Gėlė šlamainis gėlių auginimas: išsamus šių gražių gėlių sodinimo ir priežiūros vadovas

Gėlė šlamainis gėlių auginimas: išsamus šių gražių gėlių sodinimo ir priežiūros vadovas

Gėlė šlamainis yra dekoratyvinių augalų rūšis, kuriai nereikia priežiūros ir kurią lengva prižiūrėti. Gėlės žydi ryškiomis spalvomis ir turi ilgai išliekančius žiedlapius, todėl puikiai tinka ir sodams, ir puokštėms. Šis išsamus vadovas parodys, kokių veiksmų reikia norint sodinti ir prižiūrėti šias gražias gėles.

Gėlė šlamainis apibrėžimas

Amžina yra dekoratyvinė gėlė su spalvingais, ilgai išliekančiais žiedlapiais, todėl tinka ir sodams, ir puokštėms. Nors jų mokslinis pavadinimas yra Helipterum roseum arba Helipterum manglesii, jie paprastai vadinami „Gėlė šlamainis” dėl jų gebėjimo išlaikyti spalvą ir būti išdžiovinti bei naudojami kaip dekoracija.

Gėlė šlamainis aprašymas

Priklausomai nuo veislės, Gėlė šlamainis gali būti nuo baltos iki geltonos, Gvazdikas, oranžinės, raudonos ir violetinės spalvos. Stiebai gali užaugti iki 90 centimetrų aukščio, o augalai renkasi saulėtas vietas. Gėlės paprastai pasirodo nuo spalio iki birželio. Tinkamai prižiūrint, Gėlė šlamainis žydės visus vasaros mėnesius.

Gėlė šlamainis sodinimo žingsniai

Įvertinkite savo erdvę

Pirmasis žingsnis turėtų būti vietos įvertinimas. Atsižvelgiant į sodinimui skirtą plotą, gali tekti pasirinkti konkrečią rūšį, kuri geriausiai atitiktų jūsų sodo dydį. Jei turite pakankamai vietos, galite pasirinkti pasodinti keletą skirtingų Gėlė šlamainis augalų veislių.

Pasirinkite vietą

Kitas veiksmas – pasirinkti vietą, kurioje būtų pilna saulės spindulių. Gėlė šlamainis klesti, kai yra veikiami tiesioginių saulės spindulių 6–8 valandas per dieną. Jie taip pat gerai veikia šviesiame pavėsyje, bet žydi rečiau. Suradę tinkamą vietą, prieš sodindami būtinai įdirbkite dirvą.

Pasirinkite tinkamą dirvožemį

Svarbu pasirinkti tinkamą dirvą Gėlė šlamainis sodinti. Graikinis riešutmedis dirvožemis bus tolygiai sumaišytas, šiek tiek rūgštus ir gerai nusausintas. Taip pat naudinga prieš sodinimą į dirvą įpilti organinių medžiagų, pvz., komposto ar durpių samanų.

Paruoškite dirvą

Prieš sodinimą būtinai įdirbkite dirvą maždaug 25 centimetrų gyliu. Pašalinkite nuo žemės visas piktžoles ir didelius akmenis. Jei reikia, į dirvą įpilkite papildomų organinių medžiagų, kad būtų užtikrintas optimalus drenažas ir aeracija.

Pasodinkite Gėlė šlamainis

Kai paruošite dirvą, laikas sodinti Gėlė šlamainis augalus. Kiekvieną sodinuką sodinkite bent 15 centimetrų atstumu vienas nuo kito. Sodinant didesnius augalus, tarp kiekvieno augalo palikite 30 centimetrų. Po pasodinimo gerai laistykite dirvą.

Paleiskite ir mulčiuokite savo augalus

Sausu oru augalus reguliariai laistykite. Kas savaitę turėtų pakakti apie 3 cm vandens. Mulčiavimas aplink augalus padeda išlaikyti drėgmę ir slopinti piktžolių augimą. Naudokite mulčią, pagamintą iš šiaudų, žievės drožlių arba nupjautos žolės, kurioje nėra piktžolių sėklų.

Rūpinimasis Gėlė šlamainis

Laistymas

Karšto ir sauso oro metu gali prireikti papildomo laistymo. Būtinai laistykite ryte, kad žalumynai turėtų pakankamai laiko išdžiūti iki nakties. Venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvimą.

Tręšimas

Pasodinus į maistinių medžiagų turtingą dirvą, Gėlė šlamainis augalams paprastai nereikia papildomų trąšų. Organines trąšas, tokias kaip žuvų emulsija arba vištienos mėšlas, galima tręšti vieną ar du kartus auginimo sezono metu, jei reikia. Tręšdami trąšas visada laikykitės nurodymų ant pakuotės.

Apkarpymas

Negyvusių arba nuvytusių žiedų genėjimas gali padėti paskatinti sveiką žydėjimą. Norėdami genėti, tiesiog nupjaukite atskirus žiedus arba žydinčius stiebus, kurie atrodo suvytę arba rudi.

Sėjama iš naujo

Esant šaltesniam klimatui, vėlyvą rudenį augalai gali numirti. Norėdami užtikrinti nuolatinį žydėjimą, persodinkite plotą maždaug pavasario viduryje. Šiltesniame klimate sėklos gali išlikti gyvybingos žemėje keletą metų.

Pabaigai

Gėlė šlamainis auginimas yra puikus būdas suteikti sodui grožio ir spalvų. Su minimaliomis pastangomis ir priežiūra šie augalai suteikia daug akį traukiančių žiedų. Labai svarbu žinoti, kaip tinkamai sodinti ir prižiūrėti šias gražias gėles. Vykdydami paprastus šiame vadove aprašytus veiksmus, galėsite akimirksniu mėgautis Gėlė šlamainis amžinybės sodu.