Atskleiskite paslėptą Gazanija grožį: šio unikalaus augalo auginimo ir priežiūros vadovas

Atskleiskite paslėptą Gazanija grožį: šio unikalaus augalo auginimo ir priežiūros vadovas

Paslėpto Gazanija grožio atskleidimas: šio unikalaus augalo auginimo ir priežiūros vadovas

Gazanija (Gazania rigens) yra ryški ir linksma gėlė, kurią galima rasti Pietų Afrikoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Čilėje ir Kalifornijoje. Jame yra stori sultingi lapai ir į ramunes panašios gėlės su geltonais centrais ir sodriai raudonais žiedlapiais, kurie sukuria akį traukiantį vaizdą. Dėl savo unikalaus grožio ir lengvos priežiūros, Treasure Flowers puikiai papildys sodą!

A. Kas yra Gazanija
Gazanija yra amžinai žaliuojanti gėlių rūšis, kilusi iš Pietų Afrikos ir pietvakarių JAV regionų. Paprastai jie auginami kaip vienmečiai ir žydi pavasario ir vasaros mėnesiais. Jų žiedai, panašūs į ramunes, atsiveria saulėje, o jų žiedlapiai yra ryškiai geltonos spalvos. Lapija yra tanki ir sultinga, suteikianti tekstūrą ir susidomėjimą net tada, kai augalas nežydi.

B. „Treasure Flowers“ auginimo ir priežiūros pranašumai
Treasure gėles gana lengva auginti ir prižiūrėti. Įsikūrus, jiems reikia minimalios priežiūros, išskyrus retkarčiais laistyti ir tręšti. Jie taip pat nereikalauja daug vietos, todėl yra puikus pasirinkimas mažiems sodams ar vazonams. Be to, jie gali išgyventi sausros laikotarpius ir klestėti beveik bet kokio tipo dirvožemyje – nuo smėlio iki molingo.

Pradžia

A. Dirvožemio ir klimato sąlygos
Norint optimaliai augti, Treasure Flowers reikia gerai nusausinto dirvožemio, kurio pH yra nuo 6,0 iki 7,5. Svarbu nepamiršti neperlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Kalbant apie klimatą, šie augalai renkasi šiltą temperatūrą ir daug saulės spindulių. Vietose, kuriose žiemos atšiaurios, jas gali tekti laikyti patalpoje arba uždengti, kai temperatūra nukrenta žemiau nulio.

B. Kaip sodinti
Pasodinti savo lobio gėles paprasta. Pradėkite sodindami sodinukus lauke, kai praeis visas šalčio pavojus. Iškaskite duobutę, kuri yra šiek tiek didesnė nei vazonas, į kurį įlindo daigai. Jei naudojate sėklas, užberkite 1 cm (0,4 colio) kompostu praturtintos žemės ir laikykite drėgną, kol sudygs. Įdėkite sodinuką į skylę ir užpildykite šonus daugiau dirvožemio. Galiausiai giliai laistykite, kad paskatintumėte stiprų šaknų vystymąsi.

Priežiūra augimo metu

A. Laistymas
Įsikūrus, Treasure Flowers reikia laistyti, kai viršutinis 2–3 cm (0,8–1,2 colio) dirvožemio sluoksnis jaučiasi išdžiūvęs. Per didelis laistymas gali sukelti šaknų puvinį, todėl laistykite tik tada, kai reikia.

B. Tręšimas
Norėdami paskatinti sveiką augimą, auginimo sezono metu kas 4–6 savaites tręškite subalansuotas trąšas. Būtinai venkite trąšų, kuriose yra per daug azoto, nes tai gali sumažinti žydėjimą.

C. Genėjimas ir kultivavimas
Pasibaigus auginimo sezonui, nugenėkite nužydėjusias gėles ir stiebus, kad paruoštumėte augalą žiemai. Taip pat galite padalinti didelius augalo gabalėlius, jei jie susigrūs.

Gėlių derliaus nuėmimas

A. Kada nuimti derlių
Galite pradėti rinkti gėles, kai jos subręsta, dažniausiai praėjus 2–3 savaitėms po pasodinimo. Žydėjimas tęsis kelias savaites, todėl dažnai patikrinkite, ar gėlės yra paruoštos skinti.

B. Kaip nuimti derlių
Tiesiog nupjaukite stiebą prie gėlės galvutės pagrindo ir palikite keletą lapų. Pjaudami stenkitės nepažeisti lapijos, nes tai gali susilpninti augalą.

Priežiūra po derliaus nuėmimo

A. Perkėlimas
Jei norite persodinti savo lobių gėles į kitą vietą, tai galite padaryti vasaros pradžioje. Pasirinkite vietą, kurioje yra tiesioginiai saulės spinduliai ir gerai nusausintas dirvožemis. Prieš perkeldami augalus, duokite jiems kelias dienas aklimatizuotis prie naujos vietos, kiekvieną dieną palaipsniui perkeldami juos arčiau.

B. Kenkėjai ir ligos
„Treasure Flowers“ gali pritraukti kenkėjų, tokių kaip amarai ir miltiniai grybai, todėl būtinai reguliariai tikrinkite augalą, ar nėra užkrėtimo požymių. Jei reikia, populiacijai kontroliuoti naudokite insekticidinį muilą. Be to, saugokitės miltligės ir lapų dėmių, kurios gali būti mirtinos augalui, jei negydomos.

Išvada

A. Patirčių, susijusių su Treasure Flowers auginimu ir priežiūra, santrauka
„Treasure Flowers“ auginimas ir priežiūra gali būti naudinga ir be jokių pastangų. Nors pradiniame sodinimo etape jiems gali prireikti papildomo dėmesio, įsitvirtinę jie suteiks daugybę gyvybingų žydėjimo sezonų. Dėl savo atsparumo ir tolerancijos įvairiems klimatams ir dirvožemio tipams jie yra Graikinis riešutmedis augalai, tinkantys bet kokiam kraštovaizdžiui.

B. Sėkmės patarimai
Augindami „Treasure Flowers“ būtinai pasirūpinkite pakankamu drenažu ir visišku saulės spindulių poveikiu. Į dirvą neįpilkite per daug azoto ir niekada neleiskite žemei visiškai išdžiūti. Taip pat nepamirškite dažnai genėti ir reguliariai tikrinti, ar nėra kenkėjų. Atlikę šiuos paprastus veiksmus užtikrinsite, kad jūsų lobių gėlės klestės daugelį metų!