Gerbera auginimo savo sode privalumai

Gerbera auginimo savo sode privalumai

savo sode

Gerbera arba Gerbera jamesonii, kaip ji moksliškai vadinama, yra daugiametis žydintis augalas iš Pietų Afrikos. Jie būna įvairių ryškių spalvų, pavyzdžiui, raudonos, geltonos, oranžinės ir baltos, ir gali užaugti iki 40 cm (16 colių) aukščio, o didelės, pavyzdžiui, ramunės gėlės siekia iki 10 cm (4 colių) skersmens. Transvall Daisy yra gana populiari gėlė dėl savo unikalios išvaizdos ir spalvų veislių. Žemiau aptarsime įvairius Gerbera sodinimo jūsų sode privalumus.

Išankstinio planavimo veiksmai

Prieš pradedant auginti bet kokius augalus, svarbu šiek tiek suplanuoti, kad užtikrintumėte sėkmę ir optimalų augimą. Štai keli žingsniai, kurių reikia imtis planuojant auginti Transvaal Daisys:

  1. Nustatykite geriausias dirvožemio sąlygas savo rūšiai. „Transvaal Daisys“ paprastai teikia pirmenybę dirvožemiui, kuris užtikrina drenažą, vandens sulaikymą ir organines medžiagas. Dirvožemis, kurio pH yra nuo 6,0 iki 7,5, suteikia šiems augalams geriausią aplinką klestėti ir žydėti.

  2. Patikrinkite savo Transvaal Daisys saulės šviesos poreikius. Šiems augalams klestėti ir žydėti reikia daug saulės spindulių. Pasodinkite juos vietose, kuriose yra tiesioginių saulės spindulių, bent šešias valandas per dieną. Venkite šešėlių dėmių, nes tai trukdys jų augimui ir žydėjimui.

  3. Apsvarstykite tarpus ir išdėstymą savo „Transvaal Daisys“. Kai sodinate atskiras gėles, palikite jas 50 cm (20 colių) atstumu. Tačiau, jei ketinate juos sodinti kartu kaip grupę, jie turėtų būti sodinami nuo 25 cm (10 colių) iki 30 cm (12 colių) atstumu.

Gerbera sodinimas

Kai apgalvosite veiksmus prieš sodinimą, galėsite pradėti sodinti savo Gerbera. Galite pasirinkti pirkti sėklas arba įsigyti sodinukų iš vietinių daigynų ar internetinių parduotuvių. Jei pasirenkate pastarąjį, įsitikinkite, kad tiekėjas yra geros reputacijos ir tiekia vienodos kokybės augalus. Sodindami atlikite šiuos veiksmus:

  1. Švelniai įkiškite augalo šaknis į skylės centrą ir tolygiai paskleiskite jas į išorę. Įsitikinkite, kad augalo vainikas yra šiek tiek aukščiau dirvožemio paviršiaus, o ne žemiau arba jo neuždengtas.

  2. Užpilkite tuos pačius nešvarumus aplink pagrindą ir įsitikinkite, kad šaknys yra tinkamai išdėstytos.

  3. Pasodinę gėlę gerai laistykite ir padėkite mulčią, kad išlaikytumėte drėgmę. Mulčias taip pat padeda apsisaugoti nuo piktžolių.

Gerbera priežiūra

Kadangi Gerbera reikia ypatingos priežiūros, kad paskatintų jai žydėti, atlikite toliau nurodytus veiksmus, kad prižiūrėtumėte savo augalus.

  1. Reguliariai stebėkite ir pašalinkite piktžoles. Piktžolės konkuruoja su jūsų augalais dėl būtinų maistinių medžiagų, vandens ir saulės šviesos.

  2. Kai reikia, Gerbera augalus, kad išlaikytumėte patrauklią augalo formą. Nukreipkite žydėjimą, kad paskatintumėte daugiau gėlių.

  3. Nuolat laistykite savo Gerbera , bet venkite perlaistyti. Šie augalai nemėgsta per daug vandens, todėl prieš vėl laistydami leiskite dirvai išdžiūti.

Pabaigai

Gerbera auginimas savo sode suteikia daug privalumų, pavyzdžiui, suteikia įspūdingą vizualinį patrauklumą ryškiais žiedlapiais ir suteikia gėlių lovos ar konteinerių sodo tekstūros. Jei atsižvelgsite į pirmiau aptartas išankstinio planavimo, sodinimo ir priežiūros instrukcijas, galite tikėtis gausaus Gerbera žydėjimo!