Kaip Gaurulis: išsamus vadovas

Kaip Gaurulis: išsamus vadovas

Gaurulis (Acanthocereus tetragonus) yra puikus bet kurio kiemo ar sodo priedas. Šiuos unikalius augalus, kilusius iš Karibų jūros, Meksikos ir Pietų Amerikos, lengva prižiūrėti turint tam tikrų esminių žinių. Šiame vadove rasite visus reikalingus patarimus, kaip pasodinti ir prižiūrėti Gaurulis , kad galėtumėte mėgautis jo grožiu savo sode ar namuose.

Gaurulis yra nedidelio dydžio sukulentas su stulpeliais, plonais spygliais ir be didelių lapų; jo stiebai yra šviesiai žalios spalvos, o subrendus – maži geltoni žiedai. Jo išskirtiniausias bruožas yra smulkūs, adatiniai spygliai, dengiantys jo ilgį ir atrodo kaip miniatiūrinė didelio kaktuso versija. Išskirtinai Gaurulis auga grupėmis arba grupelėmis, o tai padidina jo žavesį ir yra puikus pasirinkimas mažai priežiūros reikalaujančiam, tačiau vizualiai įdomiam kraštovaizdžio elementui.

Planavimas ir pasirengimas

Vienas iš pirmųjų dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti rūpinantis Gaurulis , yra vieta. Šie augalai geriausiai sekasi sodinti saulėtoje vietoje, bet gali toleruoti ir šiek tiek pavėsyje esančias vietas. Pasirinkto vazono dydis turėtų būti pagrįstas sodinamų kaktusų skaičiumi. Vienam ar dviem augalams tinka 6 cm skersmens vazonas. Jei norite sukurti didesnį gumulą sodindami kelis kartu, naudokite šiek tiek didesnį, maždaug 8–12 cm skersmens vazoną.

Kalbant apie dirvą, rinkitės tai, kas gerai nusausina. Smėlio priemolis, sumaišytas su perlitu, gerai veikia, nes užtikrina tinkamą drenažą ir aeraciją. Į puodo dugną taip pat įdėkite kelis colius žvyro, kad užtikrintumėte tinkamą drenažą. Prieš sodinimą į dirvą įberkite lėtai išsiskiriančių trąšų; tai padės maitinti kaktusą ir aprūpinti būtinomis maistinėmis medžiagomis per visą auginimo sezoną.

Jūsų Gaurulis reikia 10–32 °C temperatūros, kad jis klestėtų. Žiemos mėnesiais būtinai palaikykite aukštesnę nei 0 °C temperatūrą ir venkite šaltų skersvėjų. Kalbant apie vandenį, Gaurulis mėgsta nedažną laistymą ir gana gerai toleruoja sausras. Laistykite kas 10–14 dienų ir laikykite dirvą drėgną, bet ne šlapią ar permirkusią.

Priežiūros instrukcijos

Bendrosios Gaurulis priežiūros gairės apima genėjimą, persodinimą ir tręšimą. Kartkartėmis genėkite, kad suformuotumėte ir kontroliuotumėte augimą. Kas trejus metus persodinkite į šviežią dirvą, kad kaktusas galėtų pasisavinti daugiau maistinių medžiagų iš naujai pakeisto dirvožemio. Tręškite ištisus metus subalansuotomis trąšomis, tokiomis kaip 10-10-10, kurių norma yra 5 g/l. Venkite pertręšti, nes per daug trąšų gali nudeginti šaknis.

Kenkėjai yra dar viena dažna kaktusų problema. Įprasti kenkėjai yra rupiniai, žvyniniai vabzdžiai, amarai ir grybiniai uodai. Reguliarus Gaurulis tikrinimas leis greitai nustatyti kenkėjų užkrėtimo požymius. Prevencija apima gerą sanitarijos praktiką, pvz., vengti perlaistyti, palaikyti oro cirkuliaciją aplink kaktusus ir naudoti aukštos kokybės sterilų dirvą vazonams. Jei pastebėjote kenkėjų, insekticidinis muilas arba neem aliejus gali būti veiksmingi gydymo būdai.

Pabaigai

Tikimės, kad šis išsamus vadovas, kaip prižiūrėti Gaurulis , buvo naudingas. Laikydamiesi šių nurodymų, galite būti tikri, kad jūsų Gaurulis sveikai ir gražiai augs jūsų sode ir namuose. Reguliariai prižiūrėdami ir prižiūrėdami galėsite mėgautis unikaliomis šio žavingo kaktuso savybėmis daugelį metų.

Nuorodos