Sodininkystė su Gėlė Kalpokė: šios gražios gėlės sodinimo ir priežiūros patarimai

Sodininkystė su Gėlė Kalpokė: šios gražios gėlės sodinimo ir priežiūros patarimai

Gėlė Kalpokė, žydintis augalas, kilęs iš Amerikos žemyno, yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori savo sodui suteikti daugiau spalvų. Jis turi ryškią raudoną gėlę, kuri žydi vėlyvą pavasarį ir greitai auga visą vasaros sezoną. Naudodamiesi keliais paprastais patarimais ir gudrybėmis galite sėkmingai pasodinti ir prižiūrėti savo Gėlė Kalpokė augalus, tuo pačiu sukurdami nuostabų vaizdinį efektą savo sode.

Scarlet Skullcaps priklauso Lamiaceae augalų šeimai, kuriai priklauso populiarios gėlės, tokios kaip Levanda, mėtos ir Rozmarinas. Iš pradžių ji buvo rasta gamtoje Teksase, tačiau dabar šios gražios gėlės veislių galima rasti visame pasaulyje. Be išskirtinės tamsiai raudonos gėlės, Gėlė Kalpokė yra žinomas dėl to, kad toleruoja šilumą, drėgmę ir sausumą, todėl yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas sodinti skirtingose klimato sąlygose.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip sodinti ir prižiūrėti „ Gėlė Kalpokė “, taip pat pateiksime keletą dizaino idėjų, kad jūsų sodas atrodytų dar nuostabiau.

Gėlė Kalpokė sodinimas: paruošimas ir pasirinkimas

Sėkmingo „ Gėlė Kalpokė “ sodinimo raktas yra rasti tinkamą vietą ir paruošti dirvą. Štai keli žingsniai norint pradėti:

Optimialios vietos pasirinkimas

Gėlė Kalpokė pasirinkite saulėtą vietą, kuri kasdien gauna bent 6–8 valandas tiesioginių saulės spindulių. Jei įmanoma, pasirinkite apsaugotą vietą, pvz., šalia tvoros ar šalia esančių medžių, kad apsaugotumėte nuo stipraus vėjo. Taip pat turėtumėte vengti vietų, kuriose stovi vanduo, nes šlapias dirvožemis gali sukelti šaknų puvinį.

Dirvožemio paruošimas

Pradėkite kastuvu iškasdami duobę, kuri yra dvigubai platesnė nei jūsų Gėlė Kalpokė šaknies rutulys. Skylė turi būti 15-20 cm gylio. Užpildykite duobės dugną turtingu, ekologišku viršutiniu dirvožemiu, kad šaknys gautų daug maistinių medžiagų. Arba galite sumaišyti lygiomis dalimis sodo žemės ir komposto, kad susidarytumėte maistinių medžiagų turtingą mišinį. Švelniai įdėkite Gėlė Kalpokė į skylę ir užpildykite likusį dirvą aplink augalo pagrindą. Tvirtai paspauskite žemę aplink šaknis, kad užtikrintumėte gerą kontaktą ir išvengtumėte oro kišenių.

Augalų priežiūra: laistymas, tręšimas ir genėjimas

Po pasodinimo jūsų „ Gėlė Kalpokė “ reikia tinkamai laistyti ir tręšti, kad toliau augtų ir būtų sėkmingas.

Kiek ir kaip dažnai reikia laistyti?

Laistykite „ Gėlė Kalpokė “ augalą, kai viršutinis 2–3 cm (1 colio) dirvožemis yra išdžiūvęs. Kad sumažintumėte perlaistymo ir dirvožemio sutankinimo galimybę, naudokite laistytuvą švelnia srove ir drėkinkite dirvą, kol ji bus tolygiai drėgna. Jei reikia, dirvožemio drėgmės lygiui išmatuoti galima naudoti vandens matuoklį.

Naudojamų trąšų rūšys

Tręškite subalansuotas trąšas kartą per keturias savaites auginimo sezono metu, kad palaikytumėte optimalią sveikatą ir gėlių augimą. Renkantis trąšas, būtinai rinkitės žydintiems augalams tinkamas trąšas, nes jose paprastai yra daug fosforo, kad būtų skatinamas geresnis žiedų formavimasis. Nepamirškite uždėti mulčio aplink „ Gėlė Kalpokė “ pagrindą, kad vasaros mėnesiais dirvožemis būtų drėgnas ir vėsus.

Gėlė Kalpokė genėjimo metodai

Gėlė Kalpokė genėjimas yra būtinas norint išlaikyti sveiką formą ir paskatinti naują augimą. Nupjaukite visus senus ar negyvus stiebus, kad paskatintumėte didesnį gėlių ir žalumynų augimą. Taip pat svarbu pašalinti nudžiūvusius žiedus, o tai padeda augalui sutelkti energiją į naujų žiedų formavimą, o ne sėklas. Būtinai genėkite anksti ryte arba prieš pat saulėlydį, kad nepažeistumėte gležnų gėlių dėl saulės poveikio.

Gėlė Kalpokė sodo dizaino idėjos

Su savo ryškiais atspalviais „ Gėlė Kalpokė “ suteikia akimirksniu gyvybingumo ir grožio bet kokiai lauko erdvei. Norėdami gauti didesnį vizualinį poveikį, derinkite jį su kitais pagalbiniais augalais, kad gautumėte unikalų ir akį traukiantį vaizdą.

Pagalbinių augalų tipai, kurie puikiai tinka su Gėlė Kalpokė

Geri Gėlė Kalpokė kompanionai yra dekoratyvinės žolės, ramunės, kraujažolės, Levanda ir šermukšniai. Šie augalai turi panašius augimo reikalavimus, todėl juos lengva auginti kartu tomis pačiomis sąlygomis ir užtikrina suderintą estetinę išvaizdą.

Spalvų deriniai nuostabiam sodui

Suteikite savo sodui papildomo vizualinio įdomumo, augindami skirtingų spalvų Gėlė Kalpokė kartu su kitais įvairių atspalvių augalais. Rinkitės prislopintus tonus, pvz., mėlyną ir violetinę, kad sukurtumėte kontrastą su ryškiu raudonu Gėlė Kalpokė atspalviu. Arba eikite ryškiai ir rinkitės oranžines, rožines ir baltas spalvas, kad atrodytumėte ryškiai.

Pabaigai

Gėlė Kalpokė yra puikus pasirinkimas sodininkams, norintiems savo lauko erdvei suteikti grožio ir rafinuotumo. Vadovaudamiesi šiais patarimais, kaip sodinti ir prižiūrėti „ Gėlė Kalpokė“, galite greitai sukurti klestintį sodą. Pasirinkite tinkamą vietą Gėlė Kalpokė ir įsitikinkite, kad dirvožemis yra tinkamai paruoštas. Po pasodinimo reguliariai laistykite, patręškite ir genėkite savo Gėlė Kalpokė , kad jis išliktų sveikas ir gyvybingas. Galiausiai derinkite Gėlė Kalpokė su kitais spalvingais augalais, kad sukurtumėte nuostabų sodo dizainą. Naudodami šias rekomendacijas galėsite sėkmingai džiaugtis savo Gėlė Kalpokė grožiu ištisus metus.