Gebenė lipikė, taip pat žinoma kaip Hedera helix, yra energingas vijoklinis ir visžalis augalas, kilęs iš Europos, Vakarų Azijos ir Šiaurės Afrikos. Jame yra įvairių formų ir dydžių blizgūs lapai, kurie gali suteikti jūsų sodui susidomėjimo ištisus metus. Be to, dėl tankios Gebenė lipikė lapijos ji puikiai tinka privatumui, vėjo apsaugai ir netgi dirvožemio erozijos mažinimui.
Turinys
Gebenė lipikė sodinimas
Sodinant Gebenė lipikė, pirmiausia reikia pasirinkti Graikinis riešutmedis vietą. Geriausia vieta turėtų būti daliniame pavėsyje ir apsaugota nuo stipraus vėjo. Gebenė lipikė geriau sekasi, kai auginamos neutralioje ar rūgštinėje dirvoje, kurios pH yra nuo 6,0 iki 7,5. Ruošdami dirvą prieš sodinimą, taip pat norėsite į dirvą įterpti komposto. Tai suteiks būtinų maistinių medžiagų, kurios padės užtikrinti sveiką augimą.
Kai dirva bus paruošta, laikas pradėti sodinti. Jei naudojate puodą ar indą, rinkitės 15 cm gylio ir 20 cm pločio. Kiekvienam augalui iškaskite duobutę, kuri yra dvigubai didesnė už šaknies kamuoliuką, ir pastatykite ją skylės centre. Gali tekti naudoti kuolą, kad palaikytumėte aukštesnes veisles, ypač vėjuotomis sąlygomis. Tada užpildykite skylę dirvožemiu ir lengvai sutvirtinkite paviršių aplink pagrindą. Po pasodinimo gerai laistykite plotą.
Gebenė lipikė priežiūra
Pasodinus būtina reguliariai laistyti. Šiltesniais mėnesiais Gebenė lipikė kas antrą dieną, o karštu oru – dažniau. Venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį ir kitas problemas. Mulčiavimas dirvos paviršiuje taip pat padės išlaikyti šiek tiek drėgmės.
Gebenė lipikė genėjimas ir apipjaustymas yra svarbūs norint išlaikyti formą ir padėti jai lipti. Nugenėkite visus negyvus, pažeistus ar susikertančius stiebus, nupjaudami iki šoninio ūglio. Tai darant žiemos pabaigoje, nauji ūgliai gali vystytis greičiau.
Tręšimas yra dar viena svarbi tinkamos Gebenė lipikė priežiūros dalis. Priklausomai nuo to, kokios rūšies Gebenė lipikė pasodinote, galima naudoti įvairias trąšas. Universalias trąšas, pvz., 10-10-10 arba 25 kg vienam hektarui / 0,25 g kvadratiniam metrui 21-0-0 amonio salietros, reikėtų tręšti kartą ar du per metus.
Gebenė lipikė kenkėjų prevencija ir kontrolė
Amarai ir miltligės yra du įprasti kenkėjai, puolantys Gebenė lipikė. Kad išvengtumėte šių kenkėjų, turėtumėte reguliariai tikrinti augalus ir vengti perpildymo. Taip pat galite purkšti augalus vandeniu, kad pašalintumėte arba išstumtumėte visus vabzdžius. Norėdami kontroliuoti užkrėtimą, naudokite švelnius muiluotus tirpalus (1 valgomasis šaukštas indų ploviklio vienam litrui vandens) arba specialius insekticidus, skirtus naudoti sode. Būtinai atidžiai laikykitės nurodymų ant pakuotės.
Pabaigai
Apibendrinant galima pasakyti, kad Gebenė lipikė gali puikiai papildyti bet kurį sodą ir pasiūlyti keletą privalumų. Sodinant reikia pasirinkti tinkamą vietą ir tinkamai paruošti dirvą. Pasodinus, reikia reguliariai prižiūrėti, pavyzdžiui, laistyti, genėti ir tręšti, kad būtų užtikrintas tinkamas augimas. Galiausiai, saugokitės kenkėjų, pvz., amarų ir miltų, kurie gali turėti įtakos Gebenė lipikė , ir imkitės priemonių jų išvengti ir kontroliuoti. Vadovaudamiesi šiais patarimais, jūsų Gebenė lipikė atrodys gražiai ir sveika.