Geltonieji Irisas yra įprasti sodo augalai, kurie bet kokiam kraštovaizdžiui suteikia nepakartojamo ryškumo ir grožio. Dėl savo ryškių spalvų, vešlių lapų ir aukštų stiebų, siūbuojančių vasaros vėjyje, šios gėlės yra puikus pasirinkimas bet kuriuo metų laiku. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs sodininkas, šiame straipsnyje rasite visą informaciją, kurios jums reikia norint sėkmingai pasodinti ir prižiūrėti Geltonasis Vilkdalgis savo sode.
Turinys
Geltonasis Vilkdalgis, dar žinoma kaip Iris pseudacorus, yra daugiametė gėlė, kilusi iš Europos, kai kurių Azijos dalių ir Šiaurės Amerikos. Šie akį traukiantys žiedai pasižymi ryškiai geltonais žiedlapiais, apsuptais banguota žalia lapija. Irisas paprastai žydi 2–4 savaites, todėl jie puikiai papildo bet kokį sodą ar gėlių kompoziciją. Geltonasis Vilkdalgis yra ne tik gražūs, bet ir atsparūs augalai ir netgi gali padėti išvengti dirvožemio erozijos dėl gilios šaknų sistemos ir didelio augimo įpročio.
Geltonasis Vilkdalgis sodinimas
Dabar, kai aptarėme, kodėl turėtumėte pridėti Geltonasis Vilkdalgis į savo sodą, pakalbėkime apie tai, kaip pradėti. Štai ką reikia žinoti, kai reikia sodinti savo Geltonasis Vilkdalgis:
Vietos pasirinkimas
Rinkdamiesi Geltonasis Vilkdalgis vietą, būtinai pasirinkite tinkamo dydžio vietą; augalams klestėti reikia bent 50 cm tarpo tarp kitų. Be to, nustatydami, kur dėti augalus, norėsite atsižvelgti ir į saulę, ir į šešėlį. Geltonasis Vilkdalgis reikia dalinės arba pilnos saulės (mažiausiai 6 valandas per dieną), tačiau ji gali toleruoti šviesų atspalvį.
Dirvos paruošimas ir sodinimas
Kitas žingsnis – paruošti dirvą. Dirvą pataisykite kompostu arba perpuvusiu mėšlu ir įdirbkite bent iki 30 cm gylio. Paruošus dirvą, laikas pasodinti Geltonasis Vilkdalgis. Sodinant įsitikinkite, kad kiekvienas svogūnėlis būtų pasodintas maždaug 10 cm gyliu ir 50 cm atstumu vienas nuo kito. Jei persodinate, švelniai kaskite svogūnėlių gumulėlio perimetrą ir iškelkite visą gumulą iš žemės. Persodinę svogūnėlius paskleiskite ir pasodinkite, kaip aprašyta aukščiau.
Priežiūra po sodinimo
Pasodinus Geltonasis Vilkdalgis labai svarbu tinkamai prižiūrėti. Svarbu užtikrinti, kad augalai gautų pakankamai vandens, ypač esant sausam laikotarpiui ar dideliam karščiui. Giliai laistykite kartą per 7–10 dienų, kad šaknys būtų pakankamai drėkinamos. Mulčiuokite aplink kiekvieno augalo pagrindą, kad apsaugotumėte jo šaknis ir išlaikytumėte drėgmę. Be to, du kartus per mėnesį tręškite dirvą subalansuotomis skystomis trąšomis, kad paskatintumėte sveiką augimą ir žydėjimą.
Geltonasis Vilkdalgis priežiūra
Kai jūsų Geltonasis Vilkdalgis įsitvirtina sode, rūpintis jais tampa gana paprasta. Norėdami išlaikyti sveiką žalumyną ir žydėjimą, turėsite imtis tam tikrų veiksmų, pavyzdžiui, kontroliuoti piktžoles, genėti, tręšti ir kovoti su kenkėjais. Būtinai pašalinkite visas aplink augalus augančias piktžoles, nes jos gali pavogti iš dirvožemio labai reikalingas maistines medžiagas. Geltonajam Geltonasis Vilkdalgis genėti nebūtina, tačiau nužydėję žiedai gali paskatinti papildomą augimą ir žydėjimą. Be to, nepamirškite ir toliau tręšti subalansuotomis trąšomis, kad užtikrintumėte optimalų augimą ir žydėjimą. Galiausiai reguliariai tikrinkite augalus, ar nėra ligų ar kenkėjų užkrėtimo požymių.
Pabaigai
Apibendrinant, Geltonasis Vilkdalgis yra protingas ir gražus pasirinkimas bet kuriame sode. Dėl ryškių spalvų ir ilgo žydėjimo šiuos tvirtus daugiamečius augalus gana lengva prižiūrėti ir jie suteikia kraštovaizdžiui spalvų pliūpsnį. Sodinant Geltonasis Vilkdalgis, prieš sodinant svarbu pasirinkti tinkamą vietą ir pakoreguoti dirvą. Be to, po pasodinimo stebėkite laistymą, mulčiavimą ir tręšimą. Galiausiai būtinai išnaikinkite piktžoles, jei norite, genėkite ir stebėkite, ar nėra kenkėjų ir ligų požymių. Šiek tiek planuojant ir stengiantis, kad jūsų sodas daugelį metų bus užpildytas nuostabiais Geltonasis Vilkdalgis žydėjimais.