Kaip sodinti ir Geltonžiedis bijūnas: vadovas sodininkams

Kaip sodinti ir Geltonžiedis bijūnas: vadovas sodininkams

Liudlou medžių bijūnai yra lapuočių, žydintis krūmas, žydintis dideliais, ryškiais Gvazdikas, geltonais, raudonais ir baltais atspalviais. Vertinami už grožį ir kvapą, jie puikiai tinka kuriant nuostabius eksponatus sode. Tinkamai pasodinę ir prižiūrėdami, šiais unikaliais augalais galėsite džiaugtis daugelį metų. Šiame vadove apžvelgsime viską nuo tinkamos vietos pasirinkimo iki kenkėjų ir ligų nustatymo ir gydymo.

Geltonžiedis bijūnas apibrėžimas

Geltonžiedis bijūnas yra dekoratyvinis lapuočių krūmas, kilęs iš Azijos. Jis gali užaugti iki 3 metrų (10 pėdų) aukščio ir pločio, grakščios vertikalios formos. Lapija yra didelė ir blizgiai žalia, o gėlės gali būti iki 25 cm (10 colių) skersmens ir skiriasi nuo šviesiai Gvazdikas, ryškiai geltonos, rausvai raudonos ir nekaltai baltos spalvos.

Privalumų apžvalga

Šios gražios, kvapnios gėlės Graikinis riešutmedis papildys bet kurį sodą ar kiemą. Pasodinę juos šalia savo namų, jūsų lauko erdvė suteiks išskirtinumo ir elegancijos, taip pat pritrauks naudingų apdulkintojų, tokių kaip bitės ir drugeliai. Be to, įsitvirtinus Ludlovo medžių bijūnams, jiems reikia minimalios priežiūros ir priežiūros, todėl juos apželdinti nereikia daug dėmesio.

Sodinimas

Tinkamos vietos pasirinkimas

Pirmasis žingsnis sodinant medžių bijūnus yra rasti jiems tinkamą vietą. Jie turėtų būti sodinami tokioje vietoje, kur kiekvieną dieną bent 6 valandas tiesioginiai saulės spinduliai, nors karščiausiais vasaros mėnesiais jie renkasi šiek tiek pavėsyje esančias vietas. Jei įmanoma, pasirinkite vietą, kuri šiek tiek apsaugotų nuo vėjo ir stiprių kritulių. Renkantis dirvą stenkitės, kad jos būtų derlingos, gerai drenuojančios ir neutralios (+/- pH 7).

Dirvos paruošimas

Prieš sodindami praturtinkite dirvą daugybe organinių medžiagų, tokių kaip kompostas, pasenęs mėšlas ir durpių samanos. Tai padės pamaitinti jūsų augalą ir tuo pačiu pagerins drenažą. Atlaisvinkite viršutinį dirvožemio sluoksnį iki 40 cm (16 colių) gylio, tada gerai įmaišykite organinę medžiagą. Kai dirva bus paruošta, laikas sodinti!

Sodinimo instrukcijos

Pradėkite iškasdami duobę, kuri yra dvigubai platesnė ir maždaug tokio paties gylio nei šaknies rutulys. Padėkite augalą taip, kad šaknys pasklistų į žemę, o stiebo pagrindas būtų šiek tiek žemiau dirvožemio lygio. Švelniai sutvirtinkite dirvą aplink šaknų gumulėlį ir gerai laistykite. Galiausiai aplink stiebo pagrindą uždėkite lengvą mulčio sluoksnį, kad išsaugotumėte drėgmę ir apsaugotumėte nuo piktžolių.

Priežiūra

Laistymas

Kai jūsų Medėjantys bijūnai bus tinkamai pasodintas, būtina laistyti, kad jis būtų sveikas. Visą auginimo sezoną stenkitės laistyti giliai 1–2 kartus per savaitę, neperlaistydami. Sausų periodų metu geriausia būti atsargiems – per daug vandens gali pakenkti šaknims ir nutraukti deguonies tiekimą, todėl lapai pagelsta ir per anksti nukrenta.

Tręšimas

Jūsų Medėjantys bijūnai bus naudingas kasmetinis tręšimas pavasarį. Naudokite universalias 10-10-10 granuliuotas trąšas ir tolygiai paskirstykite per visą šaknų zoną, vengdami stiebų ir kamieno. Prieš tepdami, visada atidžiai perskaitykite pakuotės instrukcijas ir koreguokite normą pagal dirvožemio sąlygas.

Apkarpymas

Medžių bijūnų genėjimas nebūtinas, bet gali būti atliekamas prireikus norint išlaikyti tvarkingą išvaizdą. Vasaros pabaigoje žiedams išblukus, pašalinkite nudžiūvusias gėlių galvas ir nudžiūvusius ar mirštančius ūglius. Nupjaukite šakas, jei jos perauga; tačiau venkite per daug pjauti seną medieną, nes tai neskatins naujo augimo.

Kenkėjai ir amp; Ligos

Kenkėjų ir amp; Ligos

Medžių bijūnai yra atsparūs augalai, tačiau juos gali paveikti tam tikri kenkėjai vabzdžiai ir grybelinės ligos. Amarai, tripsai ir japoniniai vabalai yra dažnos problemos. Kita vertus, dažnos grybelinės ligos yra miltligė, botrito maras ir verticiliozė. Stebėkite požymius, tokius kaip vytantys lapai, pakitusios spalvos dėmės ir netinkamos formos gėlės.

Gydymo metodai

Yra įvairių vabzdžių kenkėjų ir grybelinių ligų gydymo būdų. Dėl vabzdžių kenkėjų pabandykite pastatyti paukščių namelius arba gauti naudingų vabzdžių. Taip pat galite purkšti žalumynus pesticidais ir insekticidais, kurių sudėtyje yra natūralių ingredientų, tokių kaip neem aliejus. Kalbant apie grybus, nedelsdami pašalinkite užkrėstas augalo dalis, naudodami fungicidinius purškalus arba į dirvą įveskite naudingų bakterijų.

Pabaigai

Pagrindinių punktų santrauka

Apibendrinant galima pasakyti, kad Geltonžiedis bijūnas sodinimas ir priežiūra yra gana nesudėtinga ir tikrai suteiks jūsų nuosavybei grožio ir vertės. Pradėkite pasirinkdami saulėtą vietą ir paruošdami dirvą organinėmis medžiagomis. Būtinai reguliariai laistykite ir tręškite, prireikus genėkite ir saugokitės kenkėjų bei ligų.

Paskutiniai patarimai, kaip sėkmingai sodinti & Priežiūra

Kad užtikrintumėte sėkmingą Medėjantys bijūnai sodinimą ir priežiūrą, atsiminkite šiuos patarimus:
– Pasirinkite saulėtą vietą ir paruoškite dirvą
– Laistyti 1-2 kartus per savaitę
– Tręšti kasmet pavasarį
– Pašalinkite nudžiūvusius žiedus ir pažeistus ūglius
– Patikrinkite, ar nėra kenkėjų ir ligų