Gencijonas – viskas, ką reikia žinoti apie šios gražios gėlės sodinimą ir priežiūrą!

Gencijonas – viskas, ką reikia žinoti apie šios gražios gėlės sodinimą ir priežiūrą!

Gencijonas yra žydinčių augalų rūšis, kilusi iš Europos, Šiaurės Amerikos ir kai kurių Azijos dalių. Jis gamina gražias mėlynas gėles, kurios gali suteikti grožio bet kuriam sodui. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip tinkamai pasodinti ir prižiūrėti Gencijonas , kad galėtumėte mėgautis visu jo grožiu.

Gencijonas (Gentiana lutea) – žolinis daugiametis žydintis augalas, pasižymintis mažais varpelio formos ryškiai mėlynais žiedais su penkiais žiedlapiais. Lapai ilgi ir lancetiški, o stiebas stačias ir užauga iki 30 centimetrų (11,8 colio) aukščio. Geriausias laikas auginti Gencijonas yra ankstyvas pavasaris arba vasaros pabaiga. Šios gėlės auginimas reikalauja šiek tiek kantrybės, nes gali praeiti iki dvejų metų, kol prasidės žydėjimas.

Kaip Gencijonas

Geriausias laikas sodinti Gencijonas yra pavasarį, kai dirvožemio temperatūra pasiekia bent 10 °C (50 °F).

Dirvos paruošimas

Gencijonas mėgsta drėgną, gerai nusausintą dirvą, kurioje gausu organinių medžiagų, pavyzdžiui, kompostą. Prieš sodindami dirvą būtinai pataisykite mulčio ar kitos organinės medžiagos sluoksniu.

Sėjos vieta

Pasirinkite saulėtą vietą savo Gencijonas augalams, nes jiems reikia daug saulės šviesos, kad jie augtų optimaliai. Jei įmanoma, suraskite vietą, kurioje dirvožemis būtų nuolat drėgnas, bet neužmirktų.

Sėjos gylis

Gencijonas, būtinai įkaskite šaknis taip, kad vainikas (kur stiebas susikerta su šaknimis) būtų tiesiai po dirvos paviršiumi. Išskirkite augalus maždaug 15–20 centimetrų (5,9–7,9 colio) atstumu vienas nuo kito.

Kaip paruošti augalus prieš sodinimą

Kai gausite savo Gencijonas augalus, turite atlikti kelis veiksmus, kad užtikrintumėte sėkmingą jų persodinimą.

  1. Gerai laistykite šaknis. Pradėkite švelniai pamirkydami visą šaknies kamuolį vandenyje, kol jis bus visiškai prisotintas.
  2. Nupjaukite visas rudas ar pažeistas šaknis, kurias matote. Tai padės sumažinti ligų ar kenkėjų pažeidimo riziką po pasodinimo.
  3. Nukirpkite stiebą iki tinkamo dydžio. Tai paskatins stiprų augimą pasodinus.

Gencijonas priežiūra ir priežiūra

Pasodintą Gencijonas reikia reguliariai prižiūrėti ir prižiūrėti, kad išliktų sveiki ir augtų gražios gėlės.

Laistymas

Svarbu, kad žemė aplink Gencijonas augalus būtų nuolat drėgna, neperlaistant. Vidutiniškai augalus reikia laistyti kas 5–7 dienas ir vienam kvadratiniam metrui suteikti 1–2 litrus (0,26–0,53 galono) vandens. Geriausias laikas laistyti yra rytas, nes per dieną dirvožemis gali išdžiūti.

Tręšimas

Kas dvi savaites naudokite subalansuotas trąšas, kad suteiktumėte Gencijonas augalams reikalingos mitybos. Vadovaukitės instrukcijomis ant pakuotės, kiek ir kaip dažnai tręšti.

Apkarpymas

Gennimas yra būtinas norint, kad Gencijonas augalai atrodytų tvarkingi ir žydėtų visą sezoną. Geriausias laikas genėti yra žiemos pabaigoje ir vasaros viduryje. Genėjimo žirklėmis arba žirklutėmis nukirpkite negyvus arba mirštančius stiebus. Būtinai pašalinkite tik tai, kas būtina, ir nepjaustykite gyvos medienos.

Kova su kenkėjais ir ligomis

Gencijonas yra jautrus kenkėjams ir ligoms, įskaitant amarus, erkes, grybinius uodus ir miltligę. Kad išvengtumėte šių problemų, turėtumėte reguliariai apžiūrėti augalus ir nedelsiant imtis veiksmų, jei pastebėsite ką nors neįprasto. Lengvas užkrėtimas gali būti gydomas insekticidiniu muilu ir fungicidais. Dėl sunkių užkrėtimų gali tekti pašalinti paveiktus augalus.

Pabaigai

Gencijonas yra nuostabi ir mažai priežiūros reikalaujanti gėlė, kuri gali suteikti gyvybės ir spalvų bet kokiam sodui. Tinkamai pasodinus ir prižiūrint, šie augalai ir toliau puikiai derės metai iš metų. Atlikę aukščiau nurodytus veiksmus, galėsite greitai pradėti auginti Gencijonas ir mėgautis nuostabiais mėlynais žiedais daugelį ateinančių sezonų.