Kaip Gėlė Rochija: patarimai, kaip auginti šį nuostabų sukulentą

Kaip Gėlė Rochija: patarimai, kaip auginti šį nuostabų sukulentą

Gėlė Rochija yra sukulentų rūšis, kuri tampa vis populiaresnė dėl ryškių lapų ir lengvai prižiūrimo pobūdžio. Šis akį traukiantis augalas būna įvairių atspalvių, formų, dydžių ir tekstūrų – nuo švelniai žalios iki tamsiai raudonos, kai kurios veislės netgi primena koralus. Tinkamai prižiūrint, šie augalai gali klestėti tiek patalpoje, tiek lauke, suteikdami grožį ir nereikalaujančią priežiūros bet kokiai aplinkai.

Gėlė Rochija pristatymas

Gėlė Rochija, taip pat žinomas kaip nefrito augalas arba pinigų medis, yra patrauklus sultingas augalas, kilęs iš Pietų Afrikos. Ištverminga šiltame klimate, Gėlė Rochija auga lėtai, bet stabiliai. Jo stori, blizgūs lapai yra įvairių spalvų, dažniausiai tarp tamsiai žalios, rausvai raudonos ir violetinės spalvos. Priklausomai nuo veislės, lapai gali būti ovalūs, kūgiški, trikampiai arba raukuoti. Daugumoje jų yra ryškus spalvų derinys, todėl jie vilioja bet kurio sodo ar namų papildymą.

Gėlė Rochija priežiūros pranašumų apžvalga

Rūpintis Gėlė Rochija paprasta, naudinga ir malonu. Šie augalai yra atsparūs sausrai, tai reiškia, kad jiems išgyventi reikia labai mažai vandens. Be to, jie natūraliai atbaido kenkėjus ir ligas, todėl retai teks jaudintis dėl tokių problemų gydymo. Be to, neretai jie žydi pavasarį su mažais baltais arba Gvazdikas žvaigždės formos žiedais. Su minimaliomis pastangomis ir keliais patarimais bei gudrybėmis jūsų Gėlė Rochija tarnaus ilgus metus ir bus gražus ir žavus jūsų sodo priedas.

Planuokite savo Gėlė Rochija

Tinkamo puodo pasirinkimas

Jūsų puodo apačioje turi būti geros drenažo angos, kad vandens perteklius galėtų išeiti, o ne kauptis prie pagrindo. Kad išvengtumėte šaknų puvinio ir grybelinės infekcijos, rinkitės vazoną iš terakotos arba molio, nes plastikiniai ir keramikiniai gaminiai sulaiko per daug vandens. Rinkdamiesi puodo dydį, rinkitės šiek tiek platesnį variantą, nes negilūs vazonai greitai išdžiūsta.

Sprendimas dėl vietos

Spręsdami, kur laikyti Gėlė Rochija, pasirinkite vietą, kuri imituoja natūralią Viduržemio jūros klimato regionų buveinę – lauke, tiesiai saulėje arba patalpoje šalia saulėto lango. Jei augalas auginamas lauke, būtinai įneškite augalą į vidų, kai temperatūra nukris žemiau 10°C.

Dirvožemio reikalavimų iššifravimas

Siekiant išvengti šaknų puvinio ir puvimo, Gėlė Rochija augalui būtina naudoti gerai nusausintą dirvą. Norėdami gauti geriausius rezultatus, sumaišykite dvi dalis įprasto vazoninio dirvožemio ir vieną dalį rupaus smėlio. Arba galite sukurti vazonų mišinį iš vienos dalies organinio komposto, vienos dalies perlito ir vienos dalies juodojo priemolio arba durpių samanų.

