Kaip Gertnerio narenis ir mėgautis nuostabiu žydėjimu šį pavasarį!

Kaip Gertnerio narenis ir mėgautis nuostabiu žydėjimu šį pavasarį!

Kaip prižiūrėti Gertnerio narenis ir mėgautis nuostabiu žydėjimu šį pavasarį!

Velykų kaktusai yra švelnūs sukulentai, suteikiantys jūsų sodui nepakartojamą išvaizdą. Daugelis žmonių džiaugiasi ryškiais žydėjimais, kurie pasirodo balandžio ir gegužės mėnesiais, todėl jie yra vieni mėgstamiausių sodininkų kambarinių augalų. Norėdami išnaudoti visas savo Gertnerio narenis galimybes ir išlaikyti jį sveiką, atlikite šiuos veiksmus, kaip tinkamai jį prižiūrėti.

Įvadas: Gertnerio narenis pagrindai

‎ Gertnerio narenis (Rhipsalidopsis gaetneri) yra kilęs iš Brazilijos atogrąžų miškų ir gali būti atpažįstamas pagal plokščius stiebus su mažais ovaliais lapais. Paprastai jis užauga iki 12 colių aukščio ir išaugina keturių žiedlapių gėles, kurios gali būti įvairių raudonos, Gvazdikas, violetinės arba baltos spalvos atspalvių. Taip pat yra visžalių veislių, kurios išlaiko savo spalvą ištisus metus.

Gertnerio narenis turėjimo ir priežiūros pranašumai yra tai, kad jis suteikia gyvumo ir charakterio bet kuriai patalpų erdvei, yra natūralus oro valytojas ir lengva priežiūra. Be to, jei viskas klostysis gerai, kiekvieną pavasarį galėsite mėgautis nuostabiais žiedais.

Pasiruošimas sodinti Gertnerio narenis

Norėdami pradėti, pirmiausia turite įsigyti arba pasirinkti ‎ Gertnerio narenis. Jei dar neturite, galite įsigyti internetinėse parduotuvėse ir darželiuose. Prieš pirkdami būtinai atkreipkite dėmesį į augalo dydį ir išvaizdą bei atidžiai patikrinkite jo būklę.

Kai turėsite savo ‎ Gertnerio narenis, skirkite šiek tiek laiko dirvožemio aplinkai paruošti. Pasirinkite vazonų mišinį, specialiai sukurtą kaktusams ir sukulentams; tai užtikrins gerą drenažą. Pasodinkite Gertnerio narenis talpykloje, kurioje yra drenažo angos, ir įsitikinkite, kad jis pakankamai didelis (mažiausiai 15 cm skersmens), kad tilptų bent du Gertnerio narenis stiebai ir liktų pakankamai vietos išsiskirstyti.

Gertnerio narenis priežiūra

Rinkdamiesi, kur dėti ‎ Gertnerio narenis, pasirinkite vietą, kur daug šviesos ir venkite tiesioginių saulės spindulių, nes tai gali nudeginti saulėje ir neleisti augalui normaliai augti. Saulėta vieta prie lango yra Graikinis riešutmedis.

Pavasario ir rudens mėnesiais laistykite savo Gertnerio narenis kas 10–14 dienų. Vasaros mėnesiais padidinkite dažnį, bet sumažinkite kiekius. Žiemą dar labiau sumažinkite laistymą. Be to, kartą per mėnesį turėtumėte tręšti trąšomis, kad paskatintumėte augimą.

Gertnerio narenis genėti nereikia, tačiau galite švelniai nupjauti nudžiūvusius ar mirštančius stiebus. Atminkite, kad ‎ Gertnerio narenis atsigauna ilgiau nei kiti augalai, todėl genėdami turėtumėte būti labai atsargūs.

Žydėjimas

Norėdami paskatinti žydėjimą, ‎ Gertnerio narenis turėtumėte apdulkinti minkštu šepetėliu, kad žiedadulkės perneštų iš vyriškų dalių į moteriškas dalis. Siekite vėlyvą popietę, kad pasiektumėte geriausių rezultatų, kai temperatūros ir drėgmės lygis yra aukščiausias.

Jei tai padarysite teisingai, pumpurai pradės formuotis per kelias savaites. Tada galėsite įvertinti nuostabią spalvų ir formų įvairovę, kai kiekvieną pavasarį jūsų ‎Gertnerio narenis surengs šlovingą pasirodymą.

Velykų kaktusams įtakos turinčios problemos

Kaip ir kiti augalai, velykiniai kaktusai kartais gali nukentėti nuo tam tikrų problemų, tokių kaip šaknų puvinys, kenkėjų užkrėtimas ir perlaistymas. Laimei, šias problemas paprastai galima išspręsti tinkamai prižiūrint.

Šaknų puvinys dažniausiai atsiranda dėl prasto drenažo, todėl svarbu užtikrinti, kad jūsų naudojamame konteineryje būtų geros drenažo angos. Jei yra šaknų puvinio požymių, pašalinkite pažeistas šaknis, persodinkite augalą ir pakeiskite seną žemę šviežiu vazonų mišiniu.

Kalbant apie kenkėjus, dažni pažeidėjai yra rupūžės, voratinklinės erkės ir tripsai. Atsižvelkite į bet kokius kenkėjų požymius ir nedelsdami gydykite paveiktą vietą vandeniu, sumaišytu su švelniu muilu, arba įtrinkite alkoholio tirpalu.

Perlaistymas yra dar viena problema, kuri gali turėti įtakos jūsų ‎ Gertnerio narenis sveikatai. Norėdami to išvengti, tarp laistymo leiskite viršutinei 2–3 cm žemei visiškai išdžiūti. Tai užtikrins, kad jūsų augalas gaus reikiamą drėgmės kiekį.

Išvada

Prižiūrėti ‎ Gertnerio narenis reikia kantrybės, nes tai lėtai augantis augalas. Tačiau tinkamai prižiūrėdami kiekvieną pavasarį galėsite stebėtis spalvingais žydėjimais, kurie trunka iki 4–6 savaičių. Taigi mėgaukitės šio ypatingo kaktuso grožiu ir būtinai suteikite jam meilės ir rūpesčio, kurio jis nusipelnė!