Kaip Gebenė savo namų sode

Kaip Gebenė savo namų sode

Gebenė yra populiarus, universalus ir patrauklus visžalis augalas, kurio spalva, dydis ir forma gali labai skirtis. Nesvarbu, ar norite tiesiog pridėti šiek tiek žalumos, ar uždengti visą sieną, Gebenė yra puikus pasirinkimas jūsų namų sodui. Šiame straipsnyje aptarsime Gebenė naudą, kaip planuoti ir pasiruošti prieš sodinimą, kaip ją prižiūrėti ir prižiūrėti bei kitą naudingą informaciją.

Gebenė (Hedera) yra 12–15 visžalių vijoklinių augalų rūšių, priklausančių Araliaceae šeimai, gentis, kilusi iš kai kurių Europos, Azijos ir Afrikos dalių. Jis auga tiek patalpoje, tiek lauke ir šimtmečius buvo naudojamas puošybai bei medicininiais tikslais. Gebenė ne tik suteikia žalią lapiją, bet ir padeda sumažinti triukšmo lygį, nes uždengiama tvoromis ir sienomis veikia kaip garso barjeras. Be to, augančios Gebenė gali padėti taupyti energiją pastatuose, nes jie izoliuoja ir vasarą, ir žiemą.

Planavimas

Planuodami, kur ir kiek Gebenė reikia jūsų sodui, atsižvelkite į turimą erdvę ir norimą efektą. Ar jis bus sodinamas pakraščiuose, palei sienas ar kaip žemės danga? Jei dengiate sienas ar tvoras, būtinai apskaičiuokite ploto ilgį ir plotį. Taip pat reikėtų atsižvelgti į dirvą – kadangi Gebenė geriausiai auga drėgnose dirvose, gali tekti esamą dirvą pakeisti kompostu ar mulčiu, kad pagerintumėte drenažą.

Sodinimas

Geriausias laikas sodinti Gebenė yra vėlyvas pavasaris arba vasaros pradžia. Norėdami pradėti, atlikite šiuos veiksmus:

  1. Kastuvu pasirinktoje vietoje iškaskite kelias maždaug 25–30 cm gylio skyles.
  2. Į dirvą įpilkite organinių medžiagų, pvz., komposto ar mėšlo, kad būtų praturtintas maistinėmis medžiagomis.
  3. Kiekvieną Gebenė augalą įdėkite į duobutę ir vėl užpilkite žeme. Tvirtai aplenkite kiekvieno augalo pagrindą.
  4. Pasodinę gerai laistykite ir visą sezoną laikykite dirvą drėgną, bet neužmirkusią.

Priežiūra

Kad jūsų augalai išliktų sveiki ir tvirti, vadovaukitės šiais priežiūros patarimais:

  1. Tręškite augalus vieną ar du kartus per metus subalansuotomis trąšomis, pvz., 10-10-10.
  2. Reguliariai genėkite Gebenė , kad paskatintumėte augimą ir kontroliuotumėte jos formą. Pradėkite genėti netrukus po pasodinimo ir tęskite visą auginimo sezoną.
  3. Padėkite augalus vietose, kuriose yra tiesioginių saulės spindulių, bent keturias valandas per dieną.

Išvados

Apibendrinant galima pasakyti, kad Gebenė yra lengvai auginamas augalas, suteikiantis lauko erdvei spalvos ir tekstūros. Tinkamai pasiruošę ir prižiūrėję turėsite puikų ir ryškų ekraną. Norėdami gauti daugiau informacijos apie Gebenė auginimą, apsilankykite vietinėje sodininkystės parduotuvėje arba internetiniuose sodininkystės forumuose.