausmą ir mažina stresą. Gardenijos taip pat padeda išvalyti orą, pašalindamos iš kambario teršalus, tokius kaip benzenas, formaldehidas ir anglies monoksidas.

Gardenija planavimas

Prieš pradedant sodinti ir rūpintis Gardenija, svarbu planuoti į priekį ir suprasti jų poreikius.

Įrenginio pasirinkimas

Rinkdamiesi Gardenija augalą, atkreipkite dėmesį į sveikus augalus, kuriuose nėra kenkėjų ir ligų. Augalas turi turėti ryškiai žalius, smailius lapus be vytimo ar spalvos pakitimo požymių. Patikrinkite ir po lapais, nes ten dažnai slepiasi kenkėjai.

Sodinimas ir padėties nustatymas

Sodams reikia nuolat drėgno ir gerai nusausinto dirvožemio. Paruoškite sodinimo vietą iškasdami duobutę, dvigubai didesnę už šaknies gumulėlį, kad liktų daug vietos. Prieš įdėdami augalą, užpildykite skylę viena dalimi komposto ir dviem dalimis dirvožemio mišinio. Būtinai išskleiskite šaknis ir uždenkite šaknis nešvarumais.

Gardenija teikia pirmenybę pilnai, o ne dalinei saulei ir klesti nuo 65 °F (18 °C) iki 75 °F (24 °C) temperatūroje. Jei įmanoma, Gardenija toliau nuo tiesioginių saulės spindulių, nes per daug šilumos gali pažeisti žalumynus. Jei auginamas patalpoje, būtinai pastatykite jį vėsioje vietoje prie lango, kur dienos metu gaus daug šviesos.

Temperatūros, drėgmės ir apšvietimo reikalavimai

Gardenija klesti esant aukštam drėgmės lygiui, idealiu atveju 70%. Jei drėgmės lygis nukrenta žemiau 50%, apsvarstykite galimybę naudoti drėkintuvą arba sugrupuoti Gardenija su kitais augalais.

Gardenija reikia ne tik pakankamai drėgmės, bet ir netiesioginių saulės spindulių bent 8 valandas per dieną, kad žydėtų.

Gardenija priežiūra

Dabar, kai Gardenija pasodinta, laikas išmokti ja rūpintis.

Laistymas

Gardenija vieną ar du kartus per savaitę, priklausomai nuo temperatūros ir oro sąlygų. Dirva turi likti nuolat drėgna, bet neužmirkusi, nes Gardenija netoleruoja stovinčio vandens. Geriausia kas mėnesį patikrinti dirvožemį, kad įsitikintumėte, jog jis visiškai neišdžiūvo.

Dirvožemio ingredientai

Gardenijos mėgsta šiek tiek rūgščius dirvožemius, kurių pH yra 6,5–6,8. Kad dirva būtų rūgštesnė, įberkite durpių samanų, kurios sumažina pH ir padidina drenažą. Kompostas arba mėšlas taip pat gerai padeda pagerinti dirvožemio tekstūrą ir maistines medžiagas.

Apkarpymas

Genėjimas padeda skatinti žydėjimą ir išlaikyti augalo formą bei struktūrą. Negyvas šakas genėkite pasibaigus žydėjimo sezonui ir visus metus pašalinkite pažeistus ar sergančius lapus ar šakas. Genėdami būtinai naudokite aštrias žirkles ir pjaukite tiesiai virš lapo mazgo.

Tręšimas

Gardenija du kartus per metus – vieną kartą pavasario viduryje ir vėl vasaros pabaigoje. Naudokite lėtai atpalaiduojančias azoto trąšas, pažymėtas rūgštį mėgstantiems augalams, kuriuose yra mažai fosforo. Geriausiai tinka 10-10-10 trąšos.

Dažnos problemos

Nors Gardenija paprastai yra atspari, yra keletas bendrų problemų, su kuriomis ji susiduria. Į augalą dažnai traukia vabzdžius, tokius kaip žvyneliai, voratinklinės erkės, miltligės ir amarai. Šiuos kenkėjus galima gydyti insekticidiniais muilais arba sodininkystės aliejais.

Geltoni lapai gali rodyti dehidrataciją, perteklinį šėrimą, sausą dirvą arba perlaistymą. Tinkamas vandens ir trąšų kiekis išsprendžia daugumą geltonųjų lapų problemų.

Pabaigai

Gardenija yra puikus augalas, galintis suteikti grožio ir ramybės bet kuriam sodui. Tinkamai planuodami ir prižiūrėdami, sodininkai gali sėkmingai užauginti tvirtą Gardenija , kuri kiekvienais metais skleidžia kvapnius žiedus. Žinodami, kaip laistyti, tręšti ir genėti augalą, Gardenija išliks sveika ir gyvybinga. Linksmų sodo darbų!