Rūpinimasis Gėlė Rochija

Vandens reikalavimai

Dėl sultingos prigimties raudonosioms vėžliams reikia mažiau vandens nei daugeliui kitų kambarinių augalų; tačiau jiems vis tiek reikia kai kurių, kad išliktų gyvi. Karštais vasaros mėnesiais laistykite maždaug kas penkias dienas, užtikrindami, kad viršutinė žemė (2–3 cm) būtų visiškai sausa prieš laistymą. Svarbu pažymėti, kad perlaistymas labiau kenkia jūsų augalo sveikatai nei perlaistymas. Žiemą vandens tiekimą galima sumažinti iki karto per savaitę.

Tręšimas

Trąšos nebūtinai būtinos, tačiau jos gali padėti skatinti sveiką augimą. Kas du mėnesius maitinkite savo Gėlė Rochija skystomis arba granuliuotomis trąšomis, vadovaudamiesi instrukcijomis ant pakuotės. Tręšti geriausia augalui aktyviai augant – šiltuoju metų laiku.

Apipjaustymas ir genėjimas

Subrendusios raudonosios vėžlys neužauga labai aukštos; tačiau, jei jūsų augalas tampa kojas, nupjaukite ilgesnius stiebus aštriomis žirklėmis arba sodo žirklėmis. Tai taip pat gali paskatinti augimą ir pagerinti bendrą formą.

Apsauga nuo kenkėjų

Apskritai raudonieji vėžliai yra atsparūs kenkėjams ir ligoms, tačiau kartais jas gali užkrėsti vabzdžiai, amarai ir žvyneliai. Būkite budrūs ir pašalinkite visus kenkėjus rankiniu būdu, nuvalydami paveiktą vietą alkoholiu. Jei kyla rimtesnių problemų, švelnaus insekticidinio muilo tirpalu purškite tiesiai ant kenkėjų.

Bendrosios problemos ir sprendimai

Vylantys lapai

Nuvytantys lapai rodo dehidrataciją. Tiesiog gerai pamirkykite augalą, kol iš vazono dugno pradės tekėti vandens perteklius. Kai dirva išdžiūsta ant paviršiaus, lapai turi vėl pradėti žydėti!

Virš arba po vandeniu

Jei jūsų Gėlė Rochija atrodo suglebusi ir blyški arba pradėjo mesti lapus, gali būti, kad į ją patenka per daug arba per mažai vandens. Ištirkite šaknis, kad pamatytumėte, ar jos atrodo minkštos ar rudos. Jei taip, yra didelė tikimybė, kad perlaistėte. Kita vertus, jei šaknys atrodo traškios ir susitraukusios, augalui greičiausiai neteks vandens.

Stiebo puvimas

Stiebų puvinį sukelia aplink augalo stiebą susikaupusi drėgmė. Kad to išvengtumėte, visada įsitikinkite, kad naudojamas puodas turi tinkamą drenažą ir reguliariai tikrinkite, ar nėra perteklinio vandens požymių, pvz., spalvos pakitimų ir pelėsių atsiradimo. Kai kuriais atvejais gali tekti persodinti augalą į šviežią dirvą, kad sustabdytumėte ligos plitimą.

Pabaigai

Patarimų, kaip rūpintis Gėlė Rochija, santrauka

Apskritai, rūpintis Gėlė Rochija nėra sunku. Rinkitės puodą su geromis drenažo angomis, rinkitės saulėtą vietą patalpoje arba lauke, naudokite gerai drenuojančią žemių mišinį, laistykite saikingai ir šerkite tik kas porą mėnesių. Laikykite augalą be kenkėjų, apžiūrėkite šaknis, ar nėra puvimo požymių, ir neleiskite, kad žemė liktų permirkusi.

Gėlė Rochija auginimo ir priežiūros privalumai

Laikydamiesi šių patarimų, galėsite lengvai užauginti ir išlaikyti žydinčią Gėlė Rochija daugelį metų. Jis ne tik vizualiai malonus ir lengvai prižiūrimas, bet ir suteikia gyvybės bei spalvų bet kuriai erdvei. Pradėkite rūpintis savo jau šiandien ir akimirksniu mėgaukitės jo grožiu!