Gėlė Aubretė auginimas: vadovas, kaip suteikti sodui spalvą ir tekstūrą

Gėlė Aubretė auginimas: vadovas, kaip suteikti sodui spalvą ir tekstūrą

Gėlė Aubretė auginimas: vadovas, kaip suteikti sodui spalvą ir tekstūrą

Gėlė Aubretė (Arabis caucasica) – mažai augantis daugiametis augalas, kilęs iš Kaukazo regiono, pavasarį žydi baltais arba Gvazdikas žiedais. Tai puikus gėlių lovų apvadu augalas, suteikiantis sodui spalvos ir tekstūros, kartu pripildantis saldžių kvapų.

A. Gėlė Aubretė apibrėžimas
Gėlė Aubretė yra trumpaamžis daugiametis augalas, augantis iki 10 cm (4 colių) aukščio gumuliais. Lapai pilkšvai žalsvi, suskirstyti į tris lapelius ir padengti plonais plaukeliais. Jo smulkiais žiedlapiais žiedai būna nuo baltos iki rausvai violetinės spalvos ir balandį ir gegužę pasirodo palaidiose grupėse palei stiebus.

B. Šio tipo augalų auginimo priežastys
Lengvai prižiūrimas ir pakankamai universalus bet kokio tipo dirvožemiui ir klimatui, Gėlė Aubretė suteikia tekstūros ir spalvos gėlių lovoms, takeliams, alpinariumams ir konteineriams. Lapija yra aromatinga ir žavinga, kai pasodinama masiškai, sukuriant gražią žemės dangą.

Planavimas

A. Tinkamos vietos pasirinkimas
Nors Gėlė Aubretė gali toleruoti šiek tiek saulės, geriausia jas sodinti šviesiame pavėsyje, nes per daug saulės išbluks gėlių spalvas ir sumažins žydėjimą. Prieš sodindami įsitikinkite, kad turite vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu.

B. Sodinimo gylis
Sodindami Gėlė Aubretė, įsitikinkite, kad kiekvienas ūglis yra bent tris kartus giliau, nei jis augo anksčiau. Išskirkite grupes 8–10 cm (3–4 colių) atstumu viena nuo kitos, kad jos sudarytų visą lapijos kilimą. Jei sodinate kelias veisles, atkreipkite dėmesį į jų brandų aukštį, kad būtų geresni vaizdo efektai.

C. Reikalingas šviesos kiekis
Gėlė Aubretė reikalingos šiltos, saulėtos sąlygos, kuriose popietės pavėsis būna margas – nors jie klesti daliniame arba visiškame pavėsyje ir toleruos intensyvesnę saulę, jei dirva bus tolygiai drėgna.

Priežiūra

A. Laistymo reikalavimai
Kai įsitvirtins, reguliariai Gėlė Aubretė sausu laikotarpiu, kol jie tvirtai įsišaknija. Karštu oru mulčiuokite žievės drožlėmis, šiaudais ar kitomis medžiagomis, kad išlaikytumėte drėgmę.

B. Trąšų poreikis
Kad augtų optimaliai, vieną kartą per sezoną ankstyvą pavasarį Gėlė Aubretė . Visada perskaitykite ir laikykitės gamintojo nurodymų, kai naudojate trąšų produktus.

C. Genėjimas
Reguliarus genėjimas skatina augimą ir gali būti atliekamas, kai reikia, vėlyvą rudenį. Aštriomis žirklėmis nupjaukite stiebus penkių cm (dviejų colių) atstumu nuo žemės. Greitai turėtų pasirodyti nauji ūgliai, suteikdami papildomų ryškių žydėjimo kito sezono demonstravimui.

IV trikčių šalinimas

A. Ligos ir kenkėjai
Gėlė Aubretė yra gana atsparios ligoms, tačiau gali sirgti miltlige. Kad nepažeistumėte, ploninkite perpildytus augalus, nupjaudami senus, kojomis apaugusius stiebus, kad oras galėtų cirkuliuoti aplink pagrindą. Šliužai gali maitintis lapija, todėl valdykite šiuos kenkėjus šliužus atbaidančiomis priemonėmis arba spąstais.

B. Kova su ekstremaliomis temperatūromis
Žiemą lapai gali paruduoti ir nunykti dėl šalnų, tačiau šaknų sistema išliks gyva. Pavasarį nupjaukite negyvas dalis ir augalas greitai atsigaus. Jei žiemos metu temperatūra išlieka labai žema, papildomai izoliuokite apsauginiu mulčiu arba padėkite ant augalo visžalių šakų, kad gautumėte papildomos pastogės.

Išvada

A. Gėlė Aubretė auginimo privalumai
Gėlė Aubretė žavisi dėl lengvos priežiūros, atsparumo sausrai ir ryškių subtilių, kvapnių gėlių žydėjimo. Šis drąsus ir tvirtas daugiametis augalas suteiks gyvybės ir grožio bet kokiam sodui, be to, puikiai tinka pradedantiesiems sodininkams.

B. Kaip jis sodui suteikia tekstūros ir spalvos
Šis nuostabus augalas klesti bet kurioje vietoje, įskaitant alpinariumus, priekinius įėjimus, apvadus ir žemas sienas, suteikdamas susidomėjimą visus metus. Nepriklausomai nuo to, ar pasodinti dreifuose, ar derinant skirtingus atspalvius ir tekstūras, Gėlė Aubretė suteiks ryškių spalvų ir kalio kontrasto, kad pagerintų bet kokią lauko erdvę